Kredyt gotówkowy na kupno samochodu

Opublikowano: 2018-10-22 10:18

Nadszedł czas na zmianę Twojego pojazdu, a Tobie brakuje oszczędności na większy wydatek? Możesz skorzystać z dedykowanego zadłużenia i kupić samochód z pomocą kredytu samochodowego, warto jednak rozważyć, czy kredyt gotówkowy nie okaże się korzystniejszy i bardziej elastyczny. Kredyt gotówkowy można wykorzystać w dowolny sposób, co oznacza, że zdobyte pieniądze możesz przeznaczyć także na kupno pojazdu. Przekonaj się, która możliwość będzie dla Ciebie lepsza, gwarantując szybkie formalności oraz łatwą spłatę zadłużenia.

Kredyt gotówkowy na kupno samochodu

Kredyt samochodowy - co oferuje?

Kredyt samochodowy pozwala na kupno samochodu, motocykla, skutera, motoroweru czy quada. Kredytobiorca może zdecydować się na pojazd prosto z salonu lub używany, zależnie od swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Klient banku decydując się na kredyt samochodowy, musi pamiętać, że nie otrzyma fizycznie gotówki, a transakcja zostanie przeprowadzona między sprzedającym samochód a instytucją. Co oznacza, że kwota kredytu zależy indywidualnie od wartości samochodu lub innego pojazdu, którego kupno chcesz skredytować. To oznacza, że kredytobiorca musi być przygotowany na poniesienie części kosztów związanych z ewentualnymi naprawami, w przypadku używanego samochodu, a także ubezpieczenia samochodu. Kredyt samochodowy wymaga, by usługobiorca wykupił dodatkowe ubezpieczenie AC, a sam bank został wpisany w dokumentach jako współwłaściciel pojazdu, do czasu spłacenia ostatniej raty za zobowiązanie.

Największym atutem oferty jest niskie oprocentowanie oraz minimum opłat dodatkowych. Jedną z najbardziej uciążliwych wad, jest fakt, że kupując używany samochód, bank będzie oczekiwać, że wiek danego pojazdu nie przekracza 10 lat, co może stanowić duże ograniczenie.

Kredyt gotówkowy - zalety i wady

Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do kredytu samochodowego pozwala na wydanie uzyskanych środków z pełną dowolnością. Maksymalna wartość zadłużenia zależy wyłącznie od zdolności kredytowej Klienta banku. Gotówkę możesz przeznaczyć na kupno dowolnego pojazdu, a także uregulowanie ubezpieczenia lub naprawę samochodu.

Poza wysoką maksymalną kwotą zadłużenia, kredyt gotówkowy wyróżnia się długim okresem spłaty, który pozwala obniżyć raty, do jakich zobowiązany jest kredytobiorca. Ogromnym atutem oferty, jest brak czasochłonnych formalności i możliwość otrzymania gotówki nawet w ciągu jednego dnia. To duża zaleta, szczególnie jeżeli chcesz skorzystać z okazyjnej oferty, która wymaga szybkiej decyzji kupna i gotówki.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, możesz zastanowić się nad wszystkimi swoimi potrzebami finansowymi i wnioskować o kredyt przewyższający wartością koszt samochodu, dodatkowo nie musisz martwić się dodatkowym ubezpieczeniem lub ustanowieniem cesji na polisie na rzecz banku.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy mimo wyższego oprocentowania pozwala skorzystać z dużo elastyczniejszych warunków umowy. Zarówno kredyt samochodowy, jak i gotówkowy posiadają zalety, które warto mieć na uwadze, podejmując decyzję o podpisaniu umowy. Najważniejsze jest dostosowanie usługi do własnych potrzeb, co można osiągnąć, porównując dostępne oferty dzięki rankingowi kredytów gotówkowych oraz samochodowych.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!