× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy na kupno samochodu

Opublikowano: 22.10.2018 10:18
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Nadszedł czas na zmianę Twojego pojazdu, a Tobie brakuje oszczędności na większy wydatek? Możesz skorzystać z dedykowanego zadłużenia i kupić samochód z pomocą kredytu samochodowego, warto jednak rozważyć, czy kredyt gotówkowy nie okaże się korzystniejszy i bardziej elastyczny. Kredyt gotówkowy można wykorzystać w dowolny sposób, co oznacza, że zdobyte pieniądze możesz przeznaczyć także na kupno pojazdu. Przekonaj się, która możliwość będzie dla Ciebie lepsza, gwarantując szybkie formalności oraz łatwą spłatę zadłużenia.

Kredyt samochodowy - co oferuje?

Kredyt samochodowy pozwala na kupno samochodu, motocykla, skutera, motoroweru czy quada. Kredytobiorca może zdecydować się na pojazd prosto z salonu lub używany, zależnie od swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Klient banku decydując się na kredyt samochodowy, musi pamiętać, że nie otrzyma fizycznie gotówki, a transakcja zostanie przeprowadzona między sprzedającym samochód a instytucją. Co oznacza, że kwota kredytu zależy indywidualnie od wartości samochodu lub innego pojazdu, którego kupno chcesz skredytować. To oznacza, że kredytobiorca musi być przygotowany na poniesienie części kosztów związanych z ewentualnymi naprawami, w przypadku używanego samochodu, a także ubezpieczenia samochodu. Kredyt samochodowy wymaga, by usługobiorca wykupił dodatkowe ubezpieczenie AC, a sam bank został wpisany w dokumentach jako współwłaściciel pojazdu, do czasu spłacenia ostatniej raty za zobowiązanie.

Największym atutem oferty jest niskie oprocentowanie oraz minimum opłat dodatkowych. Jedną z najbardziej uciążliwych wad, jest fakt, że kupując używany samochód, bank będzie oczekiwać, że wiek danego pojazdu nie przekracza 10 lat, co może stanowić duże ograniczenie.

Kredyt gotówkowy - zalety i wady

Kredyt gotówkowy w przeciwieństwie do kredytu samochodowego pozwala na wydanie uzyskanych środków z pełną dowolnością. Maksymalna wartość zadłużenia zależy wyłącznie od zdolności kredytowej Klienta banku. Gotówkę możesz przeznaczyć na kupno dowolnego pojazdu, a także uregulowanie ubezpieczenia lub naprawę samochodu.

Poza wysoką maksymalną kwotą zadłużenia, kredyt gotówkowy wyróżnia się długim okresem spłaty, który pozwala obniżyć raty, do jakich zobowiązany jest kredytobiorca. Ogromnym atutem oferty, jest brak czasochłonnych formalności i możliwość otrzymania gotówki nawet w ciągu jednego dnia. To duża zaleta, szczególnie jeżeli chcesz skorzystać z okazyjnej oferty, która wymaga szybkiej decyzji kupna i gotówki.

Ubiegając się o kredyt gotówkowy, możesz zastanowić się nad wszystkimi swoimi potrzebami finansowymi i wnioskować o kredyt przewyższający wartością koszt samochodu, dodatkowo nie musisz martwić się dodatkowym ubezpieczeniem lub ustanowieniem cesji na polisie na rzecz banku.

Podsumowanie

Kredyt gotówkowy mimo wyższego oprocentowania pozwala skorzystać z dużo elastyczniejszych warunków umowy. Zarówno kredyt samochodowy, jak i gotówkowy posiadają zalety, które warto mieć na uwadze, podejmując decyzję o podpisaniu umowy. Najważniejsze jest dostosowanie usługi do własnych potrzeb, co można osiągnąć, porównując dostępne oferty dzięki rankingowi kredytów gotówkowych oraz samochodowych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej