Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Kredyt gotówkowy lub pożyczka dla rolnika

Zaktualizowano: 2020-11-27 15:00
Opublikowano: 2019-12-03 11:32
Średnia ocena: 5,77/6 Głosów: 31
Kredyt gotówkowy lub pożyczka dla rolnika

Prowadząc działalność rolniczą, możesz skorzystać z tradycyjnych kredytów gotówkowych i szybkich pożyczek. Na rynku znajdziesz także oferty celowe, dedykowane rolnikom. To świetna okazja, by móc skorzystać z usług, jakie znajdziesz w banku.

Większość osób, w trakcie swojego życia staje w sytuacji, która wymaga pomocy finansowej, by sprostać narastającym wydatkom lub okazji, która pozwala spełnić wyznaczony cel, ale wymaga natychmiastowego zastrzyku dodatkowej gotówki. Co w takiej sytuacji może zrobić osoba, która prowadzi własną działalność rolną? Czy na rynku są oferty dedykowane rolnikom? Czy rolnik, może skorzystać ze standardowej oferty kredytu gotówkowego lub szybkiej pożyczki w parabanku? Jeśli nękają cię te pytania, zapewniamy, że w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje wątpliwości.

Kredyt wyłącznie dla rolnika

Na Polskim rynku finansowym działa przynajmniej kilka instytucji, które oferują kredyty wyłącznie dla rolników. Musisz jednak mieć na uwadze fakt, że są to usługi, które udzielane są z przeznaczeniem na rozwój gospodarstwa. W takiej sytuacji zadłużenia pozwolą ci na sfinansowanie kupna nowego gruntu, inwestycji w nowy sprzęt, a nawet na budowę lub remont gospodarstwa.

Gdzie szukać takiego zobowiązania? Kredyty dedykowane rolnikom znajdziesz w:

Oferta celowa nie pozwoli jednak na sfinansowanie dowolnych wydatków, które mogłyby dotyczyć, kupna domowego sprzętu, wycieczki dla całej rodziny, czy nawet opłacenia rachunków. Pod tym względem z pomocą przychodzą oferty na dowolny cel. W ofercie banków nie ma tego typu usług, dedykowanych wyłącznie rolnikom, co oznacza, że warto sprawdzić standardowe oferty kredytów gotówkowych.

Kredyt gotówkowy - co zapewnia?

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która aktualnie cieszy się największym zainteresowaniem klientów wszystkich banków na Polskim rynku. Szybko przekonasz się, że nie bez powodu. Kredyty gotówkowe wyróżniają się pod względem szybkiego dostępu do gotówki, minimalnej ilości formalności oraz udogodnień, które pozwolą kredytobiorcy cieszyć się dużo łatwiejszą spłatą całego zadłużenia.

Co wyróżnia kredyt na dowolny cel wśród innych usług banku? Z pewnością fakt, że bank mimo dokładnej weryfikacji kredytobiorcy, jest w stanie udzielić zgody kredytowej w ciągu kilkunastu minut, a tuż po podpisaniu umowy, wypłacić gotówkę na konto klienta.

Kredytobiorca nie musi martwić się o konieczność skorzystania z innych usług banku lub ubezpieczenia kredytu. Bank nie wymaga podpisywania umów, które wiążą się z dodatkowymi kosztami, choć każdy kredytobiorca może zdecydować się na ubezpieczenie pożyczki, jeśli taka jest jego wola.

Kto może wnioskować o kredyt gotówkowy?

Martwisz się tym, że jako rolnik nie będziesz mógł skorzystać z oferty banku? Wręcz przeciwnie. Kredyt gotówkowy skierowany jest do wszystkich osób, które posiadają stałe dochody, co oznacza, że prowadząc działalność rolną, także możesz złożyć wniosek o kredyt i cieszyć się w krótkim czasie zgodą kredytową.

Otrzymanie kredytu gotówkowego jest dużo łatwiejsze niż ubieganie się o kredyt hipoteczny lub kredyt na samochód. Bank może w ciągu kilku minut zweryfikować podstawowe dane na temat kredytobiorcy, a także obliczyć swoje ryzyko kredytowe.

O zadłużenie na dowolny cel mogą ubiegać się już nie tylko osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Banki już bez żadnych przeszkód udzielają zobowiązań na dowolny cel osobom, które pracują na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie. Coraz więcej instytucji ma w swojej ofercie usługę, która zapewnia mniejszą maksymalną kwotę kredytu, ale jednocześnie nie wymaga zaświadczenia o stałych dochodach od pracodawcy, a jedynie osobiste oświadczenie o zarobkach. To ogromnie ułatwienie, szczególnie dla osób, które chcą skorzystać z oferty w krótkim czasie, a ich jedyną alternatywą do tej pory były chwilówki. Warto jednak pamiętać, że szybkie pożyczki udzielane przez parabanki nie zawsze są korzystnym rozwiązaniem, szczególnie ze względu na krótki okres spłaty, niską kwotę pożyczek oraz wyższe opłaty związane z całym zobowiązaniem.

Na co musisz uważać?

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego wcale nie jest taki prosty. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o kredycie, poświęć przynajmniej kilka minut na zapoznanie się z ofertami, które aktualnie dostępne są na rynku. Możesz skorzystać z licznych narzędzi finansowych, które pomogą ci wybrać ofertę o najlepszych warunkach.

Ilość kredytów gotówkowych może sprawić, że nie będziesz mieć ochoty, by samodzielnie sprawdzać wszystkie dostępne zadłużenia. Musisz jednak pamiętać, że decydując się na ofertę, bez wcześniejszego porównania przynajmniej kilku usług, możesz podpisać umowę, która nie będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Wystarczy kilka minut, by mieć pewność, że dana oferta będzie dla ciebie korzystna pod wieloma względami. Na naszej stronie znajdziesz ranking kredytów gotówkowych, który pomoże ci błyskawicznie przeanalizować kilkanaście usług. Dodatkowo, możesz skorzystać z kalkulatora kredytowego, który również pomoże ci porównać oferty kredytowe, jeśli będziesz mieć problem z wyborem tej usługi, która zapewni ci najwięcej korzyści.

Zawsze zwracaj uwagę na całkowity koszt kredytu, pod tym względem doskonałe okaże się zweryfikowanie RRSO zadłużenia. RRSO jest wartością, która pozwala poznać wszystkie opłaty związane z zadłużeniem, to szczególnie ważne, gdyż wielu kredytobiorców nadal wyszukuje ofert wyłącznie na podstawie oprocentowania nominalnego. Musisz jednak pamiętać, że bank oczekiwać będzie od ciebie także innych opłat, w tym prowizji oraz opłaty przygotowawczej. Poznanie całkowitego kosztu zobowiązania pozwoli ci dużo lepiej przygotować się do spłaty kredytu i cieszyć warunkami, które nie wpłyną zbyt inwazyjnie na twój domowy budżet.

Jak zwiększyć swoje szanse na kredyt?

Wciąż martwisz się tym, że bank może odmówić ci udzielenie pożyczki? Zapoznaj się z naszymi poradami, by szybko zwiększyć swoje szanse na kredyt gotówkowy. Stosując się do nich, nie będziesz mieć żadnych obaw, a bank z pewnością będzie skłonny zawrzeć z tobą umowę i udzielić pożyczki.

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Bank weryfikuje pod tym względem każdego klienta, nawet jeśli umowa zawierana jest w krótkim czasie od złożenia wniosku. Możesz samodzielnie przekonać się, czy możesz bez problemu ubiegać się o kredyt, a spłata zobowiązania nie wpłynie negatywnie na twoje miesięczne fundusze. W tym celu zachęcamy do skorzystania z kalkulatora zdolności kredytowej, który bezpłatnie udostępniamy naszym czytelnikom. Wystarczy, że wpiszesz kilka istotnych informacji, a nasz kalkulator udzieli ci informacji o tym, czy posiadasz wystarczająco wysoką zdolność kredytową.

Zadbaj o swoją historię kredytową, dla banku jest ona równie ważna, jak to czy na twoim rachunku znajdą się środki na spłatę zadłużenia. Banki korzystają z raportów udostępnianych przez Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli masz w planach ubiegać się o kredyt, możesz samodzielnie sprawdzić swój raport BIK i przekonać się, czy nie znajdują się w nim błędne informacje, które możesz sprostować, lub negatywne wpisy o starych zadłużeniach, które mogą uniemożliwić ci skorzystanie z oferty banku.

Kredyt gotówkowy dla rolnika - podsumowanie

Prowadząc działalność rolniczą, możesz skorzystać z tradycyjnych kredytów gotówkowych i szybkich pożyczek. Na rynku znajdziesz także oferty celowe, dedykowane rolnikom. To świetna okazja, by móc skorzystać z usług, jakie znajdziesz w banku. Nawet jeśli tymczasowo masz problemy finansowe, to mając stałe dochody i mając środki, by móc spokojnie spłacić zaciągnięte zadłużenie, szybko zdobędziesz zgodę kredytową i będziesz mieć okazję cieszyć się dodatkowymi środkami, nawet na zupełnie dowolny cel.

Wybierając kredyt, pamiętaj, że warto poświęcić swój czas i dowiedzieć się czegoś więcej o dostępnych zobowiązaniach, bez wychodzenia z domu. Zapewniamy ci dostęp do wszystkich informacji, które mogą okazać się pomocne, jeśli faktycznie zależy ci na tym, żeby móc skorzystać z najlepszego zobowiązania na rynku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest kredyt lombardowy? Definicja, koszt pożyczki lombardowej
30.11.2021

Czym jest kredyt lombardowy? Definicja, warunki, koszt pożyczki lombardowej

...i instytucje pozabankowe oferują obecnie bogaty wybór produktów – klienci mogą zdecydować się na kredyt gotówkowy, skorzystać z pożyczki online czy skonsolidować różne zadłużenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również kredyt lombardowy, który jest zaciągany z dodatkowym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Ile kosztuje i gdzie złożyć wniosek o kredyt na 5 lat?
30.11.2021

Symulacja kredytu na 5 lat. Ile kosztuje i gdzie złożyć wniosek o kredyt na 5 lat?

...wypłatę pieniędzy w bankach? Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu...

...który pokryje cały koszt pojazdu. Trzecia propozycja banków to kredyt hipoteczny. W tym przypadku 5 lat to bardzo niewiele. Zwykle kredyty hipoteczne...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy?
29.11.2021

Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kiedy zdecydować się na kredyt w banku?

...było wnieść wyższy wkład własny niż normalnie, z kolei o kredyt gotówkowy można było wnioskować wyłącznie online, a wcześniej klient...

...w pewnym stopniu ograniczyły swoją działalność. By wziąć kredyt hipoteczny, w niektórych instytucjach trzeba było wnieść wyższy wkład...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Czym jest program Mieszkanie za remont i czy warto z niego skorzystać?
26.11.2021

Czym jest program Mieszkanie za remont i czy warto z niego skorzystać?

...z dofinansowania, a pozostałą część kosztów pokryć np. kredytem gotówkowym. Decydując się na wynajem lokalu w ramach programu, możesz...

...lub nie posiadasz odpowiedniej zdolności kredytowej, aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz pomyśleć o wynajęciu mieszkania. Na szczęście, rynek...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?
26.11.2021

Kredyt dla bezrobotnych – czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?

...z oferty, jaką jest kredyt dla bezrobotnych? W jakim banku powinieneś szukać kredytowania? W Alior Banku możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wszelkie formalności załatwisz online na oświadczenie. Dotyczy to zobowiązań do 5000 zł. Alternatywą dla...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile trzeba mieć punktów w BIK, aby otrzymać kredyt?
24.11.2021

Ile trzeba mieć punktów w BIK aby otrzymać kredyt? Jak zdobyć kredyt z niskim scoringiem?

...się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, czy nawet zwykły kredyt gotówkowy, jest sprawdzany przez bank w BIK-u.  Ocena BIK przedstawiona w...

...w tym kredyty i pożyczki. Każdy klient starający się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, czy nawet zwykły kredyt gotówkowy, jest...

Zobacz więcej
11 min. czytania