Kredyty gotówkowe 15 min. czytania

Pożyczka w Alior Banku - sprawdź aktualne porównanie ofert Alior Banku

Zaktualizowano: 2021-07-12 10:58
Opublikowano: 2021-04-26 15:06
Średnia ocena: 5,91/6 Głosów: 11
Pożyczka w Alior Banku - sprawdź aktualne porównanie ofert Alior Banku

Zaciąganie pożyczek przez internet jest możliwe nie tylko w firmach pozabankowych, czego dowodzi oferta na pożyczkę w Alior Banku. Możesz zaciągnąć całkowicie online taką pożyczkę. Alior Bank jest więc jednym z banków, które stwarzają realną konkurencję firmom pozabankowym. Oferta jest bardzo atrakcyjna z uwagi na korzystne oprocentowanie i uproszczone zasady kredytowania.

Oferta kredytów i pożyczek w Alior Banku jest na tyle szeroka, że każdy klient wybierze z niej taki kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny czy inne zobowiązanie finansowe, które w pełni będą odpowiadać jego oczekiwaniom. W ostatnim kwartale 2020 roku bank ten znacznie poprawił sprzedaż oferowanych zobowiązań. W przypadku kredytów hipotecznych wzrosła ona o 78 proc. rok do roku, przez co pozycja kapitałowa instytucji pozostaje stabilna i bezpieczna.

Pandemia koronawirusa w połączeniu z indywidualnym planem rozwoju Alior Banku spowodowały, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy zanotowano znaczny rozwój zdalnych kanałów obsługi klientów. Wzrosła liczba użytkowników aplikacji mobilnej o 35 proc. rok do roku. Na koniec 2020 roku korzystało z niej 616 tys. klientów. Za pośrednictwem Alior Mobile przeprowadzanych jest coraz więcej transakcji – wzrost wyniósł 44 proc. Z kolei udział sprzedaży pożyczki gotówkowej w kanałach zdalnych w tym samym czasie zwiększył się o 11 punktów procentowych. W ostatnim kwartale 2020 roku Alior Bank wyraźnie postawił na promowanie bankowości internetowej i mobilnej, umożliwiając klientom korzystanie z usług bez wychodzenia z domu.

Być może ty również stajesz przed wyborem szybkiej pożyczki internetowej i chciałbyś skorzystać z oferty? Alior Bank może ci złożyć dobrą propozycję. Sprawdź jego ofertę na pożyczkę internetową, do zaciągnięcia bez wychodzenia z domu, całkowicie online. Jak to zrobić?

Pożyczka w Alior Banku – najważniejsze informacje

Internetowa pożyczka Alior Banku dostępna jest w ofercie tej instytucji dla większości nowych i obecnych klientów. Możesz o nią wnioskować całkowicie online i przeznaczać na małe lub duże wydatki, zgodnie z twoimi potrzebami. Czy taki kredyt będzie dobrym wyborem? To zależy, czego oczekujesz, ale e-pożyczka oznacza tutaj:

 • szybki dostęp do pieniędzy w stosunkowo wysokiej kwocie,
 • możliwość wydatkowania środków finansowych wypłaconych przez Alior Bank na dowolne cele,
 • możliwość zdalnego podpisania umowy lub przez telefon,
 • składanie wniosku o e-pożyczkę w Alior Banku odbywa się w 100 procentach online,
 • długi okres kredytowania pozwala na spłatę niskich rat kapitałowo-odsetkowych miesięcznie.

Pożyczka w Alior Banku – warunki oferty

Pożyczka online dostępna jest w kilku wariantach:

 • Pierwsza pożyczka,
 • Pożyczka z Mikrokosztami,
 • Pożyczka internetowa,
 • Pożyczka na Klik,
 • E-Pożyczka.

To, z jakiej oferty ostatecznie skorzystasz w Alior Banku, zależy od twoich potrzeb. W każdym przypadku możesz jednak zaciągnąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu.

Pierwsza pożyczka w Alior Banku

Pierwsza pożyczka w Alior Banku kierowana jest do nowych klientów tej instytucji, a więc takich, którzy jeszcze nigdy nie brali w niej ani pożyczki, ani kredytu konsolidacyjnego. Jej parametry przedstawiają się następująco:

 • RRSO pożyczki 5,12 proc.,
 • 0 proc. prowizji,
 • okres spłaty od 3 miesięcy do 3 lat,
 • stałe oprocentowanie w wysokości 5 proc.,
 • kwota pożyczki do 10 000 zł, przy czym można się o nią starać zdalnie, jeśli nie przekracza 5 000 zł, powyżej tej sumy umowę podpisujesz telefonicznie.

Pożyczka internetowa Alior Bank

Pożyczka internetowa w Alior Banku, jak sama nazwa wskazuje, jest udzielana online. Mogą z niej korzystać osoby, które nie są zadłużone w tym samym banku. Bez wychodzenia z domu możesz zaciągnąć pożyczkę internetową o następujących parametrach:

 • RRSO 9,02 proc.,
 • okres kredytowania do 10 lat,
 • kwota kredytowania do 200 000 zł,
 • z ubezpieczeniem na wypadek utraty pracy i NNW dla kwot powyżej 70 000 zł.

Pożyczka na Klik Alior Bank

Pożyczka na Klik również dostępna jest w trybie zdalnym w Alior Banku. Na dodatek, nie trzeba składać wielu dokumentów, aby ją uzyskać (w kwocie do 5 tys. zł bez jakichkolwiek zaświadczeń). Zaciągnij Pożyczkę na Klik w Alior Banku na warunkach wskazanych poniżej:

 • RRSO pożyczki 7,43 proc.,
 • okres spłaty do 10 lat,
 • kwota do 5 000 zł,
 • dla nowych i dotychczasowych klientów.

e-Pożyczka Alior Bank

E-Pożyczka w Alior Banku jest ciekawą propozycją dla wszystkich klientów, którzy wysoko cenią sobie swój czas i wolą przeznaczyć go na własne pasje czy po prostu na słodkie lenistwo, a nie na kolejne wizyty w banku w celu dopełnienia formalności związanych z udzieleniem kredytu gotówkowego.

Co właściwie oznacza oferta na pożyczki online w Alior Banku? Otóż możesz w ten sposób zaciągnąć e-pożyczkę na następujących warunkach:

 • RRSO pożyczki 13,7 proc.,
 • maksymalna kwota kredytowania – do 70 000 zł,
 • okres spłaty do 10 lat.

Jeśli kwota e-pożyczki internetowej jest nie większa niż 5000 zł, umowę podpiszesz zdalnie, powyżej tej sumy – przez telefon. Wizyta w stacjonarnej placówce Alior Banku nie będzie więc potrzebna.

Pożyczka z Mikrokosztami Alior Bank

Kolejna propozycja Alior Banku to Pożyczka z Mikrokosztami, charakteryzująca się ciekawą konstrukcją kosztów. W tym wypadku płacisz tylko 6 zł średniego miesięcznego kosztu pożyczki za każdy pożyczony 1000 zł. Pożyczka z Mikrokosztami to korzystna oferta, udzielana na poniższych warunkach:

 • RRSO pożyczki 13,68 proc.,
 • okres kredytowania 4-5 lat,
 • kwota do 70 000 zł.

Pożyczka Alior Bank – kalkulator. Ile kosztuje pożyczka w Alior Banku?

W zależności od wybranej oferty w Alior Banku oprocentowanie kredytu gotówkowego online będzie nieco inne. Najtaniej pod względem wysokości RRSO wychodzi pierwsza pożyczka w Alior Banku. Kalkulator wskazuje, że jej RRSO to zaledwie 5,12 proc. Zasadniczo Alior Bank przy kredytach gotówkowych i pożyczkach online nie pobiera prowizji za udzielenie takiego zobowiązania czy rozpatrzenie wniosku. Zmniejsza to ogólny koszt kredytowania przez internet. Kiedy znasz już wszystkie koszty zobowiązania, a zwłaszcza oprocentowanie czy wysokość RRSO pożyczki w Alior Banku, możesz przeprowadzić symulację z udziałem kalkulatora kredytowego. Pozwoli ci ona odpowiedzieć na pytanie, ile będzie kosztował kredyt gotówkowy Alior Banku. Wskaże ponadto wysokość raty przy zaciąganiu konkretnej kwoty zobowiązania finansowego.

Wcześniejsza spłata pożyczki w Alior Banku

Przepisy ustawy o kredycie konsumenckim nakazują wszystkim bankom w Polsce, aby dopuszczały możliwość wcześniejszej spłaty takiego zobowiązania do kwoty 255 550 zł, a więc przed terminem wskazanym w umowie, jeśli tylko taka jest wola klienta. Alior Bank, tak jak inne banki, nie może przy tym wymagać wcześniejszego poinformowania o zamiarze przedterminowej spłaty zobowiązania.

Zaciągniętą w Alior Banku pożyczkę internetową możesz więc spłacić w dowolnej chwili, zarówno w całości, jak i części. Wystarczy dokonać wpłaty na wskazany numer rachunku kredytowego. Bank sprawdzi wówczas, czy wpłacone środki pozwolą na rozliczenie i jednoczesne zamknięcie zobowiązania – odbywa się to automatycznie.

Złóż online stosowną dyspozycję w Alior Banku i spłać kredyt gotówkowy przed czasem, uwalniając się od długu.

Pożyczka w Alior Banku – kto może ubiegać się o kredyt w Alior Banku?

Alior Bank ma w swojej ofercie zobowiązania zarówno dla nowych klientów, jak i dla wszystkich, bez wyjątku. Sprawdź, jak to w praktyce wygląda:

 • Pierwsza pożyczka – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest dla nowych klientów Alior Banku, a więc takich, którzy do czasu złożenia wniosku kredytowego nie zaciągali w tym samym banku pożyczki lub kredytu konsolidacyjnego.
 • Pożyczka internetowa – przeznaczona jest dla klientów, którzy nie mają kredytu lub pożyczki w Alior Banku.
 • Pożyczka na Klik – dla każdego klienta, nowego i obecnego.
 • e-Pożyczka – dla każdego klienta, nowego i obecnego.

Pożyczka w Alior Banku a zdolność kredytowa

Powinieneś mieć świadomość, że za każdym razem, gdy wnioskujesz o kredyt gotówkowy bądź pożyczkę w Alior Banku, zarówno tradycyjnie, jak i w trybie online, sprawdzona zostanie twoja zdolność. Jeśli jest zbyt niska, nie będziesz mieć szans na otrzymanie zobowiązania. Zdolność kredytowa wymagana jest przy każdej pożyczce, niezależnie od trybu jej udzielania.

Bank musi mieć pewność, że stać cię na zaciągnięcie pożyczki. Dlatego na podstawie złożonych przez ciebie dokumentów dochodowych, takich jak zaświadczenie o wysokości uzyskiwanych zarobków, bądź też na podstawie oświadczenia, ile zarabiasz i z jakiego źródła czerpiesz dochody, Alior Bank wyliczy twoją indywidualną zdolność kredytową i na tej podstawie poniekąd podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki.

Sprawdź: Kredyt na dowód bez umowy o pracę

Pożyczka w Alior Banku a historia kredytowa

Drugim istotnym elementem wiarygodności kredytowej każdego klienta ubiegającego się w banku o zobowiązanie jest jego historia kredytowania. Takie instytucje zobowiązane są na mocy istniejących rekomendacji wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego do sprawdzenia historii kredytowania w BIK-u każdego swojego klienta. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi i po otrzymaniu zapytania udostępnia określonym podmiotom dane o udzielanych i spłacanych kredytach lub pożyczkach, w tym także tych realizowanych online.

Dobra historia kredytowania w BIK-u wskazuje, że jesteś wiarygodnym klientem i najprawdopodobniej bank bez problemu udzieli ci kredytu gotówkowego lub innego zobowiązania. W przeciwnym wypadku, tj. w razie złej historii, twój wniosek najpewniej zostanie z miejsca odrzucony, ponieważ istnieć będzie wysokie prawdopodobieństwo tego, że nie spłacisz w terminie swojego zobowiązania, na czym straci sam bank.

Problematyczna może okazać się sytuacja, w której w ogóle nie masz historii kredytowania w BIK-u. Alior Bank w takiej sytuacji nie wie, jakim klientem się okażesz, dlatego podejmuje decyzję w warunkach podwyższonego ryzyka. Nie wiadomo, czy kredyt otrzymasz, czy nie. Jeśli masz odpowiednio wysoką zdolność – pewnie tak.

Kilkinij i sprawdź: Co zrobić gdy bank nie chce udzielić kredytu?

Pożyczka w Alior Banku – dokumenty

Jeśli starasz się w Alior Banku o pożyczkę bez zaświadczeń, czyli o Pożyczkę na Klik, musisz jedynie wypełnić formalny wniosek. Można ją postrzegać jako pożyczkę na dowód. Oferta ta zbiera bardzo dobre opinie, ponieważ to najszybszy sposób na pozyskanie zewnętrznego finansowania na dowolne cele. Trzeba się jedynie zgodzić na to, że górną kwotą takiej pożyczki będzie suma 5000 zł.

Natomiast przy wszystkich innych pożyczkach przez internet trzeba już w Alior Banku przedstawiać dodatkowe dokumenty do wniosku. Jakie są zatem wymagane? Jeśli pracujesz na etacie, będziesz zobowiązany do złożenia wraz z wnioskiem o wybraną pożyczkę internetową zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów. Emeryt czy rencista złożą zaś odcinek renty lub emerytury.

Pożyczka w Alior Banku – jak się o nią starać?

Istnieje kilka dróg składania wniosku o kredyt gotówkowy w Alior Banku. W ubiegłym roku bank ten postawił na rozwój kanałów direct, czyli bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej. Dlatego właściwie bez trudu możesz ubiegać się o kredyt online. Alior Bank pozwala przy tym:

 • złożyć wniosek online;
 • złożyć wniosek w dowolnie wybranej stacjonarnej placówce;
 • zostawić swoje namiary (numer telefonu) i złożyć wniosek przez telefon.

Pożyczka w Alior Banku przez internet

Jeśli decydujesz się zaciągnąć w Alior pożyczkę przez internet, to wniosek o takie zobowiązanie finansowe możesz złożyć bezpośrednio na stronie instytucji. Internetowy wniosek wymaga podania:

 • kwoty pożądanej pożyczki i liczby rat, możesz także wskazać, czy wybierasz ubezpieczenie do pożyczki, czy też nie;
 • danych kontaktowych pożyczkobiorcy, w tym imienia, nazwiska, adresu mailowego i numeru telefonu komórkowego;
 • danych osobowych pożyczkobiorcy, w tym numeru PESEL, serii i numeru dowodu osobistego, daty ważności dokumentu, stanu cywilnego, wykształcenia, statusu mieszkaniowego, adresu zamieszkania, adresu zameldowania, adresu korespondencyjnego;
 • danych dochodowych – w tym wysokości miesięcznych dochodów i źródła ich pozyskiwania;
 • zobowiązań i oświadczenia o miesięcznych kosztach, np. z tytułu płaconych składek ubezpieczeniowych;
 • danych uzupełniających.

Pożyczka Alior w placówce banku

Możesz wydrukować sobie wniosek o kredyt gotówkowy w Alior Banku i zanieść go do wybranej placówki stacjonarnej. Obecnie instytucja ta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, pozwala umówić wizytę w oddziale przez Booksy. Spotkasz się w ten sposób z doradcą banku we wszystkich oddziałach tej instytucji. Wystarczy wybrać na stronie Booksy z listą oddziałów Alior Banku tę placówkę, którą chcesz odwiedzić, wybrać cel wizyty i zarezerwować termin na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu nie będziesz musiał czekać na swoją kolej w banku.

Pożyczka w Alior Banku – dodatkowe produkty

Jeśli skorzystasz w Alior Banku z kredytu gotówkowego online, w formie pożyczki, będziesz mógł wybrać dodatkowe produkty, czyli tak zwane produkty towarzyszące, do których zalicza się:

Pożyczka Alior Bank a Konto Jakże Osobiste

W Alior Banku dostępna jest oferta depozytowa na Konto Jakże Osobiste, gdzie w standardzie otrzymujesz bezpłatnie:

 • Prowadzenie konta, jeśli nie masz jeszcze 26 lat lub jeśli zapewnisz na konto wpływy w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie.
 • Wydanie i korzystanie z karty debetowej do konta – wystarczy, że rozliczenie transakcji bezgotówkowych dokonywanych taką kartą będzie opiewało na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie.
 • Krajowe przelewy internetowe.
 • Dwie aktywne korzyści, które możesz zmieniać poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną lub w placówce Alior Banku. Może być to np. 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce lub za granicą, pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS-em o zdarzeniach na rachunku czy wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do 20 tys. zł.

Pożyczka w Alior Banku a karta kredytowa OK!

Na twój wniosek w parze z pożyczką gotówkową w Alior Banku może pójść wydanie karty kredytowej Mastercard® OK! Możesz dzięki niej płacić w dowolnych miejscach, a jeśli będą to miejsca określone przez Alior Bank, korzystasz na systemie cashback, w wysokości do 300 zł rocznie. Oprocentowanie karty kredytowej wynosi 11,76 proc.

Okres odsetkowy na karcie kredytowej Mastercard® OK! to aż 59 dni. Jeśli spłacisz zadłużenie powstałe w tym czasie, twój kredyt na karcie pozostanie nieoprocentowany.

Pożyczka w Alior Banku – ubezpieczenie

Do pożyczki internetowej możesz wybrać dodatkowe zabezpieczenie w postaci cesji z umowy ubezpieczenia od utraty pracy czy ubezpieczenia NNW. Przy pożyczce powyżej 70 000 zł takie ubezpieczenie będzie już wymagane.

Pożyczka w Alior Bank – zalety i wady kredytu w Alior Banku

Czy warto skorzystać z pożyczki online w Alior Banku? Z pewnością wiele parametrów przemawia za zaciąganiem zobowiązania w tej instytucji. Opinie o tych produktach kredytowych są pozytywne z uwagi na często długi okres kredytowania, wysoką kwotę pożyczki i możliwość wnioskowania o nią online.

Do zalet pożyczek w Alior Banku zalicza się:

 • możliwość starania się o pożyczkę całkowicie online i przekazania środków kredytowych zdalnie, bezpośrednio na konto bankowe;
 • RRSO nawet od 5,12 proc.;
 • okres spłaty do 10 lat;
 • kwota finansowania nawet do 200 000 zł;
 • możliwość zaciągnięcia kredytu bez zaświadczeń do kwoty 5 000 zł;
 • brak opłat za wcześniejszą spłatę kredytu;
 • szybki proces kredytowania;
 • minimum formalności do zrealizowania.

Wadą pożyczek online w Alior Banku może być to, że bez zaświadczeń zaciągniesz w nim online sumy tylko do kwoty 5000 zł. Nie ma też opcji skorzystania z bankowych wakacji kredytowych.

Pożyczka w Alior Bank – czy warto?

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy rzeczywiście potrzebujesz zaciągnąć zobowiązanie. Jeśli tak, oferta Alior Banku na pożyczki online jest warta rozważenia. Dostępność różnych kwot sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli zależy ci na taniej pierwszej pożyczce, również możesz skorzystać w trybie online z oferty Alior Banku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Czym jest ulga termomodernizacyjna i kto może z niej skorzystać?

...w takie zmiany, nawet jeśli na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że...

...na ten cel trzeba będzie zaciągnąć kredyt gotówkowy lub nawet kredyt hipoteczny. Warto to tym bardziej zrobić, że wiele wydatków można odliczyć...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?
23.11.2023

Najczęściej przyznawane chwilówki. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

Kto i na jakich warunkach może skorzystać z kredytu preferencyjnego?

...atrakcyjnej marży czy zerowej prowizji. Kiedy ranking kredytów gotówkowych nie przynosi spodziewanych przez nas rezultatów, warto poszukać...

...preferencyjne. W końcu oferty tego typu nie są tak powszechne, jak kredyty gotówkowe, przez co rzadziej się o nich mówi. Dlatego zobaczmy, jak brzmi...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka?

Dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze czy pożyczka czyste powietrze?

...formie dofinansowania lub dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu gotówkowego. Warunkiem wypłaty dotacji jest jednak wcześniejsze otrzymanie z...

...dodatkowej gotówki na dowolny cel? Koniecznie sprawdź nasz ranking kredytów gotówkowych. [div class="tm-widget...

Zobacz więcej
15 min. czytania
Umowa na czas określony a kredyt gotówkowy

Oferta i warunki kredytu gotówkowego dla osób pracujących na podstawie umowy na czas określony

...src="https://totalmoney.pl/widgets/public/script.js"][/script] Choć kredyt gotówkowy osobie pracującej na umowę na czas określony zwykle jest...

...wydał pozytywną decyzję? Jakie dokładnie są warunki otrzymania kredytu gotówkowego? Umowa na czas określony to specyficzna forma stosunku pracy, w...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Kredyt gotówkowy a zagraniczny dochód

Kredyt gotówkowy na dochody z zagranicy. Który bank nam go udzieli?

...hipotecznego, możesz napotkać na szereg trudności. Jak wziąć kredyt gotówkowy? W takich sytuacjach banki zwykle przyjmują znacznie bardziej...

...z niemieckim pracodawcą. Czy jest to jednak wykonalne? Uzyskanie kredytu gotówkowego w euro w Polsce przy zarobkach z Niemiec nie jest możliwe. Inaczej...

Zobacz więcej
15 min. czytania