Kredyty gotówkowe 8 min. czytania

Pożyczka w Alior Banku. Ile kosztuje? Warunki i opinie

Zaktualizowano: 2023-12-19 10:01
Opublikowano: 2021-04-26 15:06
Średnia ocena: 5,50/6 Głosów: 12
Pożyczka w Alior Banku. Ile kosztuje? Warunki i opinie

Pożyczka gotówkowa Alior Banku udzielana jest klientom po przeprowadzeniu weryfikacji ich zdolności kredytowej oraz historii kredytowania w BIK-u. Możesz zaciągnąć ją na dowolny cel. Czy warto się na nią zdecydować? Sprawdź, z jakimi kosztami wiąże się jej zaciągnięcie.

Alior Bank jest stosunkowo młodym bankiem, który w krótkim czasie zgromadził wokół siebie wielu klientów. Oferuje nowoczesne produkty finansowe, łącznie z pożyczką gotówkową Alior Banku, którą możesz wziąć „na klik”, czyli całkowicie przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.

Zwróć uwagę na to, że bank ten ma rozbudowaną ofertę kredytów gotówkowych. Sprawdź, jakie są ich parametry. Ile zapłacisz za kredyt gotówkowy zaciągany w Alior Banku?

Oferta kredytów gotówkowych w Alior Banku

Jak prezentuje się w Alior Banku oferta kredytów gotówkowych i pożyczek, które udzielane są na dowolne cele? Znalazły się w niej takie zobowiązania, jak:

 • Kredyt ze stałą ratą – płacisz dokładnie takie same raty, co ułatwia planowanie budżetu domowego;
 • Kredyt konsolidacyjny – udzielany z przeznaczeniem na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów lub pożyczek, co polega właściwie na tym, że Alior Bank spłaca przed czasem Twoje nieprzeterminowane zobowiązania, a jednocześnie udziela Ci kredytu na odpowiednią kwotę; efekcie masz jeden kredyt konsolidacyjny, najczęściej z niższą ratą miesięczną od sumy wcześniej spłacanych;
 • Pożyczka na Klik – szczególny produkt finansowy, który pozwala na uzyskanie środków w pożądanej kwocie bez konieczności wychodzenia z domu, ponieważ proces kredytowy jest realizowany przez internet;
 • Pożyczka internetowa – podobny produkt finansowy do Pożyczki na Klik – Alior Bank udziela zobowiązania w trybie online;
 • Kredyty Czyste Powietrze – kredyt gotówkowy przeznaczony na cele ekologiczne wskazane w dokumentach bankowych, m.in. na wymianę starych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła, służące do ogrzewania budynku i podgrzewania wody.

Kto może ubiegać się o pożyczkę gotówkową w Alior Banku?

Zastanawiasz się, jakie warunki powinieneś spełnić, by mieć szansę na pożyczkę z Alior Banku? Jak dostać kredyt w Alior Banku? O pożyczkę gotówkową możesz ubiegać się, jeśli:

 • jesteś osobą fizyczną,
 • uzyskujesz dochody na terenie Polski,
 • masz co najmniej 18 lat – musisz być osobą pełnoletnią w momencie składania wniosku.

Bank sprawdzi, czy masz odpowiednio wysoką zdolność kredytową względem kwoty zobowiązania, o jaką składasz wniosek, a przy tym dokona kontroli Twojej historii w BIK-u (Biurze Informacji Kredytowej). Na tej podstawie podejmuje decyzję, czy udzielić Ci pożyczki, czy też nie. Nie ma możliwości, byś otrzymał kredyt gotówkowy bez weryfikacji BIK-u w Alior Banku.

Pierwsza pożyczka udzielana nowym klientom może mieć promocyjne oprocentowanie. Przy kolejnych dobra współpraca z bankiem działa na Twoją korzyść – łatwiej Ci przyjdzie zaciągnąć następne zobowiązanie.

Warunki pożyczki gotówkowej w Alior Banku

W zależności od oferty warunki udzielanych kredytów i pożyczek gotówkowych w Alior Banku będą nieco inne:

Warunki

Kredyt ze stałą ratą

Kredyt konsolidacyjny

Pożyczka na klik

Pożyczka internetowa

Kredyt Czyste Powietrze

Kwota maksymalna

200 tys. zł

200 tys. zł

200 tys. zł

200 tys. zł

100 tys. zł

Okres spłaty

Do 3 lat

Do 10 lat

Do 10 lat

Do 10 lat

Do 10 lat

Prowizja

0 proc.

0 proc.

6 proc.

0 proc.

0 proc.

Oprocentowanie

9,9 proc.

11,9 proc.

14,9 proc.

11,9 proc,

9,90 proc.

RRSO

10,36 proc.

12,57 proc.

19,72 proc.

12,57 proc.

10,36 proc.

Dodatkowe wymagania

Dla kwot powyżej 100 tys. zł wymagane zabezpieczenie

Dla kwot powyżej 100 tys. zł wymagane zabezpieczenie

Dla kwot powyżej 100 tys. zł wymagane zabezpieczenie, do 7000 zł umowa całkowicie zdalnie

Dla kwot powyżej 100 tys. zł wymagane zabezpieczenie, dostępna tylko online

Dotacja na spłatę części kapitału kredytu

Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Alior Banku? To zależy od oferty. Na przykład kredyt ze stałą ratą ma oprocentowanie stałe, ale już Kredyt Czyste Powietrze –zmienne. Warto przeliczyć w kalkulatorze kredytów gotówkowych, ile potencjalnie takie zobowiązanie będzie Cię kosztowało.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w Alior Banku krok po kroku?

Sprawdźmy, jak złożyć wniosek o Kredyt ze stałą ratą. Wniosek o ten produkt złożysz online, a następnie:

 • jeśli starasz się o kredyt w kwocie do 7000 zł, umowę możesz zawrzeć całkowicie zdalnie;
 • jeśli starasz się o kwoty wyższe niż 7000 zł, kredyt gotówkowy online nie będzie dostępny – musisz poczekać po wypełnieniu wniosku na kontakt ze strony pracownika Alior Banku, umowę zawrzesz zaś przez telefon.

Środki z udzielanego Kredytu ze stałą ratą Alior Bank przeleje na Twoje konto po zawarciu umowy. W podobny sposób postarasz się o Pożyczkę na Klik. Natomiast pożyczkę internetową zaciągniesz całkowicie online, wystarczą trzy proste kroki:

 • wypełnij formularz kontaktowy, a Alior Bank oddzwoni do Ciebie;
 • zdalnie załatw wszystkie formalności;
 • po zawarciu umowy poczekaj, aż kredytodawca przeleje środki na wskazane przez Ciebie konto bankowe.

Inaczej wnioskowanie wygląda w Alior Banku w przypadku Kredytu Czyste Powietrze. Musisz w takim przypadku:

 • odwiedzić wybraną placówkę Alior Banku,
 • złożyć wniosek o kredyt,
 • podpisać umowę kredytową,
 • złożyć wniosek o dotację.

Dotychczasowi klienci Alior Banku, którzy mają dostęp do bankowości internetowej Alior Online lub aplikacji Alior Mobile, mogą złożyć wniosek o kredyt czy pożyczkę gotówkową za ich pośrednictwem lub zamówić kontakt zwrotny. Jeśli zaliczasz się do dotychczasowych klientów Alior Banku, możliwe, że zostanie dla Ciebie przygotowana indywidualna propozycja z uproszczonym wnioskiem. Taka oferta prezentowana jest w bankowości internetowej Alior Online i w aplikacji Alior Mobile na Pulpicie.

Jakie dokumenty przygotować do wniosku o kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Jeśli zamierzasz starać się o kredyt gotówkowy w Alior Banku, polski dowód osobisty będzie jednym z wymaganych dokumentów do złożenia wniosku kredytowego. Jednak niejedynym. Jakich dokumentów do kredytu gotówkowego wymaga Alior Bank? To przede wszystkim:

 • dokument tożsamości – najczęściej będzie to wspominany dowód osobisty albo paszport,
 • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów, jeśli o kredyt ubiega się pracownik etatowy.

W przypadku osób zarobkujących w inny sposób niż umowa o pracę zawarta na czas określony lub nieokreślony Alior Bank będzie żądał dostarczenia innych dokumentów potwierdzających zdolność.

Ile kosztuje pożyczka gotówkowa w Alior Banku?

Kalkulator kredytowy pozwoli na oszacowanie kosztów, jakie związane są z takim zobowiązaniem. Jaką ratę będziesz co miesiąc spłacał? Ile wyniesie prowizja od kredytu gotówkowego Alior Banku za przystąpienie do zobowiązania i czy w ogóle będzie ona naliczana?

Zobacz nasze wyliczenia dla różnych kwot – w tabeli umieściliśmy symulację kredytu gotówkowego Alior, biorąc pod uwagę wysokość raty i koszty całkowite.

Kredyt 10 tys. zł, okres kredytowania 2 lata

Kredyt 50 tys. zł, okres kredytowania 3 lata

Kredyt 100 tys. zł, okres kredytowania 5 lat

Kredyt 200 tys. zł, okres kredytowania 10 lat

Kredyt ze stałą ratą

Rata 460,99 zł

Koszt całkowity: 1 063,71 zł

Rata 1 611,01 zł

Koszt całkowity: 7 996,48 zł

bd

bd

Pożyczka na klik

Rata 484,39 zł

Koszt całkowity: 1625,36 zł

Rata 1730,82 zł

Koszt całkowity: 12 309,52 zł

Rata 2 373,75 zł

Koszt całkowity: 42 425 zł

Rata 3 214,46 zł

Koszt całkowity: 185 735,2 zł

Pożyczka przez internet

Rata 470,27 zł

Koszt całkowity: 1 286,48 zł

Rata 1658,33 zł

Koszt całkowity:       9 699,88 zł

Rata 2 219,39 zł

Koszt całkowity: 33 163,44 zł

Rata 2 857,87 zł

Koszt całkowity: 142 944,4 zł

Opracowanie własne na podstawie danych Alior Banku

Czy warto zdecydować się na pożyczkę gotówkową w Alior Banku?

Na koniec zastanówmy się, czy warto zaciągnąć pożyczkę gotówkową w Alior Banku. Opinie o ofercie przygotowanej przez tę instytucję dla klientów nowych i dotychczasowych, są zasadniczo pozytywne. Doceniają możliwość starania się o pożyczki czy kredyty gotówkowe całkowicie w trybie online, bez wychodzenia z domu.

Przy niskich kwotach, do 7000 zł, nie trzeba nawet rozmawiać z bankiem, jeśli zaciągasz Pożyczkę na klik. Przy Pożyczce Internetowej nie ma w ogóle takiej potrzeby – cały proces wnioskowania i wypłaty jest organizowany przez internet.

W większości przypadków w Alior Banku kredyt gotówkowy jest udzielany bez prowizji za przystąpienie do niego. Nie ma wysokich, wygórowanych wymagań względem klientów. Czas oczekiwania na wypłatę pożyczki jest względnie krótki – można ją uzyskać nawet w ciągu jednego dnia.

Nie przegap: Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową {{year}}

Kredyt gotówkowy z najniższą krajową 2024. Gdzie i ile można pożyczyć?

...r. Rosnąca pensja minimalna przekłada się na wyższe szanse na kredyt gotówkowy. Banki, weryfikując zdolność kredytową klientów, analizują...

...najniższa krajowa pozwala na uzyskanie kredytu gotówkowego? Ostatnie podwyżki płacy minimalnej powodują, że rośnie...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy?

Gdzie najtaniej wziąć kredyt gotówkowy? czerwiec 2024

...takie zobowiązanie: Zastanawiasz się, gdzie wziąć najtańszy kredyt gotówkowy na rynku? Najlepiej porównaj oferty i na tej podstawie wytypuj...

...najtańszy kredyt gotówkowy, wykorzystaj ranking lub kalkulator kredytu gotówkowego, które zbierają i prezentują oferty wielu banków w jednym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Na czym polega kredyt na leczenie?

Kredyt na leczenie. Czy opłaca się wziąć kredyt medyczny?

...pieniędzy do ręki, tylko kredytodawca uiszcza pełną kwotę za leczenie do kliniki czy prywatnego gabinetu lekarskiego, a Ty spłacasz dług ratalnie. Swobodę pokrycia kosztów leczenia zapewni Ci kredyt gotówkowy. Na rynku finansowym prócz tego dostępne są kredyty ratalne na leczenie. W takich przypadkach bank współpracuje z daną kliniką, a także pożyczki medyczne oferowane przez firmy zaliczane do...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Pensja na już ING

Na czym polega oferta Pensja na już w ING Banku Śląskim?

...limit z „Pensją na już” w ING. Sprawdź: Gdzie starać się o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach?  Zanim złożysz wniosek o limit...

...limit zadłużenia w koncie ING? Podobnie jak w przypadku popularnej chwilówki, która ma załatać tymczasową dziurę w Twoim domowym budżecie...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Najczęściej przyznawane chwilówki {{year}}. Gdzie złożyć wniosek?
24.05.2024

Najczęściej przyznawane chwilówki 2024. Gdzie złożyć wniosek?

...bardziej interesuje Cię kredyt niż chwilówka, sprawdź ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu dobierzesz dla siebie najlepszą, możliwą...

...nie sprawdzają BIK, a więc gdzie czeka na Ciebie gwarantowana chwilówka. Poniżej zostały wyłonione 3 firmy, które oferują pożyczkę...

Zobacz więcej
9 min. czytania
Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

Jak dostać kredyt gotówkowy w Niemczech?

...kredytowej. W jakim banku w Niemczech najłatwiej dostać kredyt gotówkowy? W Sparkasse uzyskanie pożyczki może być wyjątkowo proste...

...i oceny zdolności kredytowej klienta. Jakie jest oprocentowanie kredytu gotówkowego w Niemczech? Oprocentowanie efektywne roczne (APR) dla kredytów...

Zobacz więcej
9 min. czytania