× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny - najważniejsze informacje o zobowiązaniu

Opublikowano: 09.07.2019 11:10
Średnia ocena: 5,80/6 Głosów: 5

Decyzja o skorzystaniu z kredytu hipotecznego jest jedną z najważniejszych w życiu każdego dorosłego człowieka. Własne mieszkanie lub dom rozpoczyna nowy etap życia, a bardzo często spełnienie marzeń. Aktualnie zdecydowana większość nabywców nieruchomości finansuje zakup kredytem hipotecznym, dzięki czemu to jedna z najpopularniejszych ofert finansowych na rynku.

Nie masz pewności czego oczekiwać od kredytu hipotecznego? Boisz się wysokich opłat i wielu formalności? Trudno ci zdecydować się na konkretną usługę ze względu na zbyt dużą konkurencję banków na rynku? Z naszą pomocą szybko rozwiejesz swoje wątpliwości i znajdziesz ofertę kredytową, która najlepiej będzie odpowiadać w twojej sytuacji.

Kredyt hipoteczny - sprawdź dostępne oferty

Nie musisz spędzić wielu godzin na poszukiwaniach najlepszej oferty kredytowej na rynku. Zaoszczędzisz dużo swojego czasu, wybierając porównanie ofert, które przygotowane jest na naszej stronie. Ranking kredytów hipotecznych zapewni ci wszystkie niezbędne informacje o ofertach bankowych, bez konieczności spędzania czasu w placówkach banków.

Poświęć kilkanaście minut na przeanalizowanie ofert pod względem kosztów, maksymalnej wysokości kredytu, dostępności ubezpieczenia od niskiego wkładu własnego oraz terminu kredytowania.

Ranking gwarantuje aktualne informacje o ofertach, bez ukrytych kosztów lub haczyków, które mogą spowodować, że oferta stanie się mniej atrakcyjna dla kredytobiorcy.

Dużym atutem porównania zadłużeń online jest możliwość śledzenia ofert z wyprzedzeniem i szukanie oferty o najniższych kosztach okołokredytowych.

Zaletą jest także możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy drogą elektroniczną, dzięki czemu możesz skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem banku i otrzymać pełną ofertę kredytu, dostosowaną do twoich możliwości.

Na co musisz uważać decydując się na kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny stanowi duże wyzwanie ze względu na długi termin spłaty zadłużenia. Podpisując umowę kredytową mamy pełną zdolność finansową i warunki do uregulowania kredytu. Trzeba jednak pamiętać, że sytuacja finansowa może znacznie się zmienić. Kredytobiorca może stracić pracę, otrzymywać mniejsze dochody miesięczne, borykać się z problemami zdrowotnymi, które będą miały wpływ na płynność finansową.

Warto więc brać pod uwagę zadłużenie, które pozwala na elastyczną spłatę, oferuje długi termin kredytowania, dzięki czemu miesięczne raty są niższe. Dodatkowo kredytobiorca może zainteresować się, czy bank oferuje karencję w spłacie zadłużenia lub wakacje kredytowe.

Czy kredyt hipoteczny jest drogi?

Kredyt hipoteczny ze względu na liczne zabezpieczenia zadłużenia posiada bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Kredyt hipoteczny posiada niskie oprocentowanie, a także atrakcyjną marżę, którą należy brać pod uwagę, decydując się na konkretny kredyt. Dodatkowy koszt kredytu może wynikać z zabezpieczeń wymaganych przy zawarciu umowy.

Kredyt hipoteczny zabezpieczony jest wieloetapowo, wyróżniamy m.in.: ubezpieczenie na życie, wkład własny, prawomocny wpis hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości, konieczne jest także ubezpieczenie nieruchomości i ustanowienie cesji na rzecz banku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej