× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Zaktualizowano: 08.01.2021 13:16
Opublikowano: 01.12.2020 15:20
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Nie chcesz już dłużej czekać z kupnem mieszkania? Choć aktualna sytuacja w kraju może nie sprzyjać decyzjom związanym z finansami, warto przynajmniej sprawdzić, jak prezentują się aktualnie oferty banków skierowane do osób, którym zależy na kredycie hipotecznym. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu? Okazuje się, że to możliwe.

Z naszą pomocą nie tylko przeanalizujesz aktualny ranking kredytów hipotecznych, ale także zapoznasz się z warunkami, jakie w dzisiejszych czasach stawiają banki swoim klientom. Podpowiemy ci także, jak prawidłowo wypełnić wniosek i czego musisz się spodziewać, gdy taki formularz trafi już do banku, a nawet kilku banków, jeśli zechcesz bliżej poznać usługi kilku instytucji.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10960 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 108
2
2,23%
RRSO
868,30 PLN
Rata miesięczna
868,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
1277 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 16
3
2,40%
RRSO
884,23 PLN
Rata miesięczna
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
968 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,54%
RRSO
898,28 PLN
Rata miesięczna
898,28 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
726 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 8
Nowość
5
2,64%
RRSO
908,35 PLN
Rata miesięczna
908,35 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
191 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Rekordowo niskie stopy procentowe NBP

W tym roku już dwukrotnie obniżono stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. To decyzja, która wynika z sytuacji epidemiologicznej i ma pomóc w spłacie zaciągniętych kredytów, jak i pomóc klientom, którzy właśnie teraz zdecydują się na zawarcie umowy kredytowej. Stopy procentowe NBP mają bezpośredni wpływ na oprocentowanie nominalne dostępnych zobowiązań. Dzięki obniżeniu stóp procentowych można zauważyć, że oferta banków stała się bardzo atrakcyjna, a kredytobiorcy nie będą musieli obawiać się wysokich opłat, pod warunkiem, że poza oprocentowaniem nominalnym poznają także koszty pozaodsetkowe.

Czy rekordowo niskie stopy procentowe gwarantują korzystną umowę kredytową? Nie zawsze. Trzeba pamiętać, że bank poza oprocentowaniem nominalnym przewiduje także szereg innych opłat. W przypadku kredytu hipotecznego możemy mówić m.in. o marży kredytu hipotecznego, czy prowizji kredytu hipotecznego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innego rodzaju kredytów. Chcąc świadomie porównać dostępne zadłużenia, warto skupić się zatem na rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, czyli RRSO.

Korzystne warunki dla osób które już spłacają kredyt na mieszkanie

Obniżone stopy procentowe NBP są korzystne nie tylko dla klientów, którzy teraz zdecydują się na zobowiązanie w banku. Stopy procentowe NBP mają wpływ na WIBOR, co z kolei odbija się na oprocentowaniu kredytów hipotecznych, które zostały udzielone już wcześniej, a kredytobiorcy są w trakcie spłaty zadłużeń z pomocą, których udało im się nabyć nieruchomość.

Niższe oprocentowanie to niższa rata kredytu hipotecznego, wielu klientów może zatem cieszyć się opłatami miesięcznymi niższymi nawet o kilkaset złotych, co z całą pewnością ma wpływ na większą swobodę spłaty zobowiązania.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny wyróżnia się na tle innych ofert zmiennym oprocentowaniem, choć coraz częściej można usłyszeć o propozycji, by na rynku pojawiły się kredyty hipoteczne ze stałym oprocentowaniem, wciąż jednak dostępne oferty zależne są od stawek WIBOR, a decyzje Rady Polityki Pieniężnej mają realny wpływ na miesięczny koszt zadłużenia.

Ranking kredytów hipotecznych

Aktualny ranking kredytów hipotecznych pomoże ci szybko porównać dostępne oferty. Jak się okazuje, wybór zadłużenia wcale nie musi być trudny, a z naszą pomocą w ciągu kilku minut porównasz usługi, łatwo wskazując, w których bankach kredyt hipoteczny faktycznie się opłaca. Ranking uwzględnia wszystkie opłaty wynikające z zobowiązania, w tym oprocentowanie, prowizję oraz marżę. Przeglądając usługi, warto brać pod uwagę RRSO zadłużeń.

By dostosować oferty do własnych potrzeb, wystarczy, że ustalisz kwotę zobowiązania, a także wskażesz, jak długo chcesz spłacać zobowiązanie. Ranking automatycznie sprawdzi oferty, które będą najkorzystniejsze, mając na względzie twoje indywidualne preferencje.

Jakie oferty możemy w tej chwili polecić naszym czytelnikom? Oto TOP 3 kredytu hipoteczne, które warto poznać w tym miesiącu, jeśli właśnie teraz zamierzasz ubiegać się o kredyt na mieszkanie lub dom:

  1. Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim;

  2. Kredyt hipoteczny w Millennium Banku;

  3. Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim.

Pierwszy krok do podpisania umowy - wysłanie wniosku o kredyt

Na naszej stronie, możesz całkowicie bezpłatnie wypełnić oraz wysłać wniosek do banku, a nawet kilku instytucji, które zainteresowały cię swoimi warunkami kredytowymi. Wniosek pomoże ci błyskawicznie skontaktować się z pracownikiem banku i poznać warunki usługi, które zostaną dostosowane do twoich możliwości finansowych.

Wysyłając wniosek, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, ale rozmowa przeprowadzona z pracownikiem instytucji, może pomóc ci podjąć ostateczną decyzję, co jednocześnie może zaowocować kolejnym etapem starania się o zobowiązanie finansowe.

Samo wypełnienie wniosku jest banalnie proste i trwa zaledwie kilka minut. Pamiętaj, że to bank skontaktuje się z tobą, a ty możesz określić, kiedy chcesz odbyć taką rozmowę. W formularzu znajduje się punkt, który umożliwi ci wskazać, czy konsultant ma oddzwonić na twój numer jak najszybciej, czy może o konkretnej porze dnia. Warto zadbać o to, by na czas rozmowy z pracownikiem banku mieć swobodę wypowiedzi i przynajmniej kilka minut wolnego czasu.

Jaki dane będą potrzebne, by wypełnić wniosek? Wystarczy twoje imię, nazwisko, numer telefonu komórkowego, a także zaznaczenie wymaganych zgód, które pozwolą na przetworzenie twoich danych i kontakt z bankiem.

Upewnij się, że spełniasz warunki banku

Kredyt hipoteczny wiąże się z szeregiem formalności, a także warunków, jakie musi spełnić kredytobiorca, zanim możliwe będzie zawarcie umowy z bankiem. Być może to twój pierwszy kredyt, a ty nie masz żadnego doświadczenia z usługami finansowymi banków. Warto więc przyjrzeć się warunkom, jakie stawiane są kredytobiorcom. Dzięki temu łatwiej ci będzie ocenić, czy bank nie odrzuci twojego wniosku o kredyt, a ty faktycznie będziesz mieć okazję skorzystać z zadłużenia, jakiego potrzebujesz, by kupić wymarzone mieszkanie lub inną nieruchomość.

  • Od klienta ubiegającego się o kredyt hipoteczny, wymaga się wkładu własnego, który powinien pokryć przynajmniej 20% wartości nieruchomości.

  • Kredytobiorca musi wykazać się dobrą historią kredytową. Bank skorzysta ze scoringu BIK, a także z innych baz danych, w tym z KRD, kontrolując, czy klient wnioskujący o kredyt nie jest dłużnikiem.

  • Wymagana jest wysoka zdolność kredytowa, która zostanie potwierdzona z pomocą zaświadczenia o dochodach oraz zatrudnieniu.

Wkład własny - najważniejsze informacje

Z powodu pandemii banki wymagają od swoich klientów wyższego wkładu własnego, co oczywiście odbija się znacząco na dostępności kredytu hipotecznego. Do tej pory możliwe było wnioskowanie o kredyt hipoteczny, który pokryje nawet 90% wartości nieruchomości, licząc na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Aktualnie banki decydują się na dużo surowsze warunki, a kredytobiorca, chcąc mieć pewność, że umowa zostanie zawarta, powinien przygotować dużo wyższy wkład własny, nawet 30% lub 40%.

Warto jednak pamiętać, że wkładem własnym może być zaliczka lub zadatek, więcej na ten temat w poświęconym temu artykule.

Dlaczego wkład własny jest tak istotny? Pozwala zmniejszyć wartość kredytu, a także obniżyć ryzyko kredytowe, jakiego podejmuje się bank, udzielając zadłużenia celowego.

Podsumowanie

Warto poważnie przemyśleć decyzję o wnioskowaniu o kredyt hipoteczny. To usługa finansowa, która wiąże klienta z bankiem na długie lata, a spłata zobowiązania z pewnością będzie odczuwalna w budżecie domowym. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu jest niskie, a klient zdecyduje się na długi okres kredytowania, jednocześnie obniżając miesięczne opłaty.

Ranking kredytów hipotecznych pozwoli ci śledzić dostępne zobowiązania, a także zapoznać się przynajmniej wstępnie z ofertami, które czekają na klientów gotowych na zawarcie umowy kredytowej. Poświęcając zaledwie kilka minut, można z łatwością sprawdzić, który bank ma do zaoferowania kredyt o najlepszych warunkach, mając na uwadze nie tylko oprocentowanie, ale przede wszystkim opłaty dodatkowe, a przede wszystkim warunki umowy, jak i te stawiane przed kredytobiorcą, zanim umowa zostanie podpisana.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?
Kredyty hipoteczne 20.01.2021

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

Kupno nieruchomości jako sposób, przed zabezpieczeniem oszczędności przed inflacją? Czy kupno mieszkania na kredyt może być inwestycją? Czy mieszkanie kupione z pomocą banku możesz wynająć? Na jakie opłaty uważać wybierając...

Zobacz więcej
Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 18.01.2021

Jaki wpływ na zdolność kredytową ma kredyt gotówkowy?

Spłacasz kredyt gotówkowy, ale chętnie ponownie skorzystasz z zadłużenia dostępnego w banku? Czy wciąż spłacany kredyt będzie miał duży wpływ na wysokość twojej zdolności kredytowej? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?
Kredyty hipoteczne 07.01.2021

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?

Obcokrajowiec, chcąc kupić mieszkanie na terenie Polski, nie musi ubiegać się o żadne dodatkowe pozwolenia, wystarczy, że spełni warunki banku i dostarczy wszystkie dokumenty, a bez problemu będzie w stanie sfinansować kupno własnego mieszkania.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?
Kredyty hipoteczne 22.12.2020

Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?

Rząd mając na uwadze aktualną sytuację kredytobiorców, chce z pomocą dopłat zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych i wspomóc młode osoby, które z powodu koronawirusa nie mają szans na kupno mieszkania bez...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego
Kredyty hipoteczne 07.12.2020

Kredyt hipoteczny dla pracowników sektora publicznego

Łatwiejszy dostęp do usług finansowych to nie jedyna zaleta, związana z kredytem hipotecznym dla osób pracujących w budżetówce. Coraz więcej banków stara się zachęcić pracowników sektora publicznego do...

Zobacz więcej