× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Atrakcyjny kredyt hipoteczny w Pekao - 10% wkład własny i brak prowizji

Zaktualizowano: 01.02.2021 11:54
Opublikowano: 29.01.2021 15:24
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1

Kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Oferta Pekao pozwala skorzystać z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego nawet w dobie epidemii. To oferta promocyjna dostępna tylko do końca marca, sprawdź jak prezentują się warunki kredytu na mieszkanie.

Oferta kredytów hipotecznych dostępnych w bankach w ostatnich miesiącach była bardzo jednorodna. Większość banków, chcąc zminimalizować swoje ryzyko kredytowe, decydowało się na zaostrzenie warunków związanych z wkładem własnym, wymaganym przy tego rodzaju zadłużeniach. Wyższe wymagania utrudniają uzyskanie zgody kredytowej, co odbiło się niekorzystnie w ostatnich miesiącach na sprzedaży usług finansowych.

Na rynku pojawiła się promocyjna oferta, która pozwala jednak skorzystać z kredytu hipotecznego z obniżonym wkładem własnym, jednocześnie zapewniają brak prowizji i bardzo korzystne warunki spłaty. Jeśli do tej pory przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny powstrzymywały cię informacje o konieczności wpłacenia wyższego wkładu własnego, to oferta dla ciebie.

Kredyt hipoteczny z możliwością ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Polecamy
1
2,54%
RRSO
898,24 PLN
Rata miesięczna
898,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
11105 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 113
Nowość
2
2,12%
RRSO
857,48 PLN
Rata miesięczna
857,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
473 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
3
2,13%
RRSO
858,46 PLN
Rata miesięczna
858,46 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
1431 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
4
2,17%
RRSO
862,10 PLN
Rata miesięczna
862,10 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
774 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
5
2,18%
RRSO
863,37 PLN
Rata miesięczna
863,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
777 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9

Już niemal od roku sytuacja gospodarcza w Polsce wynika z trwającej epidemii koronawirusa. Wiele osób straciło źródło swoich dochodów, przedsiębiorcy muszą liczyć się z obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd, a wiele branż od miesięcy nie może swobodnie świadczyć swoich usług, tracąc na tym ogromne pieniądze.

Banki już w pierwszej połowie 2020 roku zmieniły politykę udzielania zgód kredytowych, starając się maksymalnie ograniczyć zadłużenia związane z jakimkolwiek ryzykiem finansowym. Z tego też powodu, klienci chcący kupić nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego, muszą liczyć się z wymaganym dużo wyższym wkładem własnym. Choć zgodnie z prawem bankowym, o kredyt może ubiegać się osoba, która dysponuje przynajmniej 20% wkładem własnym, w ciągu ostatnich miesięcy, banki pozytywnie rozpatrywały wnioski klientów, którzy byli w stanie wpłacać od 30% do 40% wartości nieruchomości. Taka sytuacja wpłynęła znacznie na dostępność oferty, szczególnie wśród młodych osób, dla których kredyt hipoteczny jest jedynym rozwiązaniem, by móc rozpocząć nowy etap w życiu i np. zrezygnować z wynajmu mieszkania.

Jeszcze rok temu banki w swoich ofertach posiadały usługi, które gwarantowały możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i zdobycia kredytu na mieszkanie z wkładem własnym od 10% wartości nieruchomości.

Bank Pekao oferuje promocyjny Kredyt mieszkaniowy, który pozwala skorzystać z warunków, które już od wielu miesięcy nie pojawiły się na rynku kredytów. Oferta banku zapewnia ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i szansę na kredyt, nawet jeśli klient banku będzie mógł wpłacić wkład własny o wysokości 10% wartości nieruchomości. Promocja dostępna jest do końca marca tego roku, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do szybszego kontaktu z bankiem, dzięki możliwości wysłania wniosku online, który znajduje się na naszej stronie.

0 zł za prowizję

Prowizja kredytu hipotecznego, a także marża kredytu hipotecznego to niezwykle ważne elementy kosztu zadłużenia. Kredyt hipoteczny będąc kredytem celowym, ciszy się ogromną popularnością m.in. dzięki temu, że jest najtańszą ofertą kredytową. Bank może pozwolić sobie na niskie odsetki, zależne od stawki WIBOR, a także minimalne opłaty pozaodsetkowe, gdyż sam kredyt zabezpieczony jest z pomocą hipoteki.

Choć kredyt hipoteczny z zasady jest ofertą atrakcyjną dla klienta pod względem kosztów, warto poświęcić przynajmniej kilka minut i zainteresować się ofertą właśnie pod względem prowizji oraz marży. To te wartości mają największy wpływ na różnice między ofertami banków. Chcesz mieć pewność, że twój kredyt hipoteczny pozwoli ci cieszyć się niskimi ratami? W takim razie sprawdź wszystkie możliwości wynikające z promocji, dzięki którym możesz uniknąć dodatkowych opłat.

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao gwarantuje brak prowizji, pod warunkiem, że kredytobiorca ubezpieczy niski wkład własny. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe ubezpieczenie będzie generować dodatkowe opłaty. Co z klientami, którzy nie będą musieli ubezpieczyć niskiego wkładu własnego? Bank w takim przypadku oferuje prowizję kredytu hipotecznego w wysokości 1,25%.

Jakie warunki musisz spełnić starając się o kredyt hipoteczny?

10% wkładu własnego to nie jedyny warunek, jaki musi spełnić klient Banku Pekao, jeśli zechce skorzystać z kredytu hipotecznego. Standardowo bank będzie chciał zweryfikować tożsamość klienta, jego zdolność kredytową, a także historię wcześniejszych zobowiązań.

Tylko klienci, którzy posiadają stałe źródło dochodów, a także bardzo dobrą historię kredytową, będą mogli podpisać umowę kredytową.

Zdolność kredytowa klienta starającego się o kredyt jest kluczowa z tego powodu, że pozwala ocenić, czy przyszły klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Nie dziwi zatem fakt, że banki dużo korzystniej oceniają klientów, którzy mają długi staż pracy i pracują na podstawie umowy o pracę, daje to pewną gwarancję, że stałe źródło dochodów pozwoli na miesięczny wydatek związany ze spłatą kredytu.

Historia kredytowa weryfikowana jest dzięki BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje, które jest w stanie przedstawić w formie raportu, a także dokonać oceny punktowej klienta, czyli obliczyć scoring BIK. Informacje o wcześniejszych zadłużeniach, a także regularnych spłatach pozwalają zweryfikować, czy klient banku jest osobą wiarygodną.

Dlaczego oferta Pekao jest tak korzystna?

Kredyt mieszkaniowy w Pekao wyróżnia się na tle innych zobowiązań nie z powodu niższego kosztu, czy korzystniejszych warunków spłaty, choć warto pamiętać o prowizji 0%. To usługa, która z całą pewnością zainteresuje osoby, które gotowe są skorzystać z kredytu hipotecznego, ale w ciągu ostatnich miesięcy nie były w stanie zebrać wyższego wkładu własnego, co powodowało, że odkładały w czasie kupno mieszkania i wnioskowanie o kredyt.

Jeśli bardzo zależy ci na kupnie mieszkania lub domu, być może to właśnie najlepsza okazja, by skorzystać z oferty, która jeszcze przez dłuższy czas nie wróci do standardowej oferty banków. Zachęcamy do wypełnienia i wysłania prostego formularza, który dostępny jest na naszej stronie. Pamiętaj, że wysłanie wniosku online nie wiąże cię z koniecznością zawarcia umowy, ale pozwoli szybko skontaktować się z pracownikiem banku, który będzie w stanie przygotować symulację kredytu hipotecznego, zgodną z twoją indywidualną sytuacją finansową.

Ranking kredytów hipotecznych

Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny ranking kredytów hipotecznych. Mamy nadzieję, że z jego pomocą zaoszczędzisz czas, który potrzebny jest na wybór odpowiedniego zadłużenia. Pamiętaj, że poświęcając kilka minut na poznanie ofert bankowych, możesz zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Choć pozornie oferta banków jest do siebie niezwykle podobna, nawet najmniejsze różnice w marży, czy prowizji będą miały wpływ na to, ile rzeczywiście zapłacisz za kredyt hipoteczny.

Gwarantujemy, że z naszą pomocą, wybór kredytu hipotecznego będzie dużo łatwiejszy, a co ważniejsze, będziesz także mieć szansę skontaktować się z bankiem i zastanowić poważnie, czy przedstawiona ci oferta będzie dla ciebie odpowiednia pod każdym względem.

Rekordowo niskie oprocentowanie

Czy mimo epidemii, warto w tym momencie starać się o kredyt hipoteczny? Jeśli spełniasz wszystkie wymagania stawiane kredytobiorcom, a dodatkowo masz pewność, że twoja sytuacja finansowa nie ulegnie zmianie, to świetny moment na zawarcie umowy kredytowej. Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych NBP, dzięki czemu kredytobiorcy, mogą cieszyć się bardzo korzystnymi ratami, wynikającymi z niskiego oprocentowania nominalnego. Niskie stopy procentowe NBP mają także wpływ na obniżenie stawki WIBOR, dzięki czemu z atrakcyjnego oprocentowania korzystają również ci kredytobiorcy, którzy już od dłuższego czasu spłacają swoje zobowiązania zaciągniętego w ramach kredytu hipotecznego. Niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego pomoże ci w uzyskaniu korzystniejszej zdolności kredytowej, a jeśli chcesz się przekonać, czy stać cię na kredyt na mieszkanie zachęcamy do sprawdzenia kalkulatora zdolności kredytowej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kwota kredytu hipotecznego a wkład własny
Kredyty hipoteczne 16.02.2021

Kwota kredytu hipotecznego a wkład własny

Wartość nieruchomości a wysokość kredytu hipotecznego. Czym jest LtV i jaki ma wpływ na wysokość wymaganego przez bank wkładu własnego? Co może być uznane za wkład własny? Co zwiększy twoje szanse na zawarcie umowy?

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny w 2021 - jak długo kredytobiorcy cieszyć się będą niskim oprocentowaniem?
Kredyty hipoteczne 10.02.2021

Kredyt hipoteczny w 2021 - jak długo kredytobiorcy cieszyć się będą niskim oprocentowaniem?

Decyzja o kupnie mieszkania może aktualnie okazać się bardzo korzystna. Niskie stopy procentowe NBP mają wpływ na to, że spłata kredytu hipotecznego od dawna nie była tak atrakcyjna finansowo.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?
Kredyty hipoteczne 20.01.2021

Kredyt hipoteczny jako inwestycja. Czy warto kupić nieruchomość na kredyt?

Kupno nieruchomości jako sposób, przed zabezpieczeniem oszczędności przed inflacją? Czy kupno mieszkania na kredyt może być inwestycją? Czy mieszkanie kupione z pomocą banku możesz wynająć? Na jakie opłaty uważać wybierając...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?
Kredyty hipoteczne 07.01.2021

Kredyt hipoteczny dla obcokrajowca - jakie warunki stawiane są klientom banków?

Obcokrajowiec, chcąc kupić mieszkanie na terenie Polski, nie musi ubiegać się o żadne dodatkowe pozwolenia, wystarczy, że spełni warunki banku i dostarczy wszystkie dokumenty, a bez problemu będzie w stanie sfinansować kupno własnego mieszkania.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?
Kredyty hipoteczne 22.12.2020

Kredyt hipoteczny - czy Rząd wprowadzi dopłaty do zakupu pierwszego mieszkania?

Rząd mając na uwadze aktualną sytuację kredytobiorców, chce z pomocą dopłat zwiększyć sprzedaż kredytów hipotecznych i wspomóc młode osoby, które z powodu koronawirusa nie mają szans na kupno mieszkania bez...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej