Atrakcyjny kredyt hipoteczny w Pekao - 10% wkład własny i brak prowizji

Zaktualizowano: 2021-03-30 12:11
Opublikowano: 2021-01-29 15:24
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 14

...znajdziesz bezpłatny ranking kredytów hipotecznych. Mamy nadzieję, że......Kredyt mieszkaniowy w Pekao wyróżnia się na tle innych... ...pewność, że twój kredyt hipoteczny pozwoli ci cieszyć się niskimi ratami...

Oferta kredytów hipotecznych dostępnych w bankach w ostatnich miesiącach była bardzo jednorodna. Większość banków, chcąc zminimalizować swoje ryzyko kredytowe, decydowało się na zaostrzenie warunków związanych z wkładem własnym, wymaganym przy tego rodzaju zadłużeniach. Wyższe wymagania utrudniają uzyskanie zgody kredytowej, co odbiło się niekorzystnie w ostatnich miesiącach na sprzedaży usług finansowych.

Na rynku pojawiła się promocyjna oferta, która pozwala jednak skorzystać z kredytu hipotecznego z obniżonym wkładem własnym, jednocześnie zapewniają brak prowizji i bardzo korzystne warunki spłaty. Jeśli do tej pory przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny powstrzymywały cię informacje o konieczności wpłacenia wyższego wkładu własnego, to oferta dla ciebie.

Kredyt hipoteczny z możliwością ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Już niemal od roku sytuacja gospodarcza w Polsce wynika z trwającej epidemii koronawirusa. Wiele osób straciło źródło swoich dochodów, przedsiębiorcy muszą liczyć się z obostrzeniami wprowadzanymi przez rząd, a wiele branż od miesięcy nie może swobodnie świadczyć swoich usług, tracąc na tym ogromne pieniądze.

Banki już w pierwszej połowie 2020 roku zmieniły politykę udzielania zgód kredytowych, starając się maksymalnie ograniczyć zadłużenia związane z jakimkolwiek ryzykiem finansowym. Z tego też powodu, klienci chcący kupić nieruchomość z pomocą kredytu hipotecznego, muszą liczyć się z wymaganym dużo wyższym wkładem własnym. Choć zgodnie z prawem bankowym, o kredyt może ubiegać się osoba, która dysponuje przynajmniej 20% wkładem własnym, w ciągu ostatnich miesięcy, banki pozytywnie rozpatrywały wnioski klientów, którzy byli w stanie wpłacać od 30% do 40% wartości nieruchomości. Taka sytuacja wpłynęła znacznie na dostępność oferty, szczególnie wśród młodych osób, dla których kredyt hipoteczny jest jedynym rozwiązaniem, by móc rozpocząć nowy etap w życiu i np. zrezygnować z wynajmu mieszkania.

Jeszcze rok temu banki w swoich ofertach posiadały usługi, które gwarantowały możliwość ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i zdobycia kredytu na mieszkanie z wkładem własnym od 10% wartości nieruchomości.

Bank Pekao oferuje promocyjny Kredyt mieszkaniowy, który pozwala skorzystać z warunków, które już od wielu miesięcy nie pojawiły się na rynku kredytów. Oferta banku zapewnia ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i szansę na kredyt, nawet jeśli klient banku będzie mógł wpłacić wkład własny o wysokości 10% wartości nieruchomości. Promocja dostępna jest do końca marca tego roku, dlatego zachęcamy wszystkich zainteresowanych do szybszego kontaktu z bankiem, dzięki możliwości wysłania wniosku online, który znajduje się na naszej stronie.

0 zł za prowizję

Prowizja kredytu hipotecznego, a także marża kredytu hipotecznego to niezwykle ważne elementy kosztu zadłużenia. Kredyt hipoteczny będąc kredytem celowym, ciszy się ogromną popularnością m.in. dzięki temu, że jest najtańszą ofertą kredytową. Bank może pozwolić sobie na niskie odsetki, zależne od stawki WIBOR, a także minimalne opłaty pozaodsetkowe, gdyż sam kredyt zabezpieczony jest z pomocą hipoteki.

Choć kredyt hipoteczny z zasady jest ofertą atrakcyjną dla klienta pod względem kosztów, warto poświęcić przynajmniej kilka minut i zainteresować się ofertą właśnie pod względem prowizji oraz marży. To te wartości mają największy wpływ na różnice między ofertami banków. Chcesz mieć pewność, że twój kredyt hipoteczny pozwoli ci cieszyć się niskimi ratami? W takim razie sprawdź wszystkie możliwości wynikające z promocji, dzięki którym możesz uniknąć dodatkowych opłat.

Kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao gwarantuje brak prowizji, pod warunkiem, że kredytobiorca ubezpieczy niski wkład własny. Trzeba jednak pamiętać, że dodatkowe ubezpieczenie będzie generować dodatkowe opłaty. Co z klientami, którzy nie będą musieli ubezpieczyć niskiego wkładu własnego? Bank w takim przypadku oferuje prowizję kredytu hipotecznego w wysokości 1,25%.

Jakie warunki musisz spełnić starając się o kredyt hipoteczny?

10% wkładu własnego to nie jedyny warunek, jaki musi spełnić klient Banku Pekao, jeśli zechce skorzystać z kredytu hipotecznego. Standardowo bank będzie chciał zweryfikować tożsamość klienta, jego zdolność kredytową, a także historię wcześniejszych zobowiązań.

Tylko klienci, którzy posiadają stałe źródło dochodów, a także bardzo dobrą historię kredytową, będą mogli podpisać umowę kredytową.

Zdolność kredytowa klienta starającego się o kredyt jest kluczowa z tego powodu, że pozwala ocenić, czy przyszły klient będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Nie dziwi zatem fakt, że banki dużo korzystniej oceniają klientów, którzy mają długi staż pracy i pracują na podstawie umowy o pracę, daje to pewną gwarancję, że stałe źródło dochodów pozwoli na miesięczny wydatek związany ze spłatą kredytu.

Historia kredytowa weryfikowana jest dzięki BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje, które jest w stanie przedstawić w formie raportu, a także dokonać oceny punktowej klienta, czyli obliczyć scoring BIK. Informacje o wcześniejszych zadłużeniach, a także regularnych spłatach pozwalają zweryfikować, czy klient banku jest osobą wiarygodną.

Dlaczego oferta Pekao jest tak korzystna?

Kredyt mieszkaniowy w Pekao wyróżnia się na tle innych zobowiązań nie z powodu niższego kosztu, czy korzystniejszych warunków spłaty, choć warto pamiętać o prowizji 0%. To usługa, która z całą pewnością zainteresuje osoby, które gotowe są skorzystać z kredytu hipotecznego, ale w ciągu ostatnich miesięcy nie były w stanie zebrać wyższego wkładu własnego, co powodowało, że odkładały w czasie kupno mieszkania i wnioskowanie o kredyt.

Jeśli bardzo zależy ci na kupnie mieszkania lub domu, być może to właśnie najlepsza okazja, by skorzystać z oferty, która jeszcze przez dłuższy czas nie wróci do standardowej oferty banków. Zachęcamy do wypełnienia i wysłania prostego formularza, który dostępny jest na naszej stronie. Pamiętaj, że wysłanie wniosku online nie wiąże cię z koniecznością zawarcia umowy, ale pozwoli szybko skontaktować się z pracownikiem banku, który będzie w stanie przygotować symulację kredytu hipotecznego, zgodną z twoją indywidualną sytuacją finansową.

Ranking kredytów hipotecznych

Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny ranking kredytów hipotecznych. Mamy nadzieję, że z jego pomocą zaoszczędzisz czas, który potrzebny jest na wybór odpowiedniego zadłużenia. Pamiętaj, że poświęcając kilka minut na poznanie ofert bankowych, możesz zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Choć pozornie oferta banków jest do siebie niezwykle podobna, nawet najmniejsze różnice w marży, czy prowizji będą miały wpływ na to, ile rzeczywiście zapłacisz za kredyt hipoteczny.

Gwarantujemy, że z naszą pomocą, wybór kredytu hipotecznego będzie dużo łatwiejszy, a co ważniejsze, będziesz także mieć szansę skontaktować się z bankiem i zastanowić poważnie, czy przedstawiona ci oferta będzie dla ciebie odpowiednia pod każdym względem.

Rekordowo niskie oprocentowanie

Czy mimo epidemii, warto w tym momencie starać się o kredyt hipoteczny? Jeśli spełniasz wszystkie wymagania stawiane kredytobiorcom, a dodatkowo masz pewność, że twoja sytuacja finansowa nie ulegnie zmianie, to świetny moment na zawarcie umowy kredytowej. Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na obniżenie stóp procentowych NBP, dzięki czemu kredytobiorcy, mogą cieszyć się bardzo korzystnymi ratami, wynikającymi z niskiego oprocentowania nominalnego. Niskie stopy procentowe NBP mają także wpływ na obniżenie stawki WIBOR, dzięki czemu z atrakcyjnego oprocentowania korzystają również ci kredytobiorcy, którzy już od dłuższego czasu spłacają swoje zobowiązania zaciągniętego w ramach kredytu hipotecznego. Niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego pomoże ci w uzyskaniu korzystniejszej zdolności kredytowej, a jeśli chcesz się przekonać, czy stać cię na kredyt na mieszkanie zachęcamy do sprawdzenia kalkulatora zdolności kredytowej.

Powiązane artykuły

Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?
Kredyty gotówkowe 15.10.2021

Ulga termomodernizacyjna – kalkulator. Co można odliczyć, korzystając z ulgi termomodernizacyjnej?

Ulga termomodernizacyjna to ulga podatkowa, dzięki której możesz odliczyć w deklaracji PIT wydatki związane z poprawą energooszczędności swojego domu, a więc np. koszty wymiany pieca lub montażu fotowoltaiki. Sprawdź, na jakich zasadach można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej i co dokładnie można w jej ramach odliczyć.
Zobacz więcej
Rachunek powierniczy — czym jest otwarty rachunek powierniczy?
Kredyty hipoteczne 14.10.2021

Rachunek powierniczy – czym różni się otwarty rachunek powierniczy od zamkniętego rachunku powierniczego?

Rachunek powierniczy to forma zabezpieczenia praw i pieniędzy osób, które zdecydowały się kupić nieruchomość pozostającą jeszcze w budowie. Dzięki niemu w sytuacji, gdy inwestycja się nie powiedzie i deweloper nie wywiąże się z zawartych wcześniej ustaleń, kupujący nic na tym nie straci. Dowiedz się, jak sprawdzić rachunek powierniczy dewelopera i zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy.
Zobacz więcej
Jak sprawdzić elektroniczny numer księgi wieczystej?
Kredyty hipoteczne 12.10.2021

Elektroniczne księgi wieczyste – jak sprawdzić elektroniczny numer księgi wieczystej?

Elektroniczne księgi wieczyste to system przedstawiający stan prawny nieruchomości. Jest odpowiednikiem papierowego rejestru, z tą różnicą, że chcąc uzyskać odpis księgi, nie trzeba iść do sądu, można pozyskać go zdalnie z pomocą komputera. Księgi wieczyste elektroniczne – jak uzyskać do nich dostęp i jak przeglądać znajdujące się w nich treści?
Zobacz więcej
Pierwszy kredyt – jak go dostać?
Kredyty gotówkowe 08.10.2021

Pierwszy kredyt – jak go dostać? Czy masz szansę na pierwszy kredyt za darmo?

Znalazłeś się tutaj, bo zapewne planujesz wziąć swój pierwszy kredyt i nie wiesz, jak się za to zabrać. Nic dziwnego, wybór wcale nie jest prosty, w szczególności jak nigdy wcześniej nie miało się styczności z żadnym produktem bankowym. Dla ułatwienia zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o kredycie w jednym miejscu. Tutaj przeczytasz, jakie musisz spełnić warunki i jak złożyć wniosek o finansowanie. Dowiesz się też, czy da się wziąć pierwszy kredyt za darmo.
Zobacz więcej
Czym są księgi wieczyste i jak je sprawdzić?
Kredyty hipoteczne 07.10.2021

Księga wieczysta – czym jest i jak sprawdzić księgi wieczyste przed zakupem nieruchomości?

Księga wieczysta to jeden z najważniejszych dokumentów dotyczących nieruchomości. Warto zapoznać się z nim zwłaszcza przed zakupem mieszkania z rynku wtórnego, ale nie tylko. Sprawdź, jakie informacje kryją księgi wieczyste i w jaki sposób założyć ją dla nowo wybudowanego lokalu mieszkalnego.
Zobacz więcej
Cross-selling w banku – na czym polega i czy się opłaca?
Kredyty hipoteczne 06.10.2021

Cross-selling w banku – na czym polega i czy się opłaca?

Cross-selling to technika sprzedaży, której celem jest zachęcenie klientów do kupienia więcej niż jednego produktu w zamian za możliwość skorzystania z rabatu. Stosują ją również banki, najczęściej przy oferowaniu kredytów hipotecznych. Sprawdź, na czym polega cross-selling w banku i czy warto z niego skorzystać.
Zobacz więcej