Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Opublikowano: 15.04.2021 15:21
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Konsolidacja kredytów to usługa, która pozwala połączyć kilka zadłużeń finansowych w jedno, dając szansę na rozwiązanie problemów finansowych, w postaci niższej raty, dostosowanej do aktualnych warunków klienta. Ile musi zarabiać klient banku, by jego wniosek o konsolidację kredytów został przyjęty pozytywnie? Czy najniższa krajowa pozwoli ci na zawarcie takiej umowy z bankiem? Co dla instytucji będzie miało realne znaczenie w momencie oceny klienta po otrzymaniu wniosku o kredyt? Odpowiedzi na te pytania mogą okazać się kluczowe, jeśli poważne rozważasz konsolidację swoich wcześniejszych zobowiązań. Jeśli obawiasz się, że twoje niższe wynagrodzenie nie wystarczy, by bank zgodził się na zawarcie nowej umowy kredytowej, sprawdź z naszą pomocą czy twoje obawy są uzasadnione.

Liczy się nie tylko wysokość wynagrodzenia

Zarobki kredytobiorcy mają niewątpliwie ogromne znaczenie dla banku w momencie ustalania warunków nowej umowy między stronami. Bank będzie chciał poznać dokładną wysokość miesięcznych dochodów klienta, co oznacza, że przyszły kredytobiorca będzie zobowiązany dostarczyć do banku zaświadczenie o dochodach. Jakie zarobki pozwolą na kredyt konsolidacyjny i rozłożenie spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż zależeć będzie przede wszystkim od wysokości zadłużeń klienta. Im wyższy całkowity koszt zobowiązania, tym wyższa miesięczna rata, którą będzie spłacać klient banku.

Nawet osoby zarabiające najniższą krajową mogą liczyć na pozytywną decyzję banku, oczywiście pod warunkiem, że rata kredytu konsolidacyjnego zostania dostosowana do ich sytuacji materialnej. Warto pamiętać, że wysokość dochodów nie jest jedynym czynnikiem, jaki bank będzie brać pod uwagę, dokonując oceny zdolności kredytowej klienta. Ważny będzie także stosunek do pracy klienta, czyli forma jego zatrudnienia. Banki dużo korzystniej ocenią klientów, którzy wnioskują o kredyt konsolidacyjny, pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Jeśli klient posiada umowę na czas nieokreślony, pomocna może okazać się promesa zatrudnienia. Natomiast w gorszej sytuacji znajdują się osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych, czyli umowy zlecenie oraz umowy o dzieło.

Kalkulator zdolności kredytowej online

Na naszej stronie znajdziesz prosty kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże ci ocenić, czy twoje zarobki pozwolą na zawarcie umowy i konsolidację wcześniejszych umów kredytowych. Zaledwie w kilka minut dowiesz się, czego możesz się spodziewać po złożeniu wniosku o kolejne zobowiązanie. Kalkulator zdolności kredytowej jest wyjątkowo uniwersalnym narzędziem, dzięki czemu może okazać się przydatny niezależnie od tego, o jaki rodzaj kredytu będziesz się ubiegać.

Jak skorzystać z kalkulatora? Jakie dokładnie dane będą potrzebne, by ocenić twoją zdolność kredytową? Wystarczy tylko:

  • wskazać kwotę kredytu, o jaki planujesz się starać;

  • orientacyjnie ustalić przewidywany okres spłaty kredytu;

  • podać wysokość stałych dochodów na rękę;

  • określić stałe miesięczne wydatki np. na utrzymanie, transport itp.

Kalkulator kredytów konsolidacyjnych - wybierz najtańszą ofertę

W naszym poradniku kredyt konsolidacyjny krok po kroku znajdziesz informacje, które pomogą ci w ocenie tego, jak wyglądać będzie proces związany z ubieganiem się o zawarcie umowy kredytowej. Zanim jednak wypełnisz wniosek o zadłużenie, zastanów się, z jakiej oferty skorzystać. Banki oferują konkurencyjne warunki, a wytypowanie jednej oferty Ranking kredytów konsolidacyjnych, a także kalkulator kredytów konsolidacyjnych to proste i darmowe narzędzia, które pomogą ci zebrać wszystkie informacje, dzięki którym bez trudu wybierzesz najtańszy kredyt konsolidacyjny i zapewnisz sobie doskonałe warunki spłaty kredytu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Chcesz skonsolidować swoje wcześniejsze zobowiązania i szukasz najlepszej oferty, która zagwarantuje ci najniższe miesięczne raty? Poznaj ofertę BNP Paribas i zdecyduj, czy to usługa, która będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj