Kredyt na dowolny cel - unikaj haczyków

Zaktualizowano: 2018-11-30 09:46opublikowano: 2017-09-25 10:32

Umowa kredytowa może przynieść Ci pomoc w wielu podbramkowych sytuacjach, dlatego warto rozważyć zaciągnięcie kredytu, gdy pieniądze będą Ci potrzebne w jak najkrótszym czasie. Zanim jednak podpiszesz umowę i będziesz cieszyć się środkami finansowymi zastanów się jak uniknąć nieprzyjemności związanych z zadłużeniem. Będąc w trudnej sytuacji finansowej ludzie często nie podejmują racjonalnych decyzji, to prowadzi do konsekwencji, które powodują mniejsze i większe szkody w budżecie Klienta banku. Możesz jednak dowiedzieć się czego unikać i jak rozpoznawać oferty, które tylko z pozoru są atrakcyjne.

Kredyt na dowolny cel - unikaj haczyków

Kruczki i haczyki w umowie

Obawiasz się, że bank poza przewidzianymi opłatami obciąży Cię dodatkowymi kosztami, które utrudnią spłatę pożyczki? Skupiając się tylko na oprocentowaniu nominalnym faktycznie możesz znaleźć się w takiej sytuacji. Zanim podpiszesz dokumenty w banku, koniecznie poznaj wszystkie opłaty, mające realny wpływ na miesięczną ratę kredytu gotówkowego, w tym na oprocentowanie, prowizję, opłatę przygotowawczą, a także ubezpieczenie zadłużenia.

Koniecznie sprawdź także jakie konsekwencje finansowe czekają na Ciebie w przypadku nieregularnej spłaty rat lub spłaty kredytu przed czasem. Wiele instytucji umożliwia spłatę kredytu przed wyznaczonym czasem jednak Klient zamiast zaoszczędzić na tym może borykać się z dodatkową prowizją.

Informuj o swoich wątpliwościach

Jeżeli czytając umowę masz obawy dotyczące jej podpunktów, a do tego cały dokument jest dla Ciebie niezrozumiały ze względu na zbyt dużo fachowych sformułowań musisz powiedzieć o tym pracownikowi banku. Obowiązkiem doradcy jest wytłumaczenie Ci wszystkiego w taki sposób aby cała umowa była klarowna i nie pozostawiała żadnych wątpliwości.

Jednak zanim pojawią się pytania koniecznie przeczytaj przygotowany przez bank dokument nawet kilkakrotnie zanim złożysz na nim podpis. Pośpiech i niechęć do czytania umowy jest bardzo często głównym powodem dla którego warunki zadłużenia okazują się być mniej atrakcyjnie niż to czego spodziewali się usługobiorcy.

Korzystaj z narzędzi finansowych

Aby ustrzec się przed haczykami w umowie koniecznie zainteresuj się darmowym rankingiem kredytów gotówkowych. Dzięki temu poznasz szczegółowo praktycznie wszystkie warunki najpopularniejszych kredytów gotówkowych i bez wychodzenia z domu i poświęcania wielu godzin porównasz zadłużenia, które Cię interesują. To łatwy sposób z którego korzysta coraz więcej osób, chcąc uniknąć m.in. zbyt wysokich opłat czy zbyt krótkiego okresu spłaty. Zapewniamy, że na 17bankow.com znajdziesz całkowicie darmowe porady, a ranking zadłużeń zawiera aktualne informacje i okaże się największą pomocą w świadomym wyborze zobowiązania finansowego. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na przejrzenie usług, nawet jeżeli to Twój pierwszy kredyt wszystko przebiegnie bez problemów.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!