Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Kredyt 70 tys. pozwala sfinansować większe wydatki. W przypadku zakupu auta sprawa jest prosta — do dyspozycji pozostaje kredyt gotówkowy bądź samochodowy. Co, jednak kiedy potrzebujesz dodatkowych środków do zakupu mieszkania. Czy wówczas zdecydować się na kredyt, gotówkowy, czy hipoteczny? Najpierw warto sprawdzić koszt każdego z tych zobowiązań. Sprawdź, jaka rata kredytu na 70 tys. cię czeka.
Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Kredyt 70 tys. złotych. Jaka rata? Warunki i oferta banków

Zanim sięgniesz po kredyt na 70 tys. zł, warto dokładnie sprawdzić warunki takiej oferty. To niemała kwota, musisz więc przygotować się do złożenia wniosku kredytowego. Sprawdź, z jakiej oferty banku można skorzystać decydując się na kredyt na 70 tys. zł i ile będzie to kosztować. Odpowiemy też na pytanie, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy.

Z jakiej oferty banku można skorzystać decydując się na kredyt na 70 tys. zł?

Kredyt na 70 tys. zł może przybierać różne formy. Wiele zależy od tego, na jaki cel chcesz przeznaczyć pożyczone środki. W bankach dostępny jest m.in. kredyt na samochód na 70 tys., choć to rozwiązanie coraz rzadsze.

Inny wybór stanowi kredyt na mieszkanie 70 tys. W tym przypadku pieniądze trzeba jednak wydać na cel mieszkaniowy. Sama kwota kredytu nie będzie wystarczająca do zakupu nieruchomości, z pewnością jednak może się przydać. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy 70 tys. zł. Jak go dostać?

Taki produkt bankowy znajdziesz obecnie w każdym banku. Od ciebie zależy więc, na jaką ofertę się zdecydujesz. Warto więc porównać je wszystkie i sprawdzić, gdzie takie zobowiązanie będzie dostępne na korzystnych warunkach. Najprościej zajrzeć do rankingu kredytów gotówkowych.

Potrzebujesz kredytu gotówkowego o wartości 70 tys. zł?
Kwota kredytu
Okres spłaty

Kto może ubiegać się o kredyt 70 tys. złotych?

Jakie warunki musisz spełnić, aby dostać kredyt na 70 tys. zł? Ta kwota nie należy do niskich, dlatego nie każdy będzie mieć szansę na jej otrzymanie. Podstawa to wystarczająco wysoki dochód. Musisz wiedzieć, że kredyt 70 tys. bez zdolności kredytowej nie jest możliwy do uzyskania. Bank dokładnie ją sprawdzi. Co weźmie pod uwagę?

  • Wysokość dochodu – twoje miesięczne zarobki będą najbardziej istotne. Co ważne, muszą być regularne. Tylko wtedy bank uzna, że stać cię na spłatę długoterminowego zobowiązania.
  • Źródło dochodu – rodzaj zatrudnienia także jest dla banku bardzo ważny. Zdecydowanie najlepiej oceniana jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Terminowe umowy, zwłaszcza roczne mogą budzić wątpliwości co do regularności dochodu i twojej sytuacji finansowej w przyszłości.
  • Historię kredytową – dane osób, które nie spłacają na czas swoich zobowiązań, trafiają do baz dłużników, a te banki szczegółowo analizują. Bank musi mieć pewność, że jesteś wiarygodnym klientem.

Bank pod uwagę weźmie także inne czynniki, jak chociażby comiesięczne wydatki, liczbę osób na twoim utrzymaniu czy staż pracy. Zapyta również o posiadane aktualnie zobowiązania finansowe. Musisz liczyć się z tym, że każda pożyczka, którą nadal spłacasz, zmniejsza twoją zdolność kredytową.

Jakie dokumenty przygotować wnioskując o kredyt 70 tys. złotych?

Pożyczka 70 tys. bez zaświadczeń nie jest dostępna, a to oznacza, że musisz przygotować odpowiednie dokumenty, aby móc ubiegać się o kredyt. Będzie to przede wszystkim:

Niekiedy dostarczyć trzeba też dokumenty związane z aktualnie spłacanymi innymi zobowiązaniami finansowymi.

Warto przeczytać: Jakie dokumenty do kredytu gotówkowego są wymagane przed zawarciem umowy z bankiem?

Ile trzeba zarabiać, żeby otrzymać kredyt na 70 tys. zł?

Jakie zarobki musisz mieć, aby dostać kredyt na 70 tys. zł? To zależy, m.in. od okresu spłaty, na jaki się zdecydujesz. Im dłuższy, tym niższa rata, co pozwoli na łatwiejsze uzyskanie kredytu.

Jeśli zarabiasz 4000 zł netto i nie masz większych wydatków związanych, chociażby z utrzymywaniem rodziny, to twoja zdolność kredytowa będzie kształtować się na poziomie ok. 75 tys. złotych. Mniejsze zarobki, np. w okolicach 3000 zł netto niekoniecznie pozwolą na uzyskanie tak wysokiego kredytu. Wiele zależy jednak od indywidualnej sytuacji.

Kredyt gotówkowy 70 tys. złotych – warunki oferty

Kredyt gotówkowy to produkt bankowy, która charakteryzuje dowolność pod względem jego spożytkowania. Udzielany jest maksymalnie na 10 lat, a jego kwota rzadko kiedy przekracza 200 tys. zł. Zazwyczaj nie ma wymogu dodatkowego zabezpieczenia kredytu. Zdarza się jednak, że warunkiem skorzystania z atrakcyjnej oferty, jest wykupienie ubezpieczenia kredytu.

Z pewnością dużą zaletę kredytu gotówkowego jest możliwość zaciągnięcia go przez internet. Najczęściej wymagany wówczas dokument to zaświadczenie o zarobkach. Niekiedy wystarczy jednak podać wysokość swoich zarobków i oszacować comiesięczne wydatki. Niezbędne będzie także uzupełnienie danych firmy, w której kredytobiorca jest zatrudniony.

Kredyt hipoteczny 70 tys. złotych – warunki oferty

Kredyt hipoteczny to zupełnie inny produkt bankowy, zwłaszcza jeśli porównać go do kredytu gotówkowego. W tym przypadku jego celowość ma znaczenie. Środki z niego pozyskane można wydać wyłącznie na cele mieszkaniowe, czyli np. zakup nieruchomości. Znacznie dłuższy jest za to okres kredytowania, bo może wynieść nawet 30-35 lat. Sama kwota nie jest za to ograniczona, ustala się ją na podstawie zdolności kredytowe danej osoby.

Co jeszcze warto wiedzieć o kredycie hipotecznym? Warunkiem jego uzyskania jest wkład własny, na poziomie zazwyczaj 20% wartości nieruchomości. Taki kredyt wiąże się też z ustanowieniem na niej hipoteki. Zazwyczaj jego otrzymanie bywa trudniejsze niż kredytu gotówkowego.

Kliknij i sprawdź: Czy można wziąć kredyt gotówkowy na 15 lat?

Ile kosztuje kredyt na 70 tys. zł?

Ile trzeba oddać, gdy weźmiesz kredyt na 70 tys. zł? To zależy od wybranej oferty, ale i okresu spłaty. Załóżmy, że chcesz rozłożyć spłatę na 10 lat. Z jakimi kosztami musisz się wówczas liczyć?

Taki kredyt 70 tys. w Pekao będzie kosztować 119 787,97 zł. RRSO wyniesie 12,52 %. Nieco mniej zapłacisz w banku Citi Handlowy. Całkowity koszt zobowiązania to 114 843,88 zł. Znacznie więcej zapłacisz za to w Alior Banku, bo nawet 131 901,69 zł. Dość drogo na tle konkurencji wypada Santander Consumer Bank. W tym banku koszt kredytu na 70 tys. i 10 lat wyniesie aż 148 608,48 zł.

To może Cię zainteresować: Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy?

Jaka rata kredytu na 70 tys. zł w zależności od okresu spłaty?

Ile wynosi rata kredytu 70 tys. przy wybranych okresach spłaty? Łatwo możesz to sprawdzić. Wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora kredytowego. Poniżej przygotowaliśmy orientacyjne wyliczenia dla kredytu gotówkowego. Możesz sprawdzić, ile wyniesie rata kredytu gotówkowego 70 tys. na 5 lat, a ile na 10 lat.

Kwota kredytu

Okres spłaty

Koszt całkowity

Rata

70 tys. zł

5 lat

92 339,69 zł

1 538,99 zł

70 tys. zł

8 lat

105 502,72 zł

1 098,99 zł

70 tys. zł

10 lat

114 843,88 zł

957,03 zł

A co z kredytem hipotecznym? Czy będzie tańszy od kredytu gotówkowego? W tym przypadku możesz skorzystać z dłuższego okresu spłaty. Pamiętaj jednak, że konieczne jest wpłacenie wkładu własnego. W rzeczywistości pożyczysz zatem mniej.

Kwota kredytu

Okres spłaty

Koszt całkowity

Rata

70 tys. zł

10 lat

84 364,26 zł

703,04 zł

70 tys. zł

15 lat

100 982,67 zł

561,01 zł

70 tys. zł

20 lat

119 113,96 zł

496,31 zł

Kredyt 70 tys. na 10 lat to rata miesięczna na poziomie minimum 957,03 zł w przypadku kredytu gotówkowego i 703,04 zł, gdy zdecydujesz się na kredyt hipoteczny. Kredyt 70 tys. na 20 lat okaże się już znacznie droższy, ponieważ jest koszt przekracza 119 tys. zł. Pamiętaj, że dotyczy to wyłącznie kredytu hipotecznego.

Sprawdź koniecznie: Ile się czeka na kredyt hipoteczny i gotówkowy? 

Gdzie warto złożyć wniosek o kredyt na 70 tys. zł?

Gdzie znajdziesz najtańszy kredyt gotówkowy 70 tys.? Wyliczenia ujęte w powyższej tabeli dla kredytu gotówkowego dotyczą banku Citi Handlowy, ponieważ obecnie oferuje on najkorzystniejsze warunki. Ciekawą propozycję ma również bank Pekao i Raiffeisen Digital Bank.

Najtańszy kredyt hipoteczny 70 tys. jest obecnie dostępny zaś w banku Pekao. Na drugim miejscu plasuje się PKO Bank Polski. To zatem w tych bankach warto szukać teraz ofert kredytu. Warto jednak na bieżąco sprawdzać kalkulatory kredytowe, ponieważ banki często zmieniają swoje oferty.

Nie przegap:

Ekspert
Olga Domagała
Analityk finansowy
Oceń artykuł to dla nas ważne:
Twoja opinia pozwala nam pisać jeszcze lepsze treści.
Podobne artykuły