Kredyty gotówkowe - co zrobić żeby nie przepłacić?

Zaktualizowano: 2018-11-29 10:53opublikowano: 2015-06-17 11:23

Brakuje Ci pieniędzy na bieżące wydatki i chcesz skorzystać z pożyczki udzielanej w bankach? Zrób to w taki sposób aby kredyty nie obciążyły Twojego budżetu. Wyższe koszty jakie poniesiesz będą miały wpływ na Twoją sytuację finansową nawet kilkanaście miesięcy. Warto zatem podejść do tego tematu z świadomością, że decyzja o kredycie i jego wyborze jest bardzo istotna. W artykule podpowiemy Ci co zrobić aby zmniejszyć koszt pożyczki i czym kierować się przy wyborze oferty z jakiej skorzystasz. Dzięki temu w ciągu kilku minut poznasz najważniejsze informacje o zaciągnięciu zadłużenia na dowolny cel.

Kredyty gotówkowe - co zrobić żeby nie przepłacić?

Jak korzystać z usług finansowych?

Przede wszystkim zaplanuj jakie zadłużenie Cię interesuje, ile pieniędzy potrzebujesz i na co je przeznaczysz. Wiele osób decyduje się na pożyczkę, która jest wyższa niż ich faktyczne zapotrzebowanie. To najłatwiejszy sposób by wydać te pieniądze na całkowicie niepotrzebne rzeczy, co bezpośrednio będzie miało wpływ na dużo wyższe miesięczne raty. Mając z góry ustalony cel, z łatwością określisz o jaką kwotę musisz wnioskować w banku. Dodatkowo niższa wartość zadłużenia pozwoli Ci łatwiej uzyskać zdolność kredytową. Jeżeli jednak potrzebujesz wyższej kwoty i obawiasz się o uzyskanie zdolności, możesz zdecydować się na dłuży okres kredytowania. Wtedy bank chętniej udzieli Ci zadłużenia, a miesięczny koszt raty będzie niższy.

Kredyty zawsze sprawdzaj pod względem opłat jakie poniesiesz w trakcie okresu spłaty. To właśnie najważniejszy czynnik, który należy mieć na uwadze podejmując decyzję o zawarciu umowy. Zwracaj uwagę nie tylko na oprocentowanie pożyczki ale na całkowity koszt czyli tzw. RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania). Na tą wartość składają się opłaty takie jak: oprocentowanie, marża lub prowizja banku za udzielenie pożyczki, ubezpieczenie zobowiązania, opłata przygotowawcza oraz inne dodatkowe koszta. Aby mieć pewność, że wybrana przez Ciebie oferta jest najkorzystniejsza możesz także porównać kredyty pod względem rat. Korzystając z narzędzi finansowych ustalisz jakiej wysokości pożyczka Cię interesuje i zaznaczysz wybrany okres kredytowania. Porównywarka pokaże Ci ile zapłacisz co miesiąc w konkretnych placówkach w przypadku zawarcia umowy. Musisz jednak mieć na uwadze to, że warunki kredytu mogą się różnic od przykładowych danych. Jest to uzależnione od Twoich możliwości finansowych, które oceni bank i dostosuje do nich indywidualną ofertę.

Najlepszy ranking Sprawdź

Sprawdź kalkulator kredytowy na naszej stronie. Zaoszczędzisz swój czas, a także pieniądze. Gwarantujemy aktualne informacje o kredytach i możliwość skorzystania z licznych promocji. Wysłanie bezpłatnego wniosku jest niezobowiązujące ale pomoże Ci ustalić czy interesujące Cię produkty banków są korzystne.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!