× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Dlaczego warto starać się o kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 03.12.2020 13:27
Opublikowano: 09.09.2019 12:27
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 4

Zadłużenie na dowolny cel pozwala szybko zdobyć pieniądze, których może ci brakować w budżecie z różnych powodów. Co sprawia, że usługa ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów? Poznaj zalety kredytu gotówkowego i zdecyduj, czy chcesz skorzystać z takiego produktu. W tym artykule postaramy się przybliżyć ci warunki kredytu gotówkowego, dzięki czemu poznasz podstawowe cechy charakteryzujące to zobowiązanie, wraz z wszystkimi plusami i minusami.

Największe atuty kredytu gotówkowego

Myśląc o skorzystaniu z kredytu gotówkowego warto pomyśleć o łatwości uzyskania tego zadłużenia i niewielkiej ilości czasu, jaka potrzebna jest do tego, by móc cieszyć się pieniędzmi, których potrzebujesz. Decydując się na wysłanie wniosku i zawarcie umowy z bankiem możesz liczyć na to, że gotówka pojawi się na twoim koncie nawet tego samego dnia, a najpóźniej, w ciągu jednego dnia roboczego od podpisania dokumentów. To ogromny plus, szczególnie dla klientów, którzy nie chcą martwić się rozległymi formalnościami i potrzebują bardzo szybkiego dostępu do pieniędzy.

Kredyt gotówkowy często porównywany jest do chwilówek, jednak warto pamiętać, że banki oferują oferty dużo korzystniejsze pod względem kosztów oraz elastyczności warunków.

Pożyczka w banku pozwala wnioskować o wyższą kwotę pieniędzy, jednocześnie rozłożyć spłatę zobowiązania na dłuższy okres, ciesząc się niższą ratą kredytu.

Plusem zobowiązania finansowego jest minimalna ilość formalności, wymaganych przez bank. Klient po wysłaniu wniosku najczęściej musi tylko dostarczyć zaświadczenie lub osobiste oświadczenie o zarobkach. Bank obliczy zdolność kredytową klienta, a także zweryfikuje we własnym zakresie historię kredytową usługobiorcy.

Niskie opłaty

Spłata kredytu gotówkowego nie będzie dla ciebie wyzwaniem, dzięki temu, że koszt kredytu gotówkowego nie jest wysoki. Oprocentowanie dostępnych zadłużeń jest aktualnie bardzo korzystne, ze względu na niską referencyjną stopę procentową. Jednak na atrakcyjność zadłużenia wpływ ma także brak zbędnych opłat okołokredytowych. Klient banku wybierając ofertę, może liczyć na niską prowizję, a często nawet jej brak, w przypadku promocyjnych zobowiązań. Warto pamiętać, że do kosztów kredytowych należy także opłata przygotowawcza, która jednak nie dotyczy wszystkich zadłużeń.

Całkowity koszt kredytu można z łatwością ustalić z pomocą RRSO, dzięki czemu wybór zadłużenia pod względem opłat nie stanowi żadnego problemu.

Ranking kredytów gotówkowych

Zapoznaj się z dostępnymi usługami z pomocą rankingu kredytów gotówkowych. To najprostszy sposób, by wybrać najkorzystniejszą usługę finansową i móc cieszyć się kredytem bez zbędnych opłat. Wybór pożyczki powinien być dostosowany do twoich potrzeb, a dzięki weryfikacji aktualnych usług szybko przekonasz się, który bank może zaoferować ci najlepszą ofertę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej