Dlaczego warto starać się o kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 02.02.2021 10:20
Opublikowano: 09.09.2019 12:27
Średnia ocena: 5,94/6 Głosów: 17

Zadłużenie na dowolny cel pozwala szybko zdobyć pieniądze, których może ci brakować w budżecie z różnych powodów. Co sprawia, że usługa ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów? Poznaj zalety kredytu gotówkowego i zdecyduj, czy chcesz skorzystać z takiego produktu. W tym artykule postaramy się przybliżyć ci warunki kredytu gotówkowego, dzięki czemu poznasz podstawowe cechy charakteryzujące to zobowiązanie, wraz z wszystkimi plusami i minusami.

Największe atuty kredytu gotówkowego

Myśląc o skorzystaniu z kredytu gotówkowego warto pomyśleć o łatwości uzyskania tego zadłużenia i niewielkiej ilości czasu, jaka potrzebna jest do tego, by móc cieszyć się pieniędzmi, których potrzebujesz. Decydując się na wysłanie wniosku i zawarcie umowy z bankiem możesz liczyć na to, że gotówka pojawi się na twoim koncie nawet tego samego dnia, a najpóźniej, w ciągu jednego dnia roboczego od podpisania dokumentów. To ogromny plus, szczególnie dla klientów, którzy nie chcą martwić się rozległymi formalnościami i potrzebują bardzo szybkiego dostępu do pieniędzy.

Kredyt gotówkowy często porównywany jest do chwilówek, jednak warto pamiętać, że banki oferują oferty dużo korzystniejsze pod względem kosztów oraz elastyczności warunków.

Pożyczka w banku pozwala wnioskować o wyższą kwotę pieniędzy, jednocześnie rozłożyć spłatę zobowiązania na dłuższy okres, ciesząc się niższą ratą kredytu.

Plusem zobowiązania finansowego jest minimalna ilość formalności, wymaganych przez bank. Klient po wysłaniu wniosku najczęściej musi tylko dostarczyć zaświadczenie lub osobiste oświadczenie o zarobkach. Bank obliczy zdolność kredytową klienta, a także zweryfikuje we własnym zakresie historię kredytową usługobiorcy.

Niskie opłaty

Spłata kredytu gotówkowego nie będzie dla ciebie wyzwaniem, dzięki temu, że koszt kredytu gotówkowego nie jest wysoki. Oprocentowanie dostępnych zadłużeń jest aktualnie bardzo korzystne, ze względu na niską referencyjną stopę procentową. Jednak na atrakcyjność zadłużenia wpływ ma także brak zbędnych opłat okołokredytowych. Klient banku wybierając ofertę, może liczyć na niską prowizję, a często nawet jej brak, w przypadku promocyjnych zobowiązań. Warto pamiętać, że do kosztów kredytowych należy także opłata przygotowawcza, która jednak nie dotyczy wszystkich zadłużeń.

Całkowity koszt kredytu można z łatwością ustalić z pomocą RRSO, dzięki czemu wybór zadłużenia pod względem opłat nie stanowi żadnego problemu.

Ranking kredytów gotówkowych

Zapoznaj się z dostępnymi usługami z pomocą rankingu kredytów gotówkowych. To najprostszy sposób, by wybrać najkorzystniejszą usługę finansową i móc cieszyć się kredytem bez zbędnych opłat. Wybór pożyczki powinien być dostosowany do twoich potrzeb, a dzięki weryfikacji aktualnych usług szybko przekonasz się, który bank może zaoferować ci najlepszą ofertę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj