× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt online, najlepszy kredyt przez internet - co zapewnia, do kogo jest skierowany?

Zaktualizowano: 05.02.2021 14:59
Opublikowano: 07.01.2020 14:35
Średnia ocena: 5,83/6 Głosów: 18

Co zapewnia kredyt online? Co możesz zyskać, decydując się na korzystanie z usług elektronicznych? Kto może skorzystać z takiej oferty banku? W tym artykule zajdziesz odpowiedzi na wiele istotnych pytań dotyczących kredytu online.

Dostępność kredytów gotówkowych może wręcz zadziwiać. Instytucje finansowe starają się, by ich oferty były dostępne w zasięgu ręki coraz większej liczby usługobiorców, również tych, którzy nigdy wcześniej nie zdecydowali się na zaciągnięcie żadnego zobowiązania. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się mniejszą ilością formalności, ale dodatkowo wyróżnia się także tym, że można zdobyć go nawet bez wychodzenia z domu, co ma duży wpływ na atrakcyjność oferty i gwarancję, że kredytobiorca nie będzie musiał w banku spędzić wielu godzin na wypełnianiu zawiłych dokumentów.

Co zapewnia kredyt online, co możesz zyskać, decydując się na korzystanie z usług elektronicznych? Kto może skorzystać z takiej oferty banku? Na co należy uważać, wybierając taką formę zadłużenia na dowolny cel? To podstawowe pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zachęcamy zatem do poświęcenia kilku minut i zdobycia większej ilości informacji o zobowiązaniach, które mogą okazać się dla ciebie interesujące.

Czy kredyt online dostępny jest dla każdego?

Kredyt online jest ofertą uniwersalną i łatwo dostępną. Klient, który szuka odpowiedniego zadłużenia, może złożyć elektroniczny wniosek o kredyt w banku, nawet jeśli wcześniej nie korzystał z żadnych jego usług. To doskonałe rozwiązanie nawet dla osób, które pierwszy raz decydują się na zobowiązanie finansowe.

Kredyt online może być jednak szczególnie atrakcyjny dla stałych klientów konkretnych banków. Coraz więcej instytucji decyduje się na to, by już z poziomu bankowości osobistej online możliwe było zaciągnięcie zadłużenia na całkowicie dowolny cel. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na bardzo szybkim dostępie do pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że to oferta dedykowana dla osób posiadających konto osobiste w wybranym banku. Bank dzięki temu może szybko zweryfikować miesięczne wpływy na rachunek, a także wydatki potencjalnego kredytobiorcy. To ogromne ułatwienie w trakcie obliczenia zdolności kredytowej, co niezaprzeczalnie jest wymagane nawet w przypadku kredytu online.

Chęć pozyskania nowych klientów wpływa jednak na to, że kredyt online jest coraz częściej dostępny także dla nowych klientów, choć często wiąże się z koniecznością założenia rachunku osobistego.

Jakie warunki musisz spełnić zanim otrzymasz pieniądze?

Bank, niezależnie od oferowanej usługi, zawsze dokładnie weryfikuje swoich klientów. Dzięki temu instytucja może z łatwością obniżyć ryzyko kredytowe. To z kolei pozwala na obniżenie kosztów i gwarantowanie bardzo atrakcyjnych warunków dla klientów. Trzeba jednak pamiętać, że bank ma konkretne wymagania względem usługobiorcy. Co dokładnie musi spełnić kredytobiorca, by móc cieszyć się środkami, o które się ubiega w ramach zadłużenia?

  • Zdolność kredytowa - czyli możliwość spłacenia zadłużenia w wyznaczonym terminie, wraz z przewidzianymi odsetkami, a także pozostałymi kosztami. Pamiętaj, że możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową, wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest całkowicie bezpłatnie na naszej stronie. Przekonaj się, że warto z tego skorzystać jeszcze zanim złożysz wniosek o kredyt online.

  • Historia kredytowa - banki przywiązują dużą uwagę do wcześniejszych zobowiązań swoich klientów. Dla instytucji ważne jest to, czy kredytobiorca był w stanie wywiązać się z podpisanych umów i nie przekraczał terminów spłaty. Pod tym względem sprawdzany jest raport przygotowany przez BIK. Jeśli chcesz zapoznać się z danymi, jakie Biuro Informacji Kredytowej zebrało na twój temat, możesz wysłać wniosek o opublikowanie takiego raportu.

Atuty kredytu online

Mówiąc o kredycie dostępnym online ciężko pominąć kwestie związane z niewątpliwymi zaletami, które przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Kredyt online z całą pewnością wiąże się z mniejszą liczbą formalności, które standardowo pojawiają się w przypadku innych usług finansowych. Kredytobiorca nie musi obawiać się licznych dokumentów, czy przeszkód, które mogłyby wydłużyć termin związany z otrzymaniem pieniędzy na konto.

Kredyt online zapewnia szybki dostęp do pieniędzy, co pozwala błyskawicznie skorzystać z pieniędzy na dowolny cel. Dzięki temu oferta może przypominać popularną chwilówkę, choć usługi znacznie różnią się między sobą i skierowane są do różnych odbiorców, o czym warto pamiętać.

Kredyt gotówkowy online nie tylko zapewnia szybki dostęp do gotówki, ale także bardzo atrakcyjne oprocentowanie, a także niewielkie opłaty okołokredytowe.

Poza korzystnymi kosztami kredytu, warto zwrócić także uwagę na elastyczny termin spłaty. Usługi świadczone przez popularne banki, które działają na polskim rynku, wyróżniają się długim maksymalnym terminem spłaty. Kredytobiorca, wybierając dłuższy termin spłaty, pozwala obniżyć miesięczny koszt raty, co jednocześnie podnosi zdolność kredytową usługobiorcy.

Kredyt gotówkowy bez haczyków

Znalezienie dobrego kredytu nie jest łatwym zadaniem i wie o tym z pewnością każdy, kto już starał się o tanie zobowiązanie w banku. Masz jednak możliwość dokonania wyboru, a liczba kredytów online w polskich bankach wciąż poszerza się, co sprawia, że instytucje muszę zabiegać o kredytobiorców. Tym sposobem łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możemy zawrzeć umowę z bankiem na atrakcyjnych warunkach.

Wiele banków decyduje się na tymczasowe promocje dla swoich klientów. Są to często akcje związane z mniejszym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie kredytu przez bank. Zanim jednak zechcesz zaciągnąć kredyt, który jest udzielany na promocyjnych warunkach, warto sprawdzić, czy rzeczywiście będą one odczuwalne dla twojego portfela.

Zapoznaj się z dostępnymi ofertami, bez trudu porównasz je z pomocą rankingu kredytów gotówkowych, lub korzystając z kalkulatora kredytów. To proste narzędzia, które pomogą ci wybrać najlepszą ofertę, bez konieczności odwiedzania placówek banków i poświęcania wielu godzin na analizowanie ofert.

Zanim podpiszesz umowę o kredyt, nawet ten online, koniecznie zapoznaj się dokładnie z umową, która zostanie ci zaproponowana przez bank. Warto lepiej zapoznać się z wszystkimi warunkami, które mogą w przyszłości mieć dla ciebie większe znaczenie. Wielu kredytobiorców nie weryfikuje wszystkich warunków, nawet tych związanych z kosztem zadłużenia. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie szczegóły związane z zobowiązaniem powinny być dla kredytobiorcy istotne.

Na co musisz zwrócić uwagę wybierając kredyt na dowolny cel?

Kredyt powinien stanowić dla ciebie szybkie wsparcie finansowe. Wybierając usługę, należy jednak porównać oferty, szczególnie pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Tym sposobem uchronisz się przed dodatkowymi opłatami, które mogłyby mieć wpływ na to, że spłata zadłużenia mogłaby sprawiać kłopoty ze względu na zbyt wysokie opłaty. Świadomość kredytobiorców jest z roku na rok coraz większa. Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą ci podjąć decyzję odpowiednią do twojej sytuacji finansowej.

Pamiętaj, że poświęcając przynajmniej kilka minut na porównanie kilku atrakcyjnych zadłużeń, będziesz mieć większą szansę na niższą spłatę, a także dostosowanie warunków umowy do swoich preferencji.

Jeśli uważasz, że rata kredytu powinna być niższa, możesz zastanowić się nad wybraniem niższej kwoty kredytu lub wydłużeniu terminu spłaty, to także świetne sposoby, by zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jeśli spłacasz już kilka zadłużeń zaciągniętych w bankach, ale musisz pilnie skorzystać z dodatkowych środków, możesz zastanowić się nad podpisaniem umowy o kredyt konsolidacyjny. To rozwiązanie, które pomoże ci złączyć kilka zadłużeń w jedno, obniżając miesięczny koszt, a także zyskując dodatkowe pieniądze, na inny cel.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej