× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt online, najlepszy kredyt przez internet - co zapewnia, do kogo jest skierowany?

Zaktualizowano: 25.11.2020 15:45
Opublikowano: 07.01.2020 14:35
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 12

Co zapewnia kredyt online? Co możesz zyskać, decydując się na korzystanie z usług elektronicznych? Kto może skorzystać z takiej oferty banku? W tym artykule zajdziesz odpowiedzi na wiele istotnych pytań dotyczących kredytu online.

Dostępność kredytów gotówkowych może wręcz zadziwiać. Instytucje finansowe starają się, by ich oferty były dostępne w zasięgu ręki coraz większej liczby usługobiorców, również tych, którzy nigdy wcześniej nie zdecydowali się na zaciągnięcie żadnego zobowiązania. Kredyt gotówkowy charakteryzuje się mniejszą ilością formalności, ale dodatkowo wyróżnia się także tym, że można zdobyć go nawet bez wychodzenia z domu, co ma duży wpływ na atrakcyjność oferty i gwarancję, że kredytobiorca nie będzie musiał w banku spędzić wielu godzin na wypełnianiu zawiłych dokumentów.

Co zapewnia kredyt online, co możesz zyskać, decydując się na korzystanie z usług elektronicznych? Kto może skorzystać z takiej oferty banku? Na co należy uważać, wybierając taką formę zadłużenia na dowolny cel? To podstawowe pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Zachęcamy zatem do poświęcenia kilku minut i zdobycia większej ilości informacji o zobowiązaniach, które mogą okazać się dla ciebie interesujące.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7523 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
2
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
152 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
3
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3775 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32292 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95
5
14,56%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
543,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
8285 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 24

Czy kredyt online dostępny jest dla każdego?

Kredyt online jest ofertą uniwersalną i łatwo dostępną. Klient, który szuka odpowiedniego zadłużenia, może złożyć elektroniczny wniosek o kredyt w banku, nawet jeśli wcześniej nie korzystał z żadnych jego usług. To doskonałe rozwiązanie nawet dla osób, które pierwszy raz decydują się na zobowiązanie finansowe.

Kredyt online może być jednak szczególnie atrakcyjny dla stałych klientów konkretnych banków. Coraz więcej instytucji decyduje się na to, by już z poziomu bankowości osobistej online możliwe było zaciągnięcie zadłużenia na całkowicie dowolny cel. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób, którym zależy na bardzo szybkim dostępie do pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać, że to oferta dedykowana dla osób posiadających konto osobiste w wybranym banku. Bank dzięki temu może szybko zweryfikować miesięczne wpływy na rachunek, a także wydatki potencjalnego kredytobiorcy. To ogromne ułatwienie w trakcie obliczenia zdolności kredytowej, co niezaprzeczalnie jest wymagane nawet w przypadku kredytu online.

Chęć pozyskania nowych klientów wpływa jednak na to, że kredyt online jest coraz częściej dostępny także dla nowych klientów, choć często wiąże się z koniecznością założenia rachunku osobistego.

Jakie warunki musisz spełnić zanim otrzymasz pieniądze?

Bank, niezależnie od oferowanej usługi, zawsze dokładnie weryfikuje swoich klientów. Dzięki temu instytucja może z łatwością obniżyć ryzyko kredytowe. To z kolei pozwala na obniżenie kosztów i gwarantowanie bardzo atrakcyjnych warunków dla klientów. Trzeba jednak pamiętać, że bank ma konkretne wymagania względem usługobiorcy. Co dokładnie musi spełnić kredytobiorca, by móc cieszyć się środkami, o które się ubiega w ramach zadłużenia?

  • Zdolność kredytowa - czyli możliwość spłacenia zadłużenia w wyznaczonym terminie, wraz z przewidzianymi odsetkami, a także pozostałymi kosztami. Pamiętaj, że możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową, wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest całkowicie bezpłatnie na naszej stronie. Przekonaj się, że warto z tego skorzystać jeszcze zanim złożysz wniosek o kredyt online.

  • Historia kredytowa - banki przywiązują dużą uwagę do wcześniejszych zobowiązań swoich klientów. Dla instytucji ważne jest to, czy kredytobiorca był w stanie wywiązać się z podpisanych umów i nie przekraczał terminów spłaty. Pod tym względem sprawdzany jest raport przygotowany przez BIK. Jeśli chcesz zapoznać się z danymi, jakie Biuro Informacji Kredytowej zebrało na twój temat, możesz wysłać wniosek o opublikowanie takiego raportu.

Atuty kredytu online

Mówiąc o kredycie dostępnym online ciężko pominąć kwestie związane z niewątpliwymi zaletami, które przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Kredyt online z całą pewnością wiąże się z mniejszą liczbą formalności, które standardowo pojawiają się w przypadku innych usług finansowych. Kredytobiorca nie musi obawiać się licznych dokumentów, czy przeszkód, które mogłyby wydłużyć termin związany z otrzymaniem pieniędzy na konto.

Kredyt online zapewnia szybki dostęp do pieniędzy, co pozwala błyskawicznie skorzystać z pieniędzy na dowolny cel. Dzięki temu oferta może przypominać popularną chwilówkę, choć usługi znacznie różnią się między sobą i skierowane są do różnych odbiorców, o czym warto pamiętać.

Kredyt gotówkowy online nie tylko zapewnia szybki dostęp do gotówki, ale także bardzo atrakcyjne oprocentowanie, a także niewielkie opłaty okołokredytowe.

Poza korzystnymi kosztami kredytu, warto zwrócić także uwagę na elastyczny termin spłaty. Usługi świadczone przez popularne banki, które działają na polskim rynku, wyróżniają się długim maksymalnym terminem spłaty. Kredytobiorca, wybierając dłuższy termin spłaty, pozwala obniżyć miesięczny koszt raty, co jednocześnie podnosi zdolność kredytową usługobiorcy.

Kredyt gotówkowy bez haczyków

Znalezienie dobrego kredytu nie jest łatwym zadaniem i wie o tym z pewnością każdy, kto już starał się o tanie zobowiązanie w banku. Masz jednak możliwość dokonania wyboru, a liczba kredytów online w polskich bankach wciąż poszerza się, co sprawia, że instytucje muszę zabiegać o kredytobiorców. Tym sposobem łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możemy zawrzeć umowę z bankiem na atrakcyjnych warunkach.

Wiele banków decyduje się na tymczasowe promocje dla swoich klientów. Są to często akcje związane z mniejszym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie kredytu przez bank. Zanim jednak zechcesz zaciągnąć kredyt, który jest udzielany na promocyjnych warunkach, warto sprawdzić, czy rzeczywiście będą one odczuwalne dla twojego portfela.

Zapoznaj się z dostępnymi ofertami, bez trudu porównasz je z pomocą rankingu kredytów gotówkowych, lub korzystając z kalkulatora kredytów. To proste narzędzia, które pomogą ci wybrać najlepszą ofertę, bez konieczności odwiedzania placówek banków i poświęcania wielu godzin na analizowanie ofert.

Zanim podpiszesz umowę o kredyt, nawet ten online, koniecznie zapoznaj się dokładnie z umową, która zostanie ci zaproponowana przez bank. Warto lepiej zapoznać się z wszystkimi warunkami, które mogą w przyszłości mieć dla ciebie większe znaczenie. Wielu kredytobiorców nie weryfikuje wszystkich warunków, nawet tych związanych z kosztem zadłużenia. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie szczegóły związane z zobowiązaniem powinny być dla kredytobiorcy istotne.

Na co musisz zwrócić uwagę wybierając kredyt na dowolny cel?

Kredyt powinien stanowić dla ciebie szybkie wsparcie finansowe. Wybierając usługę, należy jednak porównać oferty, szczególnie pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Tym sposobem uchronisz się przed dodatkowymi opłatami, które mogłyby mieć wpływ na to, że spłata zadłużenia mogłaby sprawiać kłopoty ze względu na zbyt wysokie opłaty. Świadomość kredytobiorców jest z roku na rok coraz większa. Zapewniamy, że na naszej stronie znajdziesz wszystkie informacje, które pomogą ci podjąć decyzję odpowiednią do twojej sytuacji finansowej.

Pamiętaj, że poświęcając przynajmniej kilka minut na porównanie kilku atrakcyjnych zadłużeń, będziesz mieć większą szansę na niższą spłatę, a także dostosowanie warunków umowy do swoich preferencji.

Jeśli uważasz, że rata kredytu powinna być niższa, możesz zastanowić się nad wybraniem niższej kwoty kredytu lub wydłużeniu terminu spłaty, to także świetne sposoby, by zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Jeśli spłacasz już kilka zadłużeń zaciągniętych w bankach, ale musisz pilnie skorzystać z dodatkowych środków, możesz zastanowić się nad podpisaniem umowy o kredyt konsolidacyjny. To rozwiązanie, które pomoże ci złączyć kilka zadłużeń w jedno, obniżając miesięczny koszt, a także zyskując dodatkowe pieniądze, na inny cel.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?
Kredyty gotówkowe 11.01.2021

Czy kredyt gotówkowy to oferta dla ciebie? Kto skorzysta z zawarciu umowy kredytowej?

Czy kredyt gotówkowy jest ofertą dla każdego? Czy kredyt gotówkowy dla małżeństwa będzie różnił się od tego udzielonego singlowi? Czy emeryci i renciści mogą liczyć na zgodę kredytową starając się o zobowiązanie...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?
Kredyty gotówkowe 21.12.2020

Zakupy na raty czy kredyt gotówkowy?

Dlaczego kredyt ratalny jest tak chętnie wybierany przez klientów? Powodem mogą być bardzo atrakcyjne warunki, łatwy dostęp do oferty, minimum formalności, a także liczne promocje, które zapewniają brak dodatkowych opłat.

Zobacz więcej
Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni
Chwilówki 17.12.2020

Szybka pożyczka gotówkowa na 50 dni

Martwisz się, że 30-dniowy termin spłaty chwilówki nie jest dla ciebie? Firmy pożyczkowe są w stanie zaoferować ci także nieco dłuższy termin spłaty. Być może wydłużenie okresu spłaty do 50 dni pozwoli ci uregulować...

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia
Kredyty gotówkowe 15.12.2020

Najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia

Chcesz mieć pewność, że wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy na Święta Bożego Narodzenia? Koniecznie sprawdź, jakie oferty możemy polecić, a także przekonaj się, czego możesz się spodziewać po ofertach banków,...

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony
Kredyty hipoteczne 11.12.2020

Kredyt hipoteczny a umowa na czas określony

Umowa na czas określony może być dużą przeszkodą dla klienta, który planuje starać się o kredyt hipoteczny. Banki aktualnie bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, a z powodu pandemii, warunki otrzymania zgody kredytowej...

Zobacz więcej