Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów

Zaktualizowano: 01.02.2021 14:42
Opublikowano: 25.01.2021 14:55
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 8

Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne. Przekonaj się, że nawet seniorzy mogą skorzystać z oferty kredytów gotówkowych na dowolny cel.

W Polsce grono emerytów i rencistów stanowi ogromny odsetek klientów banków działających na rynku finansowym. Większość seniorów utrzymuje się ze stałych, ale często niewielkich rent oraz emerytur. Dla banków, klienci pobierający emeryturę lub rentę są wbrew pozorom cennymi klientami. Choć tej grupie usługobiorców trudniej będzie skorzystać ze wszystkich usług finansowych, bez problemu możliwe będzie zawarcie umowy w przypadku kredytu gotówkowego. Co jako emeryt lub rencista musisz wiedzieć o pożyczce gotówkowej? Jak znaleźć odpowiednią usługę, a także jakich dokumentów będziesz potrzebować, wnioskując o zobowiązanie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Emerytura lub renta jako główne źródło dochodów a zdolność kredytowa

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa jest kluczowym warunkiem otrzymania zgody kredytowej. Bank oblicza zdolność kredytową każdego klienta, który złoży wniosek o dowolne zobowiązanie finansowe. Choć może ci się wydawać, że ze względu na niższe dochody w postaci emerytury lub renty, trudniej będzie ci zdobyć zgodę kredytową, dla instytucji finansowej, dochody tego typu są bardzo korzystne, a powodem jest ich stałe źródło.

Stabilna sytuacja finansowa jest niezwykle cenna i pozwala uzyskać korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej. Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne.

Zdolność kredytowa pozwala ocenić, czy stać cię na spłatę zobowiązania. Bank będzie zatem brać pod uwagę wartość kredytu, o jaki się starasz, czas, w jakim chcesz go spłacić, a także wysokość pobieranych przez ciebie świadczeń. Ważne będzie także ustalenie twoich miesięcznych wydatków.

Chcesz samodzielnie sprawdzić, czy masz szansę na kredyt gotówkowy, jakiego potrzebujesz? W takim razie koniecznie skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie.

Kredyt gotówkowy jako pierwsze zobowiązanie finansowe

Kredyt gotówkowy ma być twoim pierwszym zadłużeniem i nie wiesz, czy brak historii kredytowej wpłynie na dostępność zobowiązania? To prawda, bank poza zdolnością kredytową, zwraca ogromną uwagę również na historię wcześniejszych zobowiązań finansowych. W przypadku kredytu gotówkowego brak historii nie będzie jednak problematyczny. W zupełnie innej sytuacji znajdą się klienci, którzy zechcą wnioskować o kredyt hipoteczny, lecz w tym przypadku emeryta lub rencista może mieć problemy z otrzymaniem zgody niezależnie od tego, czy ma historię kredytową.

Historia kredytowa pozwala ocenić wiarygodność klienta banku. Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Wśród ofert, jakie znajdują się w bankach trudno szukać zobowiązania bez sprawdzenia BIK, czy nawet KRD. Jeśli zależy ci na pożyczce bez weryfikacji historii kredytowej, musisz szukać chwilówki bez BIK, takie oferty są jednak domeną parabanków.

Najtańszy kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Czy z powodu koronawirusa trudniej o atrakcyjny kredyt gotówkowy? Wręcz przeciwnie, oferta banków aktualnie pozwala skorzystać z zadłużeń o bardzo atrakcyjnych warunkach. Wszystkie zadłużenia gwarantują rekordowo niskie oprocentowanie nominalne, wynikające z obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Zanim jednak wybierzesz kredyt, który wydaje ci się najtańszy ze względu na najniższe oprocentowanie, porównaj dostępne oferty pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Dostępny na naszej stronie ranking kredytów gotówkowych, pozwoli ci szybko ocenić, gdzie szukać zobowiązania, które nie tylko zaoferuje ci najniższe oprocentowanie nominalne, ale także wyróżni się pod względem minimalnych opłat pozaodsetkowych. Pamiętaj, że gwarancją łatwej spłaty zobowiązania będzie dostosowanie wszystkich warunków zadłużenia do twoich możliwości finansowych. Warto więc poświęcić czas na ocenę, ilu pieniędzy będziesz potrzebować, ale także określić, ile pieniędzy miesięcznie będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki.

Warunki podpisania umowy

Czy warunki stawiane kredytobiorcy, który jest seniorem, różnią się od tych, jakie towarzyszą podczas zawierania umów z osobami aktywnymi zawodowo? Okazuje się, że podstawowe warunki zadłużenia będą takie sam. Bank oceni standardowo zdolność kredytową klienta, a także jego historię kredytową, wymagane będzie także prawidłowe wypełnienie wniosku o kredyt, a także dostarczenie odpowiednich dokumentów i weryfikacja tożsamości.

Emeryt lub rencista musi jednak pamiętać, że bank może ograniczyć dostępność oferty, zależnie od wieku przyszłego kredytobiorcy. Choć kredyt krótkoterminowy będzie dostępny nawet dla seniorów powyżej 70 roku życia, klienci powyżej 80 lat mogą mieć już poważne problemy z uzyskaniem zgody kredytowej. Powód jest oczywisty, kredyt gotówkowy w tak zaawansowanym wieku może nie zostać spłacony w wyniku śmierci kredytobiorcy, a firmy ubezpieczeniowe, mogą odmówić podjęcia się ubezpieczenia kredytu udzielonego klientowi w takim wieku. Wszystko to ma natomiast wpływ na to, że oferta będzie obarczona dużym ryzykiem kredytowym.

Dlaczego warto wnioskować o kredyt gotówkowy online?

Bankowość elektroniczna rozwija się niezwykle szybko. Oferta banków stała się dzięki temu łatwiej dostępna i pozwala na maksymalnie ograniczenie czasu, jaki wymagany jest podczas wnioskowania o dowolne zadłużenie, czy w trakcie korzystania z innych usług finansowych. Elektroniczny wniosek o kredyt pozwoli ci bardzo szybko skontaktować się z bankiem nawet bez wychodzenia z domu. Wypełnienie wniosku jest bardzo proste, wystarczy, że podczas swoje imię oraz nazwisko, a także prawidłowo wypełnisz pole dotyczące twojego numeru telefonu. Konieczne jest także wyrażenie zgody na przetworzenie danych. Tylko tyle dzieli cię od rozmowy z konsultantem banku, który będzie mógł przedstawić ci ofertę kredytu, przygotowaną bezpośrednio dla ciebie.

Jak wygląda proces wnioskowania i zawarcia umowy online? Zachęcamy do sprawdzenia tego z pomocą naszych poradników. Na stronie znajdują się aż trzy obszerne artykuły, w których przedstawiliśmy proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w Alior Banku, PKO BP oraz BNP Paribas, zachęcamy do lektury.

Jakie dokumenty będą ważne w procesie oceny punktowej klienta banku?

Emeryta i rencista nie dostarczy do banku zaświadczenia o zarobkach, czy ogólnych informacji o zatrudnieniu, może jednak przedstawić inne dokumenty, które będą potrzebne w momencie oceny zdolności kredytowej klienta. Jakich dokumentów będzie potrzebować senior, starając się o kredyt gotówkowy? Bank może wymagać od potencjalnego klienta następujących dokumentów:

  • dowodu osobistego;

  • legitymacji emeryta;

  • potwierdzenie przekazu pocztowego lub wyciąg z konta z ostatnim wpływem emerytury, lub renty na rachunek;

  • dokument potwierdzający waloryzację emerytury.

Pamiętaj, że każdy bank ocenia swoich klientów na podstawie wewnętrznych ustaleń, może to oznaczać, że część dokumentów nie będzie ci potrzebne, w zależności od tego, w jakim banku będziesz ubiegać się o zobowiązanie. Największe ułatwienie będą mieli stali klienci konkretnego banku, gdyż bank z łatwością będzie mógł ustalić miesięczne wpływy na konto, co bardzo ułatwi zawarcie umowy i pozwoli na szybszą wypłatę pieniędzy na konto pożyczkobiorcy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj