× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów

Zaktualizowano: 01.02.2021 14:42
Opublikowano: 25.01.2021 14:55
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne. Przekonaj się, że nawet seniorzy mogą skorzystać z oferty kredytów gotówkowych na dowolny cel.

W Polsce grono emerytów i rencistów stanowi ogromny odsetek klientów banków działających na rynku finansowym. Większość seniorów utrzymuje się ze stałych, ale często niewielkich rent oraz emerytur. Dla banków, klienci pobierający emeryturę lub rentę są wbrew pozorom cennymi klientami. Choć tej grupie usługobiorców trudniej będzie skorzystać ze wszystkich usług finansowych, bez problemu możliwe będzie zawarcie umowy w przypadku kredytu gotówkowego. Co jako emeryt lub rencista musisz wiedzieć o pożyczce gotówkowej? Jak znaleźć odpowiednią usługę, a także jakich dokumentów będziesz potrzebować, wnioskując o zobowiązanie? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w dalszej części artykułu. Zachęcamy do lektury.

Emerytura lub renta jako główne źródło dochodów a zdolność kredytowa

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7924 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9438 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3881 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
251 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1227 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa jest kluczowym warunkiem otrzymania zgody kredytowej. Bank oblicza zdolność kredytową każdego klienta, który złoży wniosek o dowolne zobowiązanie finansowe. Choć może ci się wydawać, że ze względu na niższe dochody w postaci emerytury lub renty, trudniej będzie ci zdobyć zgodę kredytową, dla instytucji finansowej, dochody tego typu są bardzo korzystne, a powodem jest ich stałe źródło.

Stabilna sytuacja finansowa jest niezwykle cenna i pozwala uzyskać korzystniejszą ocenę zdolności kredytowej. Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne.

Zdolność kredytowa pozwala ocenić, czy stać cię na spłatę zobowiązania. Bank będzie zatem brać pod uwagę wartość kredytu, o jaki się starasz, czas, w jakim chcesz go spłacić, a także wysokość pobieranych przez ciebie świadczeń. Ważne będzie także ustalenie twoich miesięcznych wydatków.

Chcesz samodzielnie sprawdzić, czy masz szansę na kredyt gotówkowy, jakiego potrzebujesz? W takim razie koniecznie skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz bezpłatnie na naszej stronie.

Kredyt gotówkowy jako pierwsze zobowiązanie finansowe

Kredyt gotówkowy ma być twoim pierwszym zadłużeniem i nie wiesz, czy brak historii kredytowej wpłynie na dostępność zobowiązania? To prawda, bank poza zdolnością kredytową, zwraca ogromną uwagę również na historię wcześniejszych zobowiązań finansowych. W przypadku kredytu gotówkowego brak historii nie będzie jednak problematyczny. W zupełnie innej sytuacji znajdą się klienci, którzy zechcą wnioskować o kredyt hipoteczny, lecz w tym przypadku emeryta lub rencista może mieć problemy z otrzymaniem zgody niezależnie od tego, czy ma historię kredytową.

Historia kredytowa pozwala ocenić wiarygodność klienta banku. Liczysz na kredyt gotówkowy bez BIK? Wśród ofert, jakie znajdują się w bankach trudno szukać zobowiązania bez sprawdzenia BIK, czy nawet KRD. Jeśli zależy ci na pożyczce bez weryfikacji historii kredytowej, musisz szukać chwilówki bez BIK, takie oferty są jednak domeną parabanków.

Promocja
1
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
378 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
Dla każdego Klienta za darmo do 1000 zł
2
0,00%
RRSO
1.000,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
535 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 1
3
517,31%
RRSO
1.343,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
1296 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
4
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 6/6
904 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2
5
514,00%
RRSO
1.160,00 PLN
Do spłaty
Ocena: 0/6
988 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Najtańszy kredyt gotówkowy w czasie pandemii

Czy z powodu koronawirusa trudniej o atrakcyjny kredyt gotówkowy? Wręcz przeciwnie, oferta banków aktualnie pozwala skorzystać z zadłużeń o bardzo atrakcyjnych warunkach. Wszystkie zadłużenia gwarantują rekordowo niskie oprocentowanie nominalne, wynikające z obniżenia stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Zanim jednak wybierzesz kredyt, który wydaje ci się najtańszy ze względu na najniższe oprocentowanie, porównaj dostępne oferty pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Dostępny na naszej stronie ranking kredytów gotówkowych, pozwoli ci szybko ocenić, gdzie szukać zobowiązania, które nie tylko zaoferuje ci najniższe oprocentowanie nominalne, ale także wyróżni się pod względem minimalnych opłat pozaodsetkowych. Pamiętaj, że gwarancją łatwej spłaty zobowiązania będzie dostosowanie wszystkich warunków zadłużenia do twoich możliwości finansowych. Warto więc poświęcić czas na ocenę, ilu pieniędzy będziesz potrzebować, ale także określić, ile pieniędzy miesięcznie będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę pożyczki.

Warunki podpisania umowy

Czy warunki stawiane kredytobiorcy, który jest seniorem, różnią się od tych, jakie towarzyszą podczas zawierania umów z osobami aktywnymi zawodowo? Okazuje się, że podstawowe warunki zadłużenia będą takie sam. Bank oceni standardowo zdolność kredytową klienta, a także jego historię kredytową, wymagane będzie także prawidłowe wypełnienie wniosku o kredyt, a także dostarczenie odpowiednich dokumentów i weryfikacja tożsamości.

Emeryt lub rencista musi jednak pamiętać, że bank może ograniczyć dostępność oferty, zależnie od wieku przyszłego kredytobiorcy. Choć kredyt krótkoterminowy będzie dostępny nawet dla seniorów powyżej 70 roku życia, klienci powyżej 80 lat mogą mieć już poważne problemy z uzyskaniem zgody kredytowej. Powód jest oczywisty, kredyt gotówkowy w tak zaawansowanym wieku może nie zostać spłacony w wyniku śmierci kredytobiorcy, a firmy ubezpieczeniowe, mogą odmówić podjęcia się ubezpieczenia kredytu udzielonego klientowi w takim wieku. Wszystko to ma natomiast wpływ na to, że oferta będzie obarczona dużym ryzykiem kredytowym.

Dlaczego warto wnioskować o kredyt gotówkowy online?

Bankowość elektroniczna rozwija się niezwykle szybko. Oferta banków stała się dzięki temu łatwiej dostępna i pozwala na maksymalnie ograniczenie czasu, jaki wymagany jest podczas wnioskowania o dowolne zadłużenie, czy w trakcie korzystania z innych usług finansowych. Elektroniczny wniosek o kredyt pozwoli ci bardzo szybko skontaktować się z bankiem nawet bez wychodzenia z domu. Wypełnienie wniosku jest bardzo proste, wystarczy, że podczas swoje imię oraz nazwisko, a także prawidłowo wypełnisz pole dotyczące twojego numeru telefonu. Konieczne jest także wyrażenie zgody na przetworzenie danych. Tylko tyle dzieli cię od rozmowy z konsultantem banku, który będzie mógł przedstawić ci ofertę kredytu, przygotowaną bezpośrednio dla ciebie.

Jak wygląda proces wnioskowania i zawarcia umowy online? Zachęcamy do sprawdzenia tego z pomocą naszych poradników. Na stronie znajdują się aż trzy obszerne artykuły, w których przedstawiliśmy proces wnioskowania o kredyt gotówkowy w Alior Banku, PKO BP oraz BNP Paribas, zachęcamy do lektury.

Jakie dokumenty będą ważne w procesie oceny punktowej klienta banku?

Emeryta i rencista nie dostarczy do banku zaświadczenia o zarobkach, czy ogólnych informacji o zatrudnieniu, może jednak przedstawić inne dokumenty, które będą potrzebne w momencie oceny zdolności kredytowej klienta. Jakich dokumentów będzie potrzebować senior, starając się o kredyt gotówkowy? Bank może wymagać od potencjalnego klienta następujących dokumentów:

  • dowodu osobistego;

  • legitymacji emeryta;

  • potwierdzenie przekazu pocztowego lub wyciąg z konta z ostatnim wpływem emerytury, lub renty na rachunek;

  • dokument potwierdzający waloryzację emerytury.

Pamiętaj, że każdy bank ocenia swoich klientów na podstawie wewnętrznych ustaleń, może to oznaczać, że część dokumentów nie będzie ci potrzebne, w zależności od tego, w jakim banku będziesz ubiegać się o zobowiązanie. Największe ułatwienie będą mieli stali klienci konkretnego banku, gdyż bank z łatwością będzie mógł ustalić miesięczne wpływy na konto, co bardzo ułatwi zawarcie umowy i pozwoli na szybszą wypłatę pieniędzy na konto pożyczkobiorcy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy
Kredyty gotówkowe 09.02.2021

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej