× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Zaktualizowano: 22.03.2021 14:52
Opublikowano: 17.03.2021 14:54
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Brakuje ci środków na spłatę wcześniej zawartych umów kredytowych? Z takim problemem musi poradzić sobie coraz więcej kredytobiorców. Pandemia przyczyniła się do znacznego obniżenia zdolności kredytowej Polaków, co ma ogromne znaczenie w trakcie spłaty zobowiązań zaciągniętych w bankach, czy firmach pożyczkowych. W takiej sytuacji pomocną usługą może okazać się kredyt konsolidacyjny. Czy chcesz poznać bliżej zadłużenie tego typu? W tym artykule podpowiemy ci, czy warto zdecydować się na konsolidację, a także wskażemy najkorzystniejsze oferty kredytów konsolidacyjnych. Z naszą pomocą szybko wybierzesz odpowiednie zobowiązanie, bez obawy o niekorzystne warunki umowy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dalszej lektury.

Dlaczego warto skonsolidować inne kredyty?

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To pytanie z pewnością powstrzymuje wiele osób przed pochopnym zawarciem umowy. Czy słusznie? Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Kredyt konsolidacyjny może okazać się niezwykle przydatny, szczególnie w sytuacji, gdy kredytobiorca, spłacając swoje zadłużenia zostanie postawiony w trudnej sytuacji finansowej i nie będzie w stanie dłużej regulować swoich zobowiązań zgodnie z ustalonymi harmonogramami. Niższe wynagrodzenie z powodu pandemii, utrata pracy, choroba w rodzinie, każdy z tych powodów może być przyczyną przyszłych długów. Kredyt konsolidacyjny pozwala zapobiec przerwaniu spłat i zachować dobrą historię kredytową, trzeba jednak pamiętać, że oferta nie jest skierowana dla każdego, a bank udzielając zobowiązania, dokładnie sprawdzi zarówno zdolność kredytową klienta, jak i jego dotychczasową historię kredytową.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkowymi środkami na dowolny cel

Już wiesz, że kredyt konsolidacyjny może pomóc ci w spłacie innych zobowiązań, zapewniając niższą ratę, dostosowaną do twojej aktualnej sytuacji finansowej. Choć to już wystarczająco atrakcyjne warunki, by przynajmniej rozważyć konsolidację, usługa ma do zaoferowania coś jeszcze. Coraz więcej banków, w ramach kredytu konsolidacyjnego oferuje swoim klientom możliwość zdobycia dodatkowych środków na całkowicie dowolny cel. Kredyt konsolidacyjny z dodatkowymi środkami pozwala spłacić inne zobowiązania i jednocześnie wypłacić część środków na konto kredytobiorcy. Dodatkową gotówkę kredytobiorca może przeznaczyć na całkowicie dowolny cel, zupełnie jak w przypadku kredytu gotówkowego. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć zaciągania kolejnych zadłużeń, choć trzeba pamiętać, że konsolidacja z dodatkowymi środkami będzie oczywiście trudniejsza w spłacie, co oznacza, że zanim podejmiesz decyzję o takim zobowiązaniu, warto rozważyć to, czy będzie cię stać na spłatę takiego kredytu. Pomoże ci w tym kalkulator zdolności kredytowej.

Ranking kredytów konsolidacyjnych - sprawdź oferty, które polecamy

Decyzja o zawarciu kolejnej umowy z bankiem powinna być dobrze przemyślana. W przypadku kredytu konsolidacyjnego masz szansę na obniżenie rat kredytu, ale całkowity koszt zadłużenia będzie wyższy niż suma osobno spłacanych zobowiązań. Warto mieć to na uwadze i wybierając ofertę zadbać o to, by kredyt okazał się jak najkorzystniejszy dla twojego portfela, szczególnie pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Czy możemy naszym czytelnikom polecić konkretne zobowiązania? Oczywiście! Nawet jeśli wydaje ci się, że oferta banków pod względem kredytów konsolidacyjnych jest bardzo zbliżona, nawet niewielkie zmiany w warunkach związanych z opłatami będą miały znaczenie zarówno pod względem wysokości miesięcznej raty, jak i całkowitego kosztu zobowiązania. W tym miesiącu polecamy:

  • Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas - RRSO 7,22%;

  • Pożyczka Fit w kasie Stefczyka - RRSO 6,26%;

  • Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku - RRSO 8,77%.

Jakie dokumenty będą ci potrzebne?

Jakie dokumenty będą ci niezbędne, gdy składać będziesz wniosek o kredyt konsolidacyjny? Standardowo bank będzie oczekiwać od ciebie dowodu osobistego, dzięki czemu możliwa będzie weryfikacja tożsamości. Bank do obliczenia twojej zdolności kredytowej będzie potrzebować także zaświadczenia o zatrudnieniu oraz informacji o stałych dochodach, co oznacza, że przydatny może być wyciąg z konta bankowego. Na podpisanie umowy kredytowej, dużo większe szanse będą mieli klienci, którzy mają stabilną sytuację zawodową i zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto także wcześniej przygotować wszystkie dokumenty związane z kredytami, które chcesz skonsolidować. Bank będzie chciał dowiedzieć się, kiedy zostały zawarte umowy, a także, na jakim etapie spłaty jesteś.

Bank z całą pewnością skorzysta z pomocy BIK oraz innych baz dłużników. Tylko osoby o dobrej historii kredytowej mogą liczyć na zawarcie umowy i skuteczną konsolidację zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych? Niestety to niemożliwe.

Co dokładnie możesz spłacić z pomocą kredytu konsolidacyjnego?

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować? To pytanie, które często zadają sobie przyszli kredytobiorcy. Polacy chętnie korzystają z różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Jeszcze do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się kredyty gotówkowe, ale z powodu epidemii zmalał odsetek udzielanych kredytów na dowolny cel. Decyzja o kredycie konsolidacyjnym pozwoli ci spłacić dowolne zobowiązanie zaciągnięte w banku, czyli m.in.: kredyt gotówkowy, kartę kredytową, limit na koncie, kredyt na samochód, kredyt hipoteczny, a nawet inny kredyt konsolidacyjny. Zanim jednak wypełnisz wniosek o kredyt, pamiętaj, że zadłużenie nie przewiduje konsolidacji chwilówek. Choć samo rozwiązanie wydaje się bardzo atrakcyjne, mając na uwadze krótki okres spłaty chwilówek, banki nie chcą umożliwiać konsolidacji pożyczek, które udzielane są w firmach pożyczkowych.

Masz trudności w spłacie pożyczki zaciągniętej w parabanku? Sprawdź jak wnioskować o wydłużenie okresu spłaty chwilówki.

Jak rozłożyć spłatę zobowiązania?

Jak dostosować warunki kredytu konsolidacyjnego do twojej aktualnej sytuacji finansowej? Najłatwiejszym sposobem będzie maksymalne wydłużenie okresu spłaty kredytu. Im dłuższy okres kredytowania, tym niższe twoje miesięczne raty, a zarazem wyższa zdolność kredytowa, co może pomóc ci w uzyskaniu zgody na zobowiązanie w banku.

Pamiętaj, że z pomocą rankingu kredytów konsolidacyjnych, a także z pomocą kalkulatora kredytów konsolidacyjnych, masz szansę szybko i bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą banków oraz porównać konkurencyjne usługi, dostosowane do kwoty kredytu i okresu kredytowania, które uważasz za słuszne. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą, zawarcie umowy kredytowej okaże się proste i przyniesie ci oczekiwane ułatwienie w trakcie spłaty zadłużenia.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia artykułów, które systematycznie pojawiają się na naszej stronie, gwarantując dostęp do informacji, które pozwolą na świadome decyzje finansowe, nawet w trudnej sytuacji, gdy boisz się o swój niższy budżet i trudności w spłacie zadłużeń.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Zobacz więcej