Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu - gdzie starać się o pieniądze w czasie pandemii koronawirusa?

Opublikowano: 2020-04-21 14:44

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego? Wybierz ofertę, która dostępna jest online, dzięki temu uda ci się skorzystać z usługi, która nie wymaga wizyty w banku, a wszystkie formalności zostaną zrealizowane nawet w ciągu kilkunastu minut.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu - gdzie starać się o pieniądze w czasie pandemii koronawirusa?

Trwająca pandemia z pewnością ni jest w stanie zatrzymać tego, że wiele osób wciąż potrzebuje skorzystać z usług banków. Jednym z najczęstszych wyborów kredytobiorców jest właśnie kredyt gotówkowy. Pieniądze, które możesz otrzymać na dowolny cel, w dodatku bez zbędnych formalności są niezwykle interesujące, szczególnie w momencie, gdy aktualne oferty banków zachęcają niskim oprocentowaniem, a na twoim horyzoncie pojawiają się dodatkowe wydatki. Czy w czasie pandemii koronawirusa możliwe jest korzystanie z usług banków? Okazuje się, że jest to dużo trudniejsze niż jeszcze kilka miesięcy temu. Aktualna sytuacja wywołuje nie tylko strach o zdrowie, ale także niepokój związany z finansami wielu polskich gospodarstw domowych, a przede wszystkim wielu firm. Koronawirus ma niewątpliwie ogromny wpływ na życie wielu osób, a coraz więcej klientów banków narażonych jest nie tylko na straty finansowe, ale nawet utratę pracy.

Śledź na bieżąco najnowsze info ws. spłat kredytów w związku z Koronawirusem - Polub nasz profil

Zostaw swój e-mail i otrzymuj na bieżąco wiadomości dotyczące spłat kredytów w trakcie pandemii

Banki muszą dokładniej sprawdzać swoich klientów

To jak obecnie wygląda sytuacja związana z usługami bankowymi, jest ściśle związane z pandemią. Banki aktualnie muszą podołać wyzwaniu, jakie wiąże się z zapewnieniem dodatkowych wakacji kredytowych swoim klientom, a także realnie zmniejszyć swoje ryzyko kredytowe, udzielając kolejnych zadłużeń. Już teraz wiadomo, że dużo trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, który do niedawna był osiągalny dla niemal wszystkich zainteresowanych. Obecnie banki wymagają dużo stabilniejszej sytuacji finansowej kredytobiorcy, a także wyższego wkładu własnego. Nie ma już praktycznie możliwości, by ubiegać się o kredyt na mieszkanie, nie będąc w posiadaniu przynajmniej 20% wartości nieruchomości, a niektóre banki zawężają swoje zgody kredytowe wyłącznie do klientów, którzy mogą pokryć nawet 40% wartości nieruchomości.

Choć kredyt gotówkowy był do tej pory jedną z najchętniej wybieranych usług, a otrzymanie dodatkowych środków nie wymagało wielu formalności, aktualnie otrzymanie gotówki może być dużo trudniejsze. Bank z całą pewnością będzie chciał dokładnie zweryfikować twoje źródło dochodów, a na kredyt mogą liczyć przede wszystkim osoby zatrudnione na etacie.

Niższe stopy procentowe - korzystniejsze oferty banków

Rada Polityki Pieniężnej zmniejszyła stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Aktualna wartość jest rekordowo niska, a już teraz podejrzewa się, że w tym roku dojdzie do jeszcze jednego obniżenia stóp procentowych. To decyzja, która ma realny wpływ na wszystkie produkty finansowe dostępne w bankach. Obniżenie stóp procentowych przyniesie straty klientom, którzy korzystają z usług oszczędnościowych, czyli lokat oraz kont oszczędnościowych. Muszą oni liczyć się z niższym zyskiem i dostępem do mniej atrakcyjnych ofert. Z drugiej strony, na korzyści mogą liczyć klienci, którzy decydują się na zadłużenia finansowe. Niższe stopy procentowe NBP przekładają się na obniżenie oprocentowania nominalnego kredytów gotówkowych oraz obniżenia stawki WIBOR w przypadku kredytów hipotecznych.

Maksymalne oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego to teraz tylko 8%, choć jeszcze kilka tygodni temu maksymalne oprocentowanie wynosiło aż 10%. Czy podjęcie decyzji o podjęciu zobowiązania a obecnej sytuacji będzie korzystne? Warto pamiętać, że całkowity koszt kredytu zależy od wielu czynników, a nie tylko oprocentowania nominalnego. Zanim wybierzesz odpowiednią ofertę, koniecznie zadbaj o to, by była o na dla ciebie atrakcyjna pod względem finansowym. Możesz porównać dostępne oferty w łatwy sposób dzięki narzędziom, jakie oferujemy. Na naszej stronie znajdziesz bezpłatny ranking kredytów gotówkowych, a także prosty kalkulator kredytowy. Wybierz ofertę, która zagwarantuje korzystne RRSO, a będziesz mieć pewność, że spłata tego kredytu nie będzie zbyt kosztowna.

Zostań w domu i skorzystaj z najlepszych zadłużeń online

Kredyty gotówkowe - TOP5

9,69%
RRSO
7,49%
Oprocentowanie
3,50%
Prowizja
500,41 PLN
Rata miesięczna
10,52%
RRSO
7,49%
Oprocentowanie
5,00%
Prowizja
507,66 PLN
Rata miesięczna
13,86%
RRSO
8,00%
Oprocentowanie
10,00%
Prowizja
537,08 PLN
Rata miesięczna
10,58%
RRSO
7,76%
Oprocentowanie
4,57%
Prowizja
508,22 PLN
Rata miesięczna
12,01%
RRSO
8,31%
Oprocentowanie
6,03%
Prowizja
520,79 PLN
Rata miesięczna

W czasie pandemii koronawirusa warto zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe, ale także zdrowie. Jeśli tylko masz taką możliwość, zostań w domu i nie narażaj siebie, ani swoich najbliższych na kontakt z większą liczbą osób. O tym, jak w czasie koronawirusa korzystać bezpiecznie z usług banków, warto nadal przypominać. Choć oddziały stacjonarne instytucji są otwarte dla klientów, możliwe jest załatwienie zdecydowanie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Banki promują otwarcie wszystkie swoje oferty online, a także zachęcają do korzystania z bankowości elektronicznej, która ułatwia zarządzanie swoimi finansami. Rośnie popularność płatnościami z pomocą BLIK, a banki zwiększają limity płatności kartą bez podania numeru PIN. Wszystko to w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ograniczenia do minimum ryzyka zarażenia się wirusem.

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego? Wybierz ofertę, która dostępna jest online, dzięki temu uda ci się skorzystać z usługi, która nie wymaga wizyty w banku, a wszystkie formalności zostaną zrealizowane nawet w ciągu kilkunastu minut.

Gdzie warto ubiegać się o bezpieczny kredyt gotówkowy online?

Większość kredytów gotówkowych online adresowana jest do stałych klientów danego banku, co ułatwia weryfikację zarówno tożsamości kredytobiorcy, jak i jego zdolność kredytową. Aktualnie znaleźć możesz jednak przynajmniej kilka ofert, które wychodzą naprzeciw nowym potrzebom i zapewniają dostęp do dodatkowych pieniędzy nawet dla nowych klientów, wcześniej niezwiązanych z bankiem żadnym innym produktem finansowym.

Możemy polecić ci aż trzy banki, które aktualnie korzystają z weryfikacji z pomocą skanu dowodu osobistego, obliczenia zdolności kredytowej dzięki możliwości sprawdzenia wyciągu z konta bankowego, a także podpisania umowy dzięki poczcie elektronicznej. Na wszystkie pytania konsultanta banku możesz odpowiedzieć telefonicznie, a cały proces związany z zawarciem umowy będzie trwał zaledwie kilkanaście minut.

Mowa o:

Pamiętaj, że warunkiem uzyskania zgody kredytowej jest odpowiednia zdolność kredytowa i korzystna ocena twojej historii kredytowej. Bank dzięki temu oceni twoją wiarygodność i na tej podstawie będzie mógł wydać decyzję o przyznaniu ci kredytu.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!