Gdzie złożyć wniosek i ile kosztuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu?

Zaktualizowano: 2021-11-18 11:08
Opublikowano: 2020-04-21 14:44
Średnia ocena: 5,71/6 Głosów: 31
Ile kosztuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu?

Okres pandemii pokazał, że jesteśmy w stanie zorganizować wiele spraw bez potrzeby spotykania się z obcymi. Zakupy spożywcze na dowóz, realizacja zawodowych projektów czy chociażby wzięcie kredytu gotówkowego. To, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe, teraz stało się codziennością. Sprawdź, jak wziąć kredyt bez wychodzenia z domu!

Kredyt bez wychodzenia z domu — czy to możliwe?

Trwająca pandemia z pewnością nie była w stanie zatrzymać potrzeby korzystania z usług banków. Chęć wzięcia kredytu gotówkowego, pożyczki, czy nawet kredytu hipotecznego była taka sama jak przed koronawirusem, jednak sam proces wydawał się nieco utrudniony ze względu na zamknięcie większości stacjonarnych placówek. Zmienił się też sposób, w którym banki weryfikowały swoich klientów. Spora grupa osób utraciła podstawowe źródła zarobku szczególnie więc osoby zatrudnione w tzw. branżach zagrożonych, miały nieco pod górkę.

Zaostrzone zostały też kryteria udzielania kredytów hipotecznych. Aktualnie, banki wymagają dużo stabilniejszej sytuacji finansowej, niż miało to miejsce wcześniej, a był również okres, kiedy znacząco zwiększono wymagany wkład własny. Większość kredytodawców podnosiła więc minimalny próg do 30 lub nawet 40%. 

Osoby, którym jednak pandemia nie pokrzyżowała zawodowych planów i wciąż mogły pochwalić się odpowiednią zdolność kredytową, były w stanie skorzystać z kredytu bez wychodzenia z domu, przez internet. Wszystkie potrzebne formalności w tym wypełnienie wniosku oraz weryfikacja tożsamości organizowana była online. Co ciekawe, kredyt bez wychodzenia z domu można dostać nawet w banku, w którym wcześniej nie posiadaliśmy konta lub z którego usług nie korzystaliśmy,

Z jakiego kredytu w banku można skorzystać bez wychodzenia z domu?

Bez wątpienia najmniejsze trudności spotykały osoby, które decydowały się na pożyczki w parabankach lub gotówkowe kredyty bez wychodzenia z domu wzięte w tradycyjnym banku. Decydując się na niewielką kwotę, mogły one liczyć na ograniczoną liczbę formalności oraz szybki sposób załatwienia sprawy. Niektóre banki pozwalały też swoim klientom na częściowe przejście procesu starania się o kredyt hipoteczny przez internet bez wychodzenia z domu. W większości przypadków jednak samo podpisanie umowy wymagało osobistego stawiennictwa w placówce banku.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu

Szybka gotówka bez wychodzenia z domu to z pewnością możliwość, która kusi wiele osób. Dlaczego? Wniosek o kredyt można złożyć w dowolnym momencie, nie zwracając uwagi na godziny pracy banku, a jeśli zdecydujemy się zaciągnąć zobowiązanie w instytucji, w której posiadamy konto — możemy liczyć na zdecydowanie mniejszą liczbę formalności. Bank, udzielając kredytu, nie pyta też o jego cel, dlatego wypłacone środki można wykorzystać, w jakkolwiek sposób.

Kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu może wziąć każda osoba, która spełni wymagania konkretnego banku. Chociaż mogą one różnić się między sobą, to do najczęstszych wymogów możemy zaliczyć:

 • ukończone 18 lat,
 • posiadanie stałego źródła dochodów,
 • odpowiednia zdolność kredytowa,
 • pozytywna historia kredytowa.

Niektóre banki wymagają przedstawienia zaświadczenia o osiąganych dochodach, czyli dokumentu wystawionego przez pracodawcę, a dla innych wystarczy jedynie oświadczenie osoby wnioskującej wraz z wyciągiem z konta za ostatnie 3 lub 6 miesięcy.

Kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu

Czy można otrzymać kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domu? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowanie. Banki, chociaż w dużej mierze decydują się znacząco ułatwić proces starania się o kredyt hipoteczny to i tak wymagają minimum jednej wizyty w banku.

Do tej pory, gromadzenie potrzebnych dokumentów i dostarczanie ich do banku musiało odbywać się tradycyjną drogą. Podczas pandemii, złożenie wniosku oraz dosyłanie potrzebnych materiałów odbywa się najczęściej drogą mailową. Na pocztę elektroniczną wysyłany jest też wzór umowy kredytowej, który należy jednak podpisać w banku po uprzednim umówieniu się na spotkanie.

Kredyt konsolidacyjny bez wychodzenia z domu

Kredyt konsolidacyjny to oferta zarezerwowana dla osób, które mają trudności ze spłatą posiadanych zobowiązań. To znaczy, że bank, wydając pozytywną decyzję kredytową, doskonale wie o tym, że ma do czynienia z kredytobiorcą, który nie jest aktualnie w najlepszej sytuacji finansowej. Okazuje się jednak, że mimo to, może on skorzystać z konsolidacji online i wybrać jedną z kilkunastu propozycji, ponieważ wiele banków decyduje się wprowadzić taką możliwość do swojej oferty.

Cała procedura odbywa się zdalnie — najczęściej telefonicznie. Pracownik banku musi zebrać z klientem wywiad i dowiedzieć się jakie kredyty chce skonsolidować. Po podpisaniu umowy, bank przelewa środki na konto wierzycieli, którzy udzielili klientowi wcześniejszych zobowiązań. Ewentualną nadwyżkę (jeśli zdecyduje się on „dobrać” trochę środków) przelewa na rachunek bankowy kredytobiorcy. Teraz wystarczy regularnie spłacać tylko jedną ratę, zamiast kilku wcześniejszych. 

Kredyt bez wychodzenia z domu — kiedy warto się na niego zdecydować?

Chociaż kredyty online przeżywały prawdziwy boom w czasie gdy odnotowywano największą ilość zachorowalności na koronawirusa, to nie warto przestawać z nich korzystać. Tym bardziej że banki same otwarcie promują wszystkie swoje oferty online, a także zachęcają do korzystania z bankowości elektronicznej, która ułatwia zarządzanie swoimi finansami. Z miesiąca na miesiąc rośnie też popularność płatnościami za pomocą BLIK, a instytucje chętnie zwiększają limity płatności kartą bez podania numeru PIN. Wszystko to w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ograniczenia do minimum ryzyka zarażenia się wirusem.

Wnioskowanie o kredyt bez wychodzenia z domu pozwoli na spokojnie zapoznać się z umową i przeczytać wszystkie dokumenty, w tym tabelę opłat i prowizji. Dodatkowo nie musimy martwić się, czy zdążymy przyjechać do banku w godzinach pracy placówki. Wszystkie formalności online załatwimy nawet późnym wieczorem w weekend.

Sprawdź: Kredyt od ręki – kto może skorzystać z pożyczki od ręki online?

Kredyt bez wychodzenia z domu — weryfikacja kredytobiorcy

Chociaż w przypadku starania się o kredyt bez wychodzenia z domu, formalności zostały skrócone do absolutnego minimum, to i tak banki nie zrezygnowały z potrzeby weryfikacji swoich kredytobiorców. W zależności od banku oraz warunków konkretnej oferty badanie może odbywać się w nieco inny sposób.

Kredyt na dowód bez wychodzenia z domu to najczęściej oferta pożyczek udzielanych przez parabanki, ale nie tylko. Niektóre banki również udzielają kredytów na podstawie danych z dowodu osobistego, ale w tym przypadku nierzadko dokonują dodatkowej weryfikacji, np. sprawdzając kandydata w bazach BIK. Inne banki oferują tę możliwość tylko swoim klientom, którzy regularnie korzystają z oferty banku i np. prowadzą rachunek osobisty. 

Czy w takim razie możliwy jest kredyt online bez BIK? W banku niestety nie. Taką ofertę mają instytucje pożyczkowe, które w zamian za wysoki koszt kredytu, który stanowi dla nich zabezpieczenie, nie sprawdzają osoby wnioskującej w bazach rejestrów dłużniczych.

Popularny za to jest kredyt bez wychodzenia z domu bez zaświadczeń dostępny w wielu bankach. Kredytodawcy nie wymagają potwierdzeń o osiąganych dochodach wystawianych przez pracodawców, a w zamian za to wystarczające jest oświadczenie klienta oraz wyciąg z rachunku bankowego.

W jakim banku zaciągniesz kredyt bez wychodzenia z domu?

Banki bardzo szybko dostosowały się do pandemicznych realiów, umożliwiając przyszłym kredytobiorcom korzystanie ze swoich usług przez internet. Co ciekawe, niemal wszyscy od dawna udostępniali tę opcję swoim klientom, którzy na co dzień korzystają z bankowości online.

W jakim banku otrzymamy kredyt bez wychodzenia z domu? mBank oferuje osobom, które nie są klientami banku możliwość skorzystania z oferty online pod warunkiem, że przedstawią dokumenty potwierdzające osiągany dochód (dołączą je do wniosku kredytowego przez internet). Następnie muszą one udać się do placówki po to, aby podpisać umowę. Klienci mBanku mogą za to otrzymać kredyt bez wychodzenia z domu, cały proces przejść online, a umowę kredytową podpisać w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej. Wystarczy, że na rachunek założony w banku regularnie wpływa wynagrodzenie.

Kredyt przez internet bez wychodzenia z domu oferuje też Alior Bank. Sposób załatwienia sprawy, kredytodawca uzależnia jednak od kwoty kredytu. Umowę pożyczki do 5000 zł można podpisać zdalnie, a powyżej — przez telefon. Po wybraniu parametrów kredytu wystarczy wypełnić wniosek i podać swoje dane osobowe oraz dochodowe.

Chcąc otrzymać zastrzyk dodatkowej gotówki, można też skorzystać z oferty banku Santander. Kredyt bez wychodzenia z domu udzielany jest bez zbędnych formalności. Klienci banku mogą złożyć wniosek online dostępny po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego, a osoby niezwiązane z bankiem, muszą wypełnić formularz dostępny na stronie i zaczekać na telefon pracownika. Można też samodzielnie skontaktować się z instytucją, dzwoniąc na infolinię.

Kredyt bez wychodzenia z domu — porównanie ofert

Nazwa

banku

Maksymalna kwota

Okres kredytowy

Zdalny

wniosek

BNP Paribas

200 tys. zł

do 10 lat

 • Online
 • Infolinia

PKO BP

200 tys. zł

do 2 lat

 • Online
 • Infolinia
 • Wideo

Citi Bank

150 tys. zł

do 8 lat

 • Online

ING Bank Śląski

200 tys. zł

do 10 lat

 • Online
 • Infolinia

Bank Millennium

150 tys.

do 9 lat

 • Online
 • Infolinia

Alior Bank

200 tys. zł

10 lat

 • Online
 • Infolinia

Credit Agricole

200 tys. zł

10 lat

 • Online
 • Infolinia

Santander Bank Polska

100 tys. zł

10 lat

 • Online
 • Infolinia

mBank

180 tys. zł

10 lat

 • Online
 • Infolinia

Wady i zalety kredytu bez wychodzenia z domu

Szybki kredyt przez internet bez wychodzenia z domu ma sporo zalet, ale też kilka wad. Warto zapoznać się z wszystkimi „za” i „przeciw” jeszcze przed złożeniem wniosku kredytowego.

Kredyt bankowy bez wychodzenia z domu — zalety:

 • wygoda — można złożyć wniosek o dodatkowe środki lub konsolidację rat kredytu nie ruszając się z domu,
 • spokój — w domowym zaciszu można zapoznać się z umową oraz warunkami udzielanego kredytu bez popędzania przez pracownika banku,
 • szybkość — przelew kredytu na konto następuje w kilka minut,
 • dowolny cel przeznaczenia kredytu,
 • prosty sposób zatwierdzenia umowy,
 • bezproblemowe potwierdzenie tożsamości — najczęściej za pomocą przelewu weryfikacyjnego, zdjęcia lub połączenia online.

Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu — wady:

 • brak możliwości negocjacji warunków umowy,
 • łatwo wziąć za dużo, podejmując pochopną decyzję.

To może Cię zainteresować: Kredyt w Aion Banku − jak działa Aion Bank? Czym wyróżnia się oferta kredytowa Aion Bank Polska?

Na co uważać decydując się na kredyt bez wychodzenia z domu?

Zanim postanowisz złożyć wniosek o szybki kredyt bez wychodzenia z domu, pamiętaj o tym, że ze względu na mniejsze formalności i krótki czas oczekiwania na decyzję, możesz otrzymać niższą kwotę kredytu, niż miałoby to miejsce w przypadku, gdybyś udał się stacjonarnie do wybranej placówki. Korzystanie z automatycznego formularza pozbawia Cię również możliwości negocjacyjnych. Najpewniej więc zostaną Ci przedstawione warunki, które są dedykowane do bardzo dużej grupy osób.

Pożyczka online bez wychodzenia z domu wzięta w parabanku niesie za sobą również inne zagrożenia. Wysoki koszt zobowiązania, którym pożyczkodawcy rekompensują sobie ryzyko, sprawia, że bardzo łatwo wpaść w tzw. spiralę zadłużenia. Duża dostępność pożyczek powoduje, że chętnie decydujemy się wziąć jedną pożyczkę na spłatę drugiej.

Komentarze

Powiązane artykuły

Czym jest kredyt lombardowy? Definicja, koszt pożyczki lombardowej
30.11.2021

Czym jest kredyt lombardowy? Definicja, warunki, koszt pożyczki lombardowej

...i instytucje pozabankowe oferują obecnie bogaty wybór produktów – klienci mogą zdecydować się na kredyt gotówkowy, skorzystać z pożyczki online czy skonsolidować różne zadłużenia. Ciekawym rozwiązaniem jest również kredyt lombardowy, który jest zaciągany z dodatkowym...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Ile kosztuje i gdzie złożyć wniosek o kredyt na 5 lat?
30.11.2021

Symulacja kredytu na 5 lat. Ile kosztuje i gdzie złożyć wniosek o kredyt na 5 lat?

...wypłatę pieniędzy w bankach? Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Symulacja kredytu...

...który pokryje cały koszt pojazdu. Trzecia propozycja banków to kredyt hipoteczny. W tym przypadku 5 lat to bardzo niewiele. Zwykle kredyty hipoteczne...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy?
29.11.2021

Czy warto teraz brać kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy? Kiedy zdecydować się na kredyt w banku?

...było wnieść wyższy wkład własny niż normalnie, z kolei o kredyt gotówkowy można było wnioskować wyłącznie online, a wcześniej klient...

...w pewnym stopniu ograniczyły swoją działalność. By wziąć kredyt hipoteczny, w niektórych instytucjach trzeba było wnieść wyższy wkład...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Czym jest program Mieszkanie za remont i czy warto z niego skorzystać?
26.11.2021

Czym jest program Mieszkanie za remont i czy warto z niego skorzystać?

...z dofinansowania, a pozostałą część kosztów pokryć np. kredytem gotówkowym. Decydując się na wynajem lokalu w ramach programu, możesz...

...lub nie posiadasz odpowiedniej zdolności kredytowej, aby otrzymać kredyt hipoteczny, musisz pomyśleć o wynajęciu mieszkania. Na szczęście, rynek...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?
26.11.2021

Kredyt dla bezrobotnych – czy w ofercie banków znaleźć można kredyt dla bezrobotnych online?

...z oferty, jaką jest kredyt dla bezrobotnych? W jakim banku powinieneś szukać kredytowania? W Alior Banku możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wszelkie formalności załatwisz online na oświadczenie. Dotyczy to zobowiązań do 5000 zł. Alternatywą dla...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Ile trzeba mieć punktów w BIK, aby otrzymać kredyt?
24.11.2021

Ile trzeba mieć punktów w BIK aby otrzymać kredyt? Jak zdobyć kredyt z niskim scoringiem?

...się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, czy nawet zwykły kredyt gotówkowy, jest sprawdzany przez bank w BIK-u.  Ocena BIK przedstawiona w...

...w tym kredyty i pożyczki. Każdy klient starający się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, czy nawet zwykły kredyt gotówkowy, jest...

Zobacz więcej
11 min. czytania