× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy czy kredyt hipoteczny? Wybierz najlepszy sposób na kupno mieszkania

Zaktualizowano: 01.12.2020 14:15
Opublikowano: 04.11.2019 14:16
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Kredyt hipoteczny, czy kredyt gotówkowy? To pytanie może okazać się kluczowe, jeśli rzeczywiście trudno ci określić, która z tych ofert będzie dla ciebie korzystniejsza.

Nadszedł czas, gdy czujesz się gotowy na rozpoczęcie nowego etapu w swoim życiu i chcesz wyprowadzić się do własnego mieszkania lub domu? To ogromna odpowiedzialność i wielkie marzenie wielu osób, które nawet całymi latami dążą do tego, by móc spełnić właśnie ten cel.

Nie chcesz czekać, aż uda ci się uzbierać kwotę potrzebną do zakupu mieszkania? Tylko niewielka część osób, jest w stanie samodzielnie opłacić kupno domu czy mieszkania. To ogromne wyzwanie pod względem finansowym. Dlatego też warto rozważyć zaciągnięcie kredytu, który pomoże ci kupić nieruchomość. Czy kredyt hipoteczny jest jedynym rozwiązaniem dla osób, które chcą sfinansować kupno domu? Okazuje się, że nie. Poznaj plusy i minusy kredytu hipotecznego, a także alternatywę zadłużenia, która także pomoże ci zrealizować wyznaczony plan.

Z naszą pomocą uzyskasz informacje, które błyskawicznie pomogą ci podjąć odpowiednią decyzję finansową.

Kredyt hipoteczny - co wyróżnia ofertę tego typu?

Kredyt na mieszkanie jest ofertą celową, oznacza to, że kredytobiorca nie może wykorzystać zadłużenia w innym celu, niż ten określony w trakcie ubiegania się o zadłużenie. Decydując się na kredyt hipoteczny, należy zatem przygotować się na szereg formalności, które związane są bezpośrednio z uzyskaniem zadłużenia. Kredyt ze względu na wysoką kwotę, a także długi okres kredytowania, wymaga zabezpieczenia, którym staje się samo mieszkanie czy dom. Dodatkowo, kredytobiorca w wielu przypadkach zobowiązany jest do ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń losowych, a także wykupienia polisy na życie.

Sam kredyt hipoteczny wyróżnia się atrakcyjnymi warunkami finansowymi, kredytobiorca może liczyć na bardzo niskie oprocentowanie, związane ściśle ze stawką WIBOR 3M. Dodatkowym kosztem, z jakim musi liczyć się przyszły usługobiorca, jest marża, która jednak różni się w zależności od banku oraz indywidualnej sytuacji każdego klienta. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt hipoteczny na tle innych zadłużeń, oferuje bardzo atrakcyjne raty, tym samym umożliwiając kupo mieszkania bez większych przeszkód.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10775 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 103
2
2,24%
RRSO
869,29 PLN
Rata miesięczna
869,29 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
1008 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 15
3
2,40%
RRSO
884,23 PLN
Rata miesięczna
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
895 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,55%
RRSO
899,30 PLN
Rata miesięczna
899,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
646 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Nowość
5
2,65%
RRSO
909,37 PLN
Rata miesięczna
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
144 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Warunki otrzymania kredytu hipotecznego

Jakich warunków musisz spodziewać się, wnioskując o kredyt hipoteczny? Banki bardzo dokładnie weryfikują swoich klientów, szczególnie w przypadku osób, które starają się o kredyt na kupno mieszkania lub domu. Osoba ubiegająca się o zadłużenie tego typu musi wyróżniać się doskonałą historią kredytową, którą bank weryfikuje na podstawie raportu BIK. Możesz samodzielnie sprawdzić, jakie informacje na twój temat znajdują się w takim oświadczeniu, wnioskując osobiście o darmowy raport BIK.

Równie ważnym warunkiem jest odpowiednia zdolność finansowa, która pozwoli na spłatę zadłużenia, bez obawy o to, że raty okażą się zbyt kosztowne i ryzykowne zarówno dla usługobiorcy, jak i banku udzielającego zobowiązania.

Skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, szybko przekonasz się, czy możesz wnioskować o kredyt, na którym ci zależy.

Jednym z warunków, który wymagany jest ze względu na obowiązujące prawo bankowe, jest posiadanie przez kredytobiorcę wkładu własnego. Wkład własny teoretycznie powinien wynosić 20% nabywanej nieruchomości, jednak na rynku jest przynajmniej kilka ofert kredytowych, które umożliwiają ubezpieczenie niskiego wkładu własnego i staranie się o kredyt, będąc w posiadaniu 10% wartości domu czy mieszkania.

Martwisz się tym, że jako singiel masz mniejsze szanse na otrzymanie zgody kredytowej? Nic bardziej mylnego. Banki coraz chętniej oferują kredyt hipoteczny dla singla, choć oczywiście warunki takiego zadłużenia mogą być nieco ostrzejsze niż w przypadku oferty skierowanej dla rodziny, w której dwie dorosłe osoby zatrudnione są na podstawie umowy o pracę.

Kredyt gotówkowy - czy to alternatywa dla kredytu hipotecznego?

Kredyt gotówkowy ze względu na to, że udzielany jest na całkowicie dowolny cel, może zastąpić oferty skierowane dla osób, które chcą sfinansować konkretny cel, np. kredyt samochodowy, czy kredyt hipoteczny. Oferta mimo dużo mniejszej ilości formalności jest w stanie zagwarantować dużą kwotę pieniędzy, którą kredytobiorca może wykorzystać w dowolnym celu, m.in. kupić czy wyremontować mieszkanie, bez konieczności dostarczania do banku żadnych zaświadczeń, czy faktur.

Kredyt gotówkowy może bez żadnego trudu stać się usługą, która pomoże ci sfinansować kupno nieruchomości. Musisz jednak pamiętać, że oferta ta wiąże się z wyższym kosztem, a maksymalna kwota kredytu z pewnością nie jest tak wysoka, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Ogromną zaletą jest jednak fakt, że klient nie jest zobowiązany do posiadania wkładu własnego, co może przyspieszyć kupno mieszkania.

Promocja
Polecamy
1
9,36%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
497,51 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7142 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 12
2
9,40%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
497,88 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 4/6
3036 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
3
10,07%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
55 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
4
12,38%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
524,01 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3678 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
5
14,02%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
538,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
32231 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 95

Oferta dedykowane jest osobom, które podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, posiadają dobrą historię wcześniejszych zadłużeń, a także dysponują odpowiedniej wysokości zdolnością kredytową.

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest dużo mniejsza liczba formalności i szansa na otrzymanie pieniędzy nawet w ciągu jednego dnia od złożenia podpisu na umowie. Atutem jest także fakt, że gotówkę można wykorzystać zarówno na sfinansowanie kupna mieszkania, jak i jego remont, czy wyposażenie.

Jaką ofertę wybrać?

Kredyt hipoteczny, czy kredyt gotówkowy? To pytanie może okazać się kluczowe, jeśli rzeczywiście trudno ci określić, która z tych ofert będzie dla ciebie korzystniejsza.

Kredyt hipoteczny sprawdzi się lepiej w przypadku osób, które dysponują wymaganym wkładem własnym, nie spieszą się z podpisaniem umowy, chcą uniknąć wszystkich niepotrzebnych kosztów i liczą na bardzo niskie oprocentowanie oraz marżę. To oferta, która może okazać się korzystniejsza w przypadku kupna dużego mieszkania, domu lub jego budowy. Koszt takiej nieruchomości może bowiem przekroczyć wysokość maksymalnej kwoty kredytu gotówkowego.

Kto zatem skorzysta, decydując się na kredyt gotówkowy? To oferta dla osób, które chcą wykorzystać pieniądze bez konieczności określania dokładnego celu, jednocześnie finansując część kupna mieszkania, a także jego remont, bez dodatkowych formalności. To doskonała usługa dla osób, które mogą okazyjnie kupić nieruchomość, ale muszą mieć szybki dostęp do pieniędzy i nie mają czasu na załatwianie wszystkich dokumentów wymaganych przy kredycie hipotecznym. Kredyt gotówkowy pomaga także uniknąć zabezpieczenia kredytu w postaci wpisania hipoteki na rzecz banku.

Wybierz ofertę dostosowaną do twoich potrzeb

Pamiętaj, że decydując się na zadłużenie o tak wysokiej kwocie, warto poświęcić swój czas i przeanalizować dostępne oferty. Porównaj kredyty hipoteczne, a także kredyty gotówkowe. Z pomocą kalkulatora kredytów, a także rankingów dostępnych na naszej stronie, szybko przekonasz się, która oferta wyróżnia się na tle konkurencji i jest na tyle atrakcyjna, że warto złożyć wniosek o takie zobowiązanie.

By móc w pełni skorzystać z dostępnych narzędzi finansowych określ:

  • kwotę kredytu

  • okres, w jakim chcesz spłacić zadłużenie

  • parametry, zgodnie z którymi mają wyświetlać się oferty kredytowe (minimalne oprocentowanie, RRSO, popularność usług)

Co powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem kredytu? Warto porównać oferty kredytowe pod względem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. To najlepsza metoda na poznanie faktycznych kosztów zadłużenia i wybór oferty, która okaże się realnie najtańsza w trakcie spłaty.

Internetowy wniosek o kredyt

Niezależnie od tego, na jaką ofertę kredytową się zdecydujesz, możesz skontaktować się z bankiem bez wychodzenia z domu. To doskonała okazja, by zaoszczędzić swój czas, a także pieniądze, jeśli skorzystasz z rankingu kredytów.

Wypełniając wniosek, zarówno w przypadku kredytu gotówkowego, jak i hipotecznego, możesz oczekiwać na bardzo szybki kontakt z pracownikiem instytucji. Dzięki temu będziesz w stanie szybko zweryfikować informacje na temat wyznaczonej oferty, a także otrzymanie informacji o warunkach, po analizie twojej sytuacji finansowej.

Pamiętaj, że wysyłając wniosek, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy z bankiem. Jest to jednak świetny sposób, by wyjaśnić wszystkie warunki oferty i mieć szansę wybrać produkt dostosowany do twoich potrzeb.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej