× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Zaktualizowano: 09.02.2021 15:03
Opublikowano: 09.02.2021 15:00
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do twoich potrzeb oraz możliwości.

Dodatkowe pieniądze w ramach kredytu mogą okazać się niezwykle kuszące, szczególnie teraz, gdy oprocentowanie kredytów gwarantuje bardzo korzystne warunki finansowe i niski koszt zadłużenia.

Popularność kredytów jest tak duża, że o zadłużenia finansowe starają się niewątpliwie coraz młodsi klienci. Chcesz mieć pewność, czy mimo młodego wieku masz szansę na zgodę kredytową? Jakie dokładnie warunki musi spełnić kredytobiorca i kiedy faktycznie możliwe jest zdobycie kredytu? Czy klienci w wieku od 18 do 21 lat mogą liczyć na wsparcie finansowe banków?

Zachęcamy do dalszej lektury artykułu i przekonania się, czy oferta kredytowa różni się dla młodych kredytobiorców lub przewiduje ograniczenia, o których muszą wiedzieć klienci, którzy planują skorzystać z zobowiązania finansowego.

Kto może wnioskować o kredyt?

Promocja
Polecamy
1
9,35%
RRSO
5,00%
Oprocentowanie
497,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
7903 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 20
2
8,81%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
492,71 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
9423 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Promocja
3
9,21%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
496,17 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
3869 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
4
9,30%
RRSO
7,20%
Oprocentowanie
480,78 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
245 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
12,46%
RRSO
6,80%
Oprocentowanie
524,73 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
1224 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 2

Warunki zawarcia umowy kredytowej są dobrze znane większości klientów. Warto jednak przypomnieć, że do uzyskania zgody kredytowej, niezależnie od rodzaju kredytu, wymagana jest wystarczająco wysoka zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa. Trzeba jednak pamiętać, że umowa kredytowa dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, które osiągnęły po ukończeniu 18 roku życia pełną zdolność do czynności prawnych. Czy ograniczenie wiekowe działa też w drugą stronę? Maksymalny wiek kredytobiorcy będzie zależny od rodzaju zadłużenia, a także przewidzianego okresu kredytowania. W przypadku kredytu hipotecznego, banki faktycznie bardzo dokładnie weryfikują wiek kredytobiorcy, a co ważniejsze, mogą oczekiwać, by w momencie spłaty zadłużenia klient nie przekroczył np. 70 roku życia. Kredyt gotówkowy rządzi się jednak innymi prawami i maksymalny wiek klienta nie jest tak dokładnie określany. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy dla seniora z pewnością nie będzie tak elastyczny pod względem okresu kredytowania, i 75-letni klient banku będzie mógł skorzystać wyłącznie z kredytu krótkoterminowego.

Zdolność kredytowa

Bez wątpienia zdolność kredytowa klienta banku ma kluczowe znaczenie w momencie wnioskowania o zobowiązanie finansowe. Bank weźmie pod uwagę nie tylko źródło dochodów, ale także ich wysokość i staż pracy kredytobiorcy. Młodzi klienci banku często nie mają jeszcze stabilnej sytuacji zawodowej i nie pracują na podstawie umowy o pracę. Młodzi kredytobiorcy bardzo często pracują, jednocześnie ucząc się, co ogranicza ich możliwości zarobkowe. Brak umowy o pracę nie oznacza jednak, że wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony. Klienci starający się o zadłużenie na dowolny cel, mogą z powodzeniem wnioskować o zobowiązanie. W trudniejszej sytuacji znajdą się młodzi klienci, którym zależy na tym, by skorzystać z kredytu hipotecznego.

Chcesz ocenić swoją zdolność kredytową, zanim wypełnisz wniosek o kredyt i skontaktujesz się z bankiem? Skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, pomoże ci szybko ustalić, czy masz szansę na zawarcie umowy i otrzymanie pieniędzy w ramach zobowiązania finansowego.

Pierwszy kredyt - jaką ofertę wybrać?

To twój pierwszy kredyt? Jeśli twoja historia kredytowa nie istnieje, być może to doskonały moment, by zacząć budować historię zobowiązań, która w przyszłości pomoże ci zdobyć np. kredyt hipoteczny na kupno mieszkania lub budowę domu. Wybór pierwszego kredytu będzie miał jednak znaczenie, gdyż dużo łatwiej będzie ci skorzystać z kredytu na dowolny cel, niż z kredytu celowego, który wymaga liczniejszej dokumentacji i ogólnie pojętych formalności.

Kredyt gotówkowy pomoże ci szybko zdobyć pieniądze, jednocześnie gwarantując zalety, jakich można spodziewać się po usługach celowych, czyli długi okres spłaty, niskie oprocentowanie, brak dodatkowych kosztów.

Ranking kredytów - atrakcyjne narzędzie dla przyszłych kredytobiorców

Wybór zadłużenia będzie miał kluczowe znaczenie w trakcie spłaty zobowiązania. Nawet jeśli bardziej niż na niskich ratach zależy ci na szybkiej decyzji banku i wypłacie pieniędzy na twoje konto osobiste, zadbanie o korzystne warunki umowy okaże się niezwykle ważne, gdy już wydasz uzyskane pieniądze, a przez kolejne miesiące będziesz spłacać pożyczkę gotówkową i liczyć się z tym, że twój budżet co miesiąc jest pomniejszony o ratę kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci poznać ofertę banków, a także szybko wytypować oferty, którymi warto się zainteresować i wypełnić wniosek o kredyt online, bez wychodzenia z domu.

Gwarantujemy, że porównanie kredytów na naszej stronie jest obiektywne i pozwala zapoznać się z całkowitym kosztem zadłużenia. Korzystając z rankingu, porównasz RRSO kredytów, ale także sprawdzisz, ile miesięcznie zapłacisz za konkretny kredyt w ramach raty. Pamiętaj, by przed weryfikacją kredytów dostosować parametry zadłużenia, wypełniając informację o kwocie kredytu, która jest dla ciebie odpowiednia, a także wyznaczając termin spłaty, który uważasz za stosowny.

Kredyt gotówkowy dla młodych klientów

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zobowiązań finansowych. W porównaniu do innych kredytów jest usługą, która gwarantuje pieniądze bez zbędnych formalności, dodatkowo dając szansę na bardzo szybką wypłatę pieniędzy na konto klienta banku. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, a nawet kredytu na samochód, kredyt gotówkowy zapewnia pieniądze, które klient może rozdysponować zgodnie z własnymi potrzebami, nie ograniczając się wyłącznie do celu określonego w umowie kredytowej.

Pożyczka gotówkowa w banku jest również ofertą, która wypada bardzo korzystnie na tle chwilówek, które, choć mogą wydawać się atrakcyjne pod względem łatwości zdobycia pieniędzy, wiążą się z bardzo krótkim okresem spłaty, a także dużo niższą maksymalną kwotą zadłużenia. Kredyt gotówkowy nie wymaga rozbudowanej historii kredytowej, a banki gotowe są udzielić kredytu tego typu nawet tym klientom, którzy pracują na podstawie umowy zlecenie, czy umowy o dzieło.

Co więcej, kredyt gotówkowy będzie łatwo dostępny dla młodego klienta banku, pod warunkiem, że nie ma od żadnego zadłużenia, czyli złej historii kredytowej oraz posiada wystarczająco wysoką zdolność kredytową.

Czy kredyt hipoteczny jest w zasięgu twoich możliwości?

Polecamy
1
2,54%
RRSO
898,24 PLN
Rata miesięczna
898,24 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
11105 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 113
Nowość
2
2,12%
RRSO
857,48 PLN
Rata miesięczna
857,48 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
472 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 11
3
2,13%
RRSO
858,46 PLN
Rata miesięczna
858,46 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
1430 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 18
4
2,17%
RRSO
862,10 PLN
Rata miesięczna
862,10 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
774 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
5
2,18%
RRSO
863,37 PLN
Rata miesięczna
863,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
777 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9

Jesteś bardzo młodą osobą, która chce zainwestować w kupno własnego mieszkania? Jeśli będzie to twój pierwszy kredyt, a ty nie pracujesz na podstawie umowy o pracę, może okazać się to niemożliwe. Decydując się na kredyt hipoteczny, trzeba pamiętać, że bank będzie bardzo ostrożnie weryfikować cię jako kredytobiorcę, gdyż kredyt na mieszkanie wiąże się z wysokim ryzykiem kredytowym. Warunki otrzymania kredytu są dużo wyższe niż w przypadku kredytu na dowolny cel. Kredytobiorca musi wykazywać się bardzo wysoką zdolnością kredytową, a także odznaczać nienaganną historią kredytową. Bank będzie także oczekiwać wkładu własnego, a także licznych dokumentów.

Kredyt hipoteczny dla singla nie jest już niczym dziwnym, ale zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać zgodę kredytową, jeśli wniosek o kredyt złożysz wraz ze współmałżonkiem lub z pomocą poręczyciela. Młodzi klienci banku muszą jednak pamiętać, że zawarcie tego typu umowy może okazać się trudne ze względu na mniejszą stabilność finansową oraz brak historii kredytowej.

Kredyt dla młodych - podsumowanie

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do twoich potrzeb oraz możliwości. Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest bardzo elastycznym zadłużeniem i to świetna oferta, by móc zapoznać się z produktami finansowymi, jednocześnie korzystając z usług online, które gwarantują szybkie zawarcie umowy i łatwy kontakt z pracownikiem banku.

Szukasz więcej informacji o kredytach na dowolny cel? Zachęcamy do sprawdzenia bazy naszych artykułów, być może zaciekawi cię przegląd najkorzystniejszych pożyczek gotówkowych lub artykuł o kredytach gotówkowych dla bezrobotnych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021
Kredyty gotówkowe 23.02.2021

Kredyt gotówkowy na oświadczenie w 2021

Chcesz skorzystać z kredytu gotówkowego na osobiste oświadczenie o dochodach? W takim razie musisz pamiętać, że oferta tego typu będzie dostępna praktycznie wyłącznie dla stałych klientów banków.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?
Kredyty gotówkowe 17.02.2021

Kredyt gotówkowy po spłaceniu długu - kiedy możesz ubiegać się o zobowiązanie?

Nawet niewielki dług zostaje odnotowany przez BIK. Warto także pamiętać, że zadłużenie nie zostaje wykreślone z historii kredytowej tuż po spłacie zobowiązania. Kiedy możliwe będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy, jeśli...

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?
Kredyty gotówkowe 12.02.2021

Pożyczka gotówkowa - jak obniżyć koszt pożyczki w banku?

Czy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel w banku, masz wpływ na koszt zobowiązania? Co możesz zrobić, by cieszyć się niższym oprocentowaniem lub brakiem prowizji za udzielenie pożyczki? 

Zobacz więcej
Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021
Kredyty gotówkowe 05.02.2021

Pożyczka gotówkowa - przegląd najlepszych ofert luty 2021

Czy to dobry moment na zawarcie umowy pożyczkowej z bankiem? Choć sytuacja w kraju wciąż jest niestabilna, a wiele osób obawia się o swoje zatrudnienie, pożyczka gotówkowa jest w tej chwili wyjątkowo atrakcyjna.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia
Kredyty gotówkowe 01.02.2021

Kredyt gotówkowy dla bezrobotnych - kredyt bez weryfikacji zatrudnienia

Czy osoba bezrobotna może skutecznie wnioskować o kredyt gotówkowy? Jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by cieszyć się zgodą kredytową? Gdzie szukać wsparcia finansowego, gdy niemożliwe jest potwierdzenie zatrudnienia?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów
Kredyty gotówkowe 25.01.2021

Kredyt gotówkowy dla emerytów i rencistów

Dla banku nawet niska emerytura będzie korzystniejsza niż dochody, które są nieregularne lub wynikają z zatrudnienia, które nie jest stabilne. Przekonaj się, że nawet seniorzy mogą skorzystać z oferty kredytów...

Zobacz więcej