Kredyt dla młodych klientów - kredyt gotówkowy a kredyt celowy

Zaktualizowano: 09.02.2021 15:03
Opublikowano: 09.02.2021 15:00
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do twoich potrzeb oraz możliwości.

Dodatkowe pieniądze w ramach kredytu mogą okazać się niezwykle kuszące, szczególnie teraz, gdy oprocentowanie kredytów gwarantuje bardzo korzystne warunki finansowe i niski koszt zadłużenia.

Popularność kredytów jest tak duża, że o zadłużenia finansowe starają się niewątpliwie coraz młodsi klienci. Chcesz mieć pewność, czy mimo młodego wieku masz szansę na zgodę kredytową? Jakie dokładnie warunki musi spełnić kredytobiorca i kiedy faktycznie możliwe jest zdobycie kredytu? Czy klienci w wieku od 18 do 21 lat mogą liczyć na wsparcie finansowe banków?

Zachęcamy do dalszej lektury artykułu i przekonania się, czy oferta kredytowa różni się dla młodych kredytobiorców lub przewiduje ograniczenia, o których muszą wiedzieć klienci, którzy planują skorzystać z zobowiązania finansowego.

Kto może wnioskować o kredyt?

Warunki zawarcia umowy kredytowej są dobrze znane większości klientów. Warto jednak przypomnieć, że do uzyskania zgody kredytowej, niezależnie od rodzaju kredytu, wymagana jest wystarczająco wysoka zdolność kredytowa oraz dobra historia kredytowa. Trzeba jednak pamiętać, że umowa kredytowa dostępna jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, które osiągnęły po ukończeniu 18 roku życia pełną zdolność do czynności prawnych. Czy ograniczenie wiekowe działa też w drugą stronę? Maksymalny wiek kredytobiorcy będzie zależny od rodzaju zadłużenia, a także przewidzianego okresu kredytowania. W przypadku kredytu hipotecznego, banki faktycznie bardzo dokładnie weryfikują wiek kredytobiorcy, a co ważniejsze, mogą oczekiwać, by w momencie spłaty zadłużenia klient nie przekroczył np. 70 roku życia. Kredyt gotówkowy rządzi się jednak innymi prawami i maksymalny wiek klienta nie jest tak dokładnie określany. Trzeba jednak mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy dla seniora z pewnością nie będzie tak elastyczny pod względem okresu kredytowania, i 75-letni klient banku będzie mógł skorzystać wyłącznie z kredytu krótkoterminowego.

Zdolność kredytowa

Bez wątpienia zdolność kredytowa klienta banku ma kluczowe znaczenie w momencie wnioskowania o zobowiązanie finansowe. Bank weźmie pod uwagę nie tylko źródło dochodów, ale także ich wysokość i staż pracy kredytobiorcy. Młodzi klienci banku często nie mają jeszcze stabilnej sytuacji zawodowej i nie pracują na podstawie umowy o pracę. Młodzi kredytobiorcy bardzo często pracują, jednocześnie ucząc się, co ogranicza ich możliwości zarobkowe. Brak umowy o pracę nie oznacza jednak, że wniosek o kredyt gotówkowy zostanie odrzucony. Klienci starający się o zadłużenie na dowolny cel, mogą z powodzeniem wnioskować o zobowiązanie. W trudniejszej sytuacji znajdą się młodzi klienci, którym zależy na tym, by skorzystać z kredytu hipotecznego.

Chcesz ocenić swoją zdolność kredytową, zanim wypełnisz wniosek o kredyt i skontaktujesz się z bankiem? Skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, pomoże ci szybko ustalić, czy masz szansę na zawarcie umowy i otrzymanie pieniędzy w ramach zobowiązania finansowego.

Pierwszy kredyt - jaką ofertę wybrać?

To twój pierwszy kredyt? Jeśli twoja historia kredytowa nie istnieje, być może to doskonały moment, by zacząć budować historię zobowiązań, która w przyszłości pomoże ci zdobyć np. kredyt hipoteczny na kupno mieszkania lub budowę domu. Wybór pierwszego kredytu będzie miał jednak znaczenie, gdyż dużo łatwiej będzie ci skorzystać z kredytu na dowolny cel, niż z kredytu celowego, który wymaga liczniejszej dokumentacji i ogólnie pojętych formalności.

Kredyt gotówkowy pomoże ci szybko zdobyć pieniądze, jednocześnie gwarantując zalety, jakich można spodziewać się po usługach celowych, czyli długi okres spłaty, niskie oprocentowanie, brak dodatkowych kosztów.

Ranking kredytów - atrakcyjne narzędzie dla przyszłych kredytobiorców

Wybór zadłużenia będzie miał kluczowe znaczenie w trakcie spłaty zobowiązania. Nawet jeśli bardziej niż na niskich ratach zależy ci na szybkiej decyzji banku i wypłacie pieniędzy na twoje konto osobiste, zadbanie o korzystne warunki umowy okaże się niezwykle ważne, gdy już wydasz uzyskane pieniądze, a przez kolejne miesiące będziesz spłacać pożyczkę gotówkową i liczyć się z tym, że twój budżet co miesiąc jest pomniejszony o ratę kredytu.

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci poznać ofertę banków, a także szybko wytypować oferty, którymi warto się zainteresować i wypełnić wniosek o kredyt online, bez wychodzenia z domu.

Gwarantujemy, że porównanie kredytów na naszej stronie jest obiektywne i pozwala zapoznać się z całkowitym kosztem zadłużenia. Korzystając z rankingu, porównasz RRSO kredytów, ale także sprawdzisz, ile miesięcznie zapłacisz za konkretny kredyt w ramach raty. Pamiętaj, by przed weryfikacją kredytów dostosować parametry zadłużenia, wypełniając informację o kwocie kredytu, która jest dla ciebie odpowiednia, a także wyznaczając termin spłaty, który uważasz za stosowny.

Kredyt gotówkowy dla młodych klientów

Kredyt gotówkowy jest ofertą, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych zobowiązań finansowych. W porównaniu do innych kredytów jest usługą, która gwarantuje pieniądze bez zbędnych formalności, dodatkowo dając szansę na bardzo szybką wypłatę pieniędzy na konto klienta banku. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego, a nawet kredytu na samochód, kredyt gotówkowy zapewnia pieniądze, które klient może rozdysponować zgodnie z własnymi potrzebami, nie ograniczając się wyłącznie do celu określonego w umowie kredytowej.

Pożyczka gotówkowa w banku jest również ofertą, która wypada bardzo korzystnie na tle chwilówek, które, choć mogą wydawać się atrakcyjne pod względem łatwości zdobycia pieniędzy, wiążą się z bardzo krótkim okresem spłaty, a także dużo niższą maksymalną kwotą zadłużenia. Kredyt gotówkowy nie wymaga rozbudowanej historii kredytowej, a banki gotowe są udzielić kredytu tego typu nawet tym klientom, którzy pracują na podstawie umowy zlecenie, czy umowy o dzieło.

Co więcej, kredyt gotówkowy będzie łatwo dostępny dla młodego klienta banku, pod warunkiem, że nie ma od żadnego zadłużenia, czyli złej historii kredytowej oraz posiada wystarczająco wysoką zdolność kredytową.

Czy kredyt hipoteczny jest w zasięgu twoich możliwości?

Jesteś bardzo młodą osobą, która chce zainwestować w kupno własnego mieszkania? Jeśli będzie to twój pierwszy kredyt, a ty nie pracujesz na podstawie umowy o pracę, może okazać się to niemożliwe. Decydując się na kredyt hipoteczny, trzeba pamiętać, że bank będzie bardzo ostrożnie weryfikować cię jako kredytobiorcę, gdyż kredyt na mieszkanie wiąże się z wysokim ryzykiem kredytowym. Warunki otrzymania kredytu są dużo wyższe niż w przypadku kredytu na dowolny cel. Kredytobiorca musi wykazywać się bardzo wysoką zdolnością kredytową, a także odznaczać nienaganną historią kredytową. Bank będzie także oczekiwać wkładu własnego, a także licznych dokumentów.

Kredyt hipoteczny dla singla nie jest już niczym dziwnym, ale zdecydowanie łatwiej będzie uzyskać zgodę kredytową, jeśli wniosek o kredyt złożysz wraz ze współmałżonkiem lub z pomocą poręczyciela. Młodzi klienci banku muszą jednak pamiętać, że zawarcie tego typu umowy może okazać się trudne ze względu na mniejszą stabilność finansową oraz brak historii kredytowej.

Kredyt dla młodych - podsumowanie

Kredyt dla młodych klientów wcale nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy większą liczbą dokumentów lub formalności. Niezależnie od wieku, możesz liczyć na usługę finansową, która zostanie dostosowana do twoich potrzeb oraz możliwości. Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest bardzo elastycznym zadłużeniem i to świetna oferta, by móc zapoznać się z produktami finansowymi, jednocześnie korzystając z usług online, które gwarantują szybkie zawarcie umowy i łatwy kontakt z pracownikiem banku.

Szukasz więcej informacji o kredytach na dowolny cel? Zachęcamy do sprawdzenia bazy naszych artykułów, być może zaciekawi cię przegląd najkorzystniejszych pożyczek gotówkowych lub artykuł o kredytach gotówkowych dla bezrobotnych.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj