Kredyty hipoteczne 5 min. czytania

Kredyt hipoteczny - porównanie TOP 3 ofert w rankingu

Zaktualizowano: 2021-03-30 12:01
Opublikowano: 2021-03-23 15:27
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 11
Kredyt hipoteczny - porównanie TOP 3 ofert w rankingu

Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny, porównując najkorzystniejsze oferty tego miesiąca. Przekonaj się, czy warunki kredytów hipotecznych sprzyjają podjęciu decyzji i zawarciu umowy kredytowej. Poznaj TOP 3 kredyty hipoteczne w marcu 2021.

Wybór kredytu hipotecznego będzie miał kluczowe znaczenie nie tylko w trakcie starania się o zadłużenie, ale przede wszystkim później, gdy konieczne będzie regularne spłacanie zobowiązania. Kredyt na mieszkanie bez wątpienia jest ofertą, która będzie towarzyszyć ci nawet przez długie lata, dlatego konieczne jest doskonałe zapoznanie się z dostępnymi usługami i wybór kredytu, który zagwarantuje ci najkorzystniejsze warunki. Kredyt hipoteczny jest zadłużeniem, któremu warto poświęcić więcej czasu, dzięki temu twoja miesięczna rata będzie dostosowana do twoich możliwości.

Czy wybór kredytu hipotecznego musi wiązać się z godzinami spędzonymi na wizytach w bankach, by porównać zadłużenia? Zapewniamy, że dzięki naszej pomocy szybko wybierzesz ofertę, która pozwoli ci na kupno własnego mieszkania. W tym artykule porównamy aż trzy najkorzystniejsze w tym momencie kredyty hipoteczne na rynku.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych - marzec 2021

Ranking kredytów hipotecznych, który znajdziesz na naszej stronie, jest darmowym narzędziem, które pomoże ci błyskawicznie ocenić dostępne zadłużenia. Porównanie kredytów zajmie ci zaledwie kilka minut, a pomoże ustalić m.in. orientacyjną wysokość miesięcznej raty, a także to, ile aktualnie wynosi oprocentowanie kredytów na mieszkanie. Jakie kredyty hipoteczne możemy wyróżnić w tym miesiącu?

  1. PKO Bank Polski z ofertą Kredyt własny kąt hipoteczny zajmuje pozycję lidera w naszym rankingu. Oferta wyróżnia się bardzo długim okresem kredytowania. Spłatę zadłużenia można zaplanować nawet na 35 lat. PKO BP oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z karencji spłaty, która trwa aż 36 miesięcy. Kredyt własny kąt hipoteczny pozwala skorzystać z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, oferując pokrycie aż 90% wartości nieruchomości.

  2. Santander Bank Polska z ofertą Kredyt mieszkaniowy znajduje się na drugim miejscu naszego rankingu kredytów hipotecznych. To oferta, która zapewnia do 30 lat kredytowania, a także szansę sfinansowania do 90% wartości kupowanej nieruchomości. Oferta wyróżnia się możliwością ustalenia, czy przez pierwsze 5 lat spłaty zadłużenia oprocentowanie będzie stałe lub zmienne.

  3. Millennium Bank z ofertą Kredyt hipoteczny zajmuje trzecie miejsce w naszym aktualnym rankingu. To usługa, która pozwala na elastyczną spłatę kredytu ze względu na maksymalny okres spłaty, który wynosi aż 35 lat. Millennium Bank umożliwa skorzystanie z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, oferując pokrycie 90% wartości nieruchomości.

Jak ocenić koszt kredytu hipotecznego?

Obawiasz się tego, że koszt kredytu hipotecznego poważnie nadwyręży twój miesięczny budżet? Kredyt na mieszkanie jest najtańszym zobowiązaniem finansowym na rynku, odpowiada za to oprocentowanie zmienne, które zależy od stawki WIBOR. Aktualnie oprocentowanie kredytów hipotecznych prezentuje się bardzo atrakcyjne, ma to związek z niskimi stopami procentowymi Narodowego Banku Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że korzystne oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzyma się jeszcze przez kilkanaście miesięcy.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się klient banku. Podpisując umowę kredytową, warto mieć na uwadze także marżę kredytu hipotecznego, a także prowizję kredytu hipotecznego. Chcesz przekonać się, ile faktycznie zapłacisz za swój kredyt na mieszkanie? Pomoże ci w tym nasz ranking, wystarczy, że porównasz oferty pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Pamiętaj, że koszt kredytu hipotecznego będzie zależał od wielu indywidualnych czynników. Bank ustalając szczegóły oferty, będzie miał na uwadze twoją zdolność kredytową, historię kredytową, a także wkład własny, który będziesz w stanie wpłacić.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego

Z powodu pandemii, przez kilka miesięcy w ofercie banków zabrakło możliwości skorzystania z kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym. Aktualnie oferta banków jest dużo elastyczniejsza, a klienci starający się o zadłużenie nie muszą obawiać się konieczności pokrycia nawet 30% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego jest dużym ułatwieniem, mając na uwadze, że zgodnie z prawem bankowym, klient ubiegający się o kredyt na mieszkanie ma obowiązek pokryć przynajmniej 20% wkładu własnego. Zanim jednak zdecydujesz się na zadłużenie tego typu, musisz pamiętać, że korzystając z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, twoje miesięczne raty wzrosną, a całkowity koszt kredytu będzie wyższy. Oznacza to zatem, że klient będzie musiał wykazać się jeszcze wyższą zdolnością kredytową.

Oceń swoje szanse na kredyt hipoteczny

Już wiesz, gdzie złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, ale powstrzymuje cię przed tym niepewność, czy masz faktyczną szansę na zawarcie umowy? Warunki względem kredytobiorcy są bardzo jasno ustalone. Klient ubiegający się o kredyt hipoteczny musi mieć dobrą historię kredytową, a także posiadać wystarczająco wysoką zdolność kredytową. Na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, dzięki któremu w zaledwie kilka minut ocenisz, czy stać cię na spłatę kredytu hipotecznego, mając na uwadze twoje stałe wynagrodzenie oraz wydatki.

Pamiętaj, że wysyłając wniosek o kredyt hipoteczny, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, a korzystając z tej formy kontaktu z bankiem, dużo szybciej otrzymasz informacje o ofercie przygotowanej właśnie dla ciebie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny w mBanku
27.01.2022

Kredyt hipoteczny w mBanku – sprawdź ofertę, warunki i koszt kredytu mieszkaniowego w mBanku!

W mBanku kredyt hipoteczny wziąć można na zakup mieszkania lub działki, budowę domu lub remont nieruchomości. Pożyczyć można dużo i na długo, otrzymując przy tym całkiem atrakcyjne warunki kredytowania. Chcesz poznać więcej szczegółów? Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny w mBanku.
Zobacz więcej
17 min. czytania
Hipoteka - co to jest i na czym polega?
25.01.2022

Co to jest hipoteka na nieruchomości i jakie są rodzaje hipotek?

...ksiąg wieczystych. Wniosek może złożyć bank (jako wierzyciel hipoteczny) lub właściciel nieruchomości, który w tym wypadku jest kredytobiorcą. Najczęściej jednak to osoby zaciągające kredyt hipoteczny zobowiązane są do dopełnienia wszystkich formalności. Na szczęście nie musisz samemu tworzyć urzędowego pisma i zastanawiać się co zawiera hipoteka. Wniosek o wpis składa się na gotowym...

Zobacz więcej
10 min. czytania
Raty annuitetowe - co to jest?
18.01.2022

Raty annuitetowe – czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Rata annuitetowa to stosunkowo rzadko używane i dla wielu osób obco brzmiące określenie raty często wybieranej przy kredycie, a mianowicie raty równej. To jedna z dwóch standardowych opcji spłaty kredytu, zaraz obok raty malejącej. Decydujący się na nią kredytobiorca będzie zobowiązany przelewać bankowi przez określony w umowie czas ratę w stałej kwocie. Czy opłaca się...
Zobacz więcej
9 min. czytania
Kredyt gotówkowy dla młodych małżeństw
14.01.2022

Ile kosztuje kredyt dla młodych małżeństw? Sprawdź warunki kredytu gotówkowego i kredytu hipotecznego dla młodych małżeństw

...każdemu łatwo jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest...

...jest wziąć samemu kredyt gotówkowy, podobnie zresztą, jak i kredyt hipoteczny dla wielu osób jest poza ich zasięgiem. Dlatego banki oferują...

Zobacz więcej
14 min. czytania
Czym różni się hipoteka kaucyjna od zwykłej?
14.01.2022

Czym jest hipoteka kaucyjna? Czym różni się hipoteka kaucyjna od zwykłej?

...o hipotece kaucyjnej mogłeś nawet nie słyszeć, zwłaszcza gdy o kredyt hipoteczny występujesz dopiero teraz i robisz to po raz pierwszy. Wszystko...

...cię zainteresować: Na czym polega i ile kosztuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego? Aby lepiej zrozumieć, na czym polegała hipoteka kaucyjna, warto...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?
13.01.2022

Kredyt na wkład własny – czy to możliwe?

...niż początkowo założyłeś? Sprawdź, czy wnioskowanie o kredyt gotówkowy w takiej sytuacji to dobry pomysł. Kredyt hipoteczny to...

...kredytów hipotecznych stanowi jednak, że wkład własny na kredyt hipoteczny nie powinien być mniejszy niż 20% wartości kredytowanej...

Zobacz więcej
8 min. czytania