× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny - porównanie TOP 3 ofert w rankingu

Zaktualizowano: 30.03.2021 12:01
Opublikowano: 23.03.2021 15:27
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 2

Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny, porównując najkorzystniejsze oferty tego miesiąca. Przekonaj się, czy warunki kredytów hipotecznych sprzyjają podjęciu decyzji i zawarciu umowy kredytowej. Poznaj TOP 3 kredyty hipoteczne w marcu 2021.

Wybór kredytu hipotecznego będzie miał kluczowe znaczenie nie tylko w trakcie starania się o zadłużenie, ale przede wszystkim później, gdy konieczne będzie regularne spłacanie zobowiązania. Kredyt na mieszkanie bez wątpienia jest ofertą, która będzie towarzyszyć ci nawet przez długie lata, dlatego konieczne jest doskonałe zapoznanie się z dostępnymi usługami i wybór kredytu, który zagwarantuje ci najkorzystniejsze warunki. Kredyt hipoteczny jest zadłużeniem, któremu warto poświęcić więcej czasu, dzięki temu twoja miesięczna rata będzie dostosowana do twoich możliwości.

Czy wybór kredytu hipotecznego musi wiązać się z godzinami spędzonymi na wizytach w bankach, by porównać zadłużenia? Zapewniamy, że dzięki naszej pomocy szybko wybierzesz ofertę, która pozwoli ci na kupno własnego mieszkania. W tym artykule porównamy aż trzy najkorzystniejsze w tym momencie kredyty hipoteczne na rynku.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych - marzec 2021

Ranking kredytów hipotecznych, który znajdziesz na naszej stronie, jest darmowym narzędziem, które pomoże ci błyskawicznie ocenić dostępne zadłużenia. Porównanie kredytów zajmie ci zaledwie kilka minut, a pomoże ustalić m.in. orientacyjną wysokość miesięcznej raty, a także to, ile aktualnie wynosi oprocentowanie kredytów na mieszkanie. Jakie kredyty hipoteczne możemy wyróżnić w tym miesiącu?

  1. PKO Bank Polski z ofertą Kredyt własny kąt hipoteczny zajmuje pozycję lidera w naszym rankingu. Oferta wyróżnia się bardzo długim okresem kredytowania. Spłatę zadłużenia można zaplanować nawet na 35 lat. PKO BP oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z karencji spłaty, która trwa aż 36 miesięcy. Kredyt własny kąt hipoteczny pozwala skorzystać z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, oferując pokrycie aż 90% wartości nieruchomości.

  2. Santander Bank Polska z ofertą Kredyt mieszkaniowy znajduje się na drugim miejscu naszego rankingu kredytów hipotecznych. To oferta, która zapewnia do 30 lat kredytowania, a także szansę sfinansowania do 90% wartości kupowanej nieruchomości. Oferta wyróżnia się możliwością ustalenia, czy przez pierwsze 5 lat spłaty zadłużenia oprocentowanie będzie stałe lub zmienne.

  3. Millennium Bank z ofertą Kredyt hipoteczny zajmuje trzecie miejsce w naszym aktualnym rankingu. To usługa, która pozwala na elastyczną spłatę kredytu ze względu na maksymalny okres spłaty, który wynosi aż 35 lat. Millennium Bank umożliwa skorzystanie z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, oferując pokrycie 90% wartości nieruchomości.

Jak ocenić koszt kredytu hipotecznego?

Obawiasz się tego, że koszt kredytu hipotecznego poważnie nadwyręży twój miesięczny budżet? Kredyt na mieszkanie jest najtańszym zobowiązaniem finansowym na rynku, odpowiada za to oprocentowanie zmienne, które zależy od stawki WIBOR. Aktualnie oprocentowanie kredytów hipotecznych prezentuje się bardzo atrakcyjne, ma to związek z niskimi stopami procentowymi Narodowego Banku Polskiego. Wszystko wskazuje na to, że korzystne oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzyma się jeszcze przez kilkanaście miesięcy.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się klient banku. Podpisując umowę kredytową, warto mieć na uwadze także marżę kredytu hipotecznego, a także prowizję kredytu hipotecznego. Chcesz przekonać się, ile faktycznie zapłacisz za swój kredyt na mieszkanie? Pomoże ci w tym nasz ranking, wystarczy, że porównasz oferty pod względem RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania.

Pamiętaj, że koszt kredytu hipotecznego będzie zależał od wielu indywidualnych czynników. Bank ustalając szczegóły oferty, będzie miał na uwadze twoją zdolność kredytową, historię kredytową, a także wkład własny, który będziesz w stanie wpłacić.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego

Z powodu pandemii, przez kilka miesięcy w ofercie banków zabrakło możliwości skorzystania z kredytu hipotecznego z 10% wkładem własnym. Aktualnie oferta banków jest dużo elastyczniejsza, a klienci starający się o zadłużenie nie muszą obawiać się konieczności pokrycia nawet 30% wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego jest dużym ułatwieniem, mając na uwadze, że zgodnie z prawem bankowym, klient ubiegający się o kredyt na mieszkanie ma obowiązek pokryć przynajmniej 20% wkładu własnego. Zanim jednak zdecydujesz się na zadłużenie tego typu, musisz pamiętać, że korzystając z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, twoje miesięczne raty wzrosną, a całkowity koszt kredytu będzie wyższy. Oznacza to zatem, że klient będzie musiał wykazać się jeszcze wyższą zdolnością kredytową.

Oceń swoje szanse na kredyt hipoteczny

Już wiesz, gdzie złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, ale powstrzymuje cię przed tym niepewność, czy masz faktyczną szansę na zawarcie umowy? Warunki względem kredytobiorcy są bardzo jasno ustalone. Klient ubiegający się o kredyt hipoteczny musi mieć dobrą historię kredytową, a także posiadać wystarczająco wysoką zdolność kredytową. Na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, dzięki któremu w zaledwie kilka minut ocenisz, czy stać cię na spłatę kredytu hipotecznego, mając na uwadze twoje stałe wynagrodzenie oraz wydatki.

Pamiętaj, że wysyłając wniosek o kredyt hipoteczny, nie zobowiązujesz się do zawarcia umowy, a korzystając z tej formy kontaktu z bankiem, dużo szybciej otrzymasz informacje o ofercie przygotowanej właśnie dla ciebie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę
Kredyty hipoteczne 09.04.2021

Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie
Kredyty hipoteczne 01.04.2021

Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny często wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług banku lub wykupieniem ubezpieczenia. Czy produkty cross-selling mają negatywny wpływ na ostateczny koszt kredytu hipotecznego? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej
Polacy składają coraz więcej wniosków o kredyt hipoteczny. Czy warto starać się o kredyt na mieszkanie?
Kredyty hipoteczne 10.03.2021

Polacy składają coraz więcej wniosków o kredyt hipoteczny. Czy warto starać się o kredyt na mieszkanie?

...wypełnienie formularzy i rozpoczęcie wnioskowania o kredyt hipoteczny... ...Ranking kredytów hipotecznych pomoże ci ocenić oferty banków i zdecydować, które... ...popularność kredytów hipotecznych nie jest dla ciebie zaskoczeniem, ponieważ także...

Zobacz więcej
Na co musi uważać klient banku, decydując się na kredyt hipoteczny
Kredyty hipoteczne 03.03.2021

Na co musi uważać klient banku, decydując się na kredyt hipoteczny

...Ranking kredytów hipotecznych pomoże ci szybko i efektywnie porównać... ...sprawia, że kredyt hipoteczny jest atrakcyjnym zadłużeniem finansowym... ...a nawet dom w stanie surowym, jeśli klient liczy na kredyt hipoteczny na jego wykończenie...

Zobacz więcej