Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Opublikowano: 09.04.2021 14:40
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zależy ci na kupnie mieszkania, ale wiesz, że zanim do tego dojdzie, musisz przejść przez całą procedurę związaną ze złożeniem wniosku o kredyt, a także przejść pozytywnie przez proces weryfikacji w banku? Kredyt hipoteczny jest usługą doskonale znaną i cieszącą się niesłabnącą popularnością, mimo sytuacji związanej z epidemią. Banki w ostatnich miesiącach odnotowały rekordową liczbę wniosków o kredyt na mieszkanie, co niewątpliwie wiąże się z tym, że do oferty banków wrócił kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym.

Jak maksymalnie zwiększyć swoje szanse na zawarcie umowy i realizację planów o kupnie mieszkania, działki, czy domu? Wyższa zdolność kredytowa pozwoli ci uzyskać pewność, że bank gotowy będzie przedstawić ci atrakcyjne warunki umowy. Przekonaj się, co możesz zrobić, jako przyszły kredytobiorca, by ułatwić sobie zdobycie zgody kredytowej.

Jak podwyższyć zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny?

Zdolność kredytowa pozwala bardzo szybko ocenić, czy klienta banku stać na spłatę zadłużenia, o jakie się stara. W przypadku kredytu hipotecznego ma niewątpliwie szczególne znaczenie, mając na uwadze charakter zobowiązania. Kredyt hipoteczny zapewnia bardzo wysoką kwotę kredytu, nawet do 90% wartości nieruchomości, jednocześnie oferując bardzo długi i elastyczny okres spłaty.

Czy jako klient banku masz jakieś możliwości, by przed złożeniem wniosku o kredyt wpłynąć na swoją zdolność kredytową? Okazuje się, że jak najbardziej, to możliwe. Sprawdź jakie kroki warto wykonać, jeśli masz w planach kredyt na mieszkanie:

  • Jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę na czas określony, postaraj się o otrzymanie promesy zatrudnienia;

  • Zrezygnuj przynajmniej na 3 miesiące przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny z korzystania z karty kredytowej, czy innych drobnych zobowiązań;

  • Zminimalizuj dodatkowe wydatki, obciążające twój miesięczny budżet;

  • Rozważ wykupienie polisy na życie;

  • Zgromadź jak najwyższy wkład własny;

  • Jeśli masz taką możliwość, złóż wniosek o kredyt wraz z współkredytobiorcą;

Wyższa zdolność kredytowa klienta to niższe ryzyko banku

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa jest wraz z dobrą historią kredytową, kluczowym warunkiem stawianym przyszłemu kredytobiorcy, niezależnie od rodzaju kredytu. Trzeba przy tym pamiętać, że bank decydując się na zawarcie umowy z klientem, podejmuje się ryzyka kredytowego, a wszystkie formalności związane z oceną kredytobiorcy, mają na celu obniżenie tego ryzyka. Im wyższa jest twoja zdolność kredytowa, tym wyższy scoring BIK, który pozwala ocenić każdego klienta banku, mając na uwadze spłatę innych kredytów, zaciągniętych przez osoby, które znajdują się w podobnej sytuacji finansowej do twojej.

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową? Okazuje się, że może to być dużo łatwiejsze, niż myślisz, wystarczy, że zdecydujesz się skorzystać z naszego darmowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Szukaj oferty dostosowanej do twoich potrzeb - kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy, jednocześnie zapewniając ci maksymalną ilość informacji o konkretnych ofertach banków, bez konieczności poświęcania na to niepotrzebnie twojego czasu. Zaledwie kilka minut dzieli cię od poznania przykładowej miesięcznej raty oraz RRSO kredytu hipotecznego.

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z kredytu hipotecznego powinno zostać poparte analizą dostępnych ofert, a pod tym względem bez porównania najkorzystniejsze okażą się narzędzie finansowe, które znajdziesz na naszej stronie. Ranking kredytów hipotecznych oraz kalkulator kredytu hipotecznego, pozwolą ci porównać wszystkie interesujące oferty i zastanowić się, który z banków ma w swojej ofercie zadłużenie o najkorzystniejszych warunkach.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny powinien zostać maksymalnie dostosowany do twoich potrzeb. Ważna będzie nie tylko kwota kredytu, ale także to, jak długi będzie okres kredytowania. Zależy ci na tym, by raty kredytu były możliwie jak najniższe? W takim razie wybierz bank, który gwarantuje maksymalnie długi okres spłaty. Warto także mieć na uwadze fakt, że dłuższy okres spłaty przyczyni się do zwiększenia twojej zdolności kredytowej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?
Kredyty hipoteczne 06.05.2021

Kredyt hipoteczny Alior Bank - czym wyróżnia się kredyt Megahipoteka?

Wybierając kredyt na mieszkanie, zwróć uwagę na kredyt hipoteczny Alior Banku. Sprawdź ten kredyt hipoteczny online i przekonaj się, czy to oferta, która spełnia twoje wymagania pod względem tego, jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Zobacz więcej
Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?
Kredyty hipoteczne 27.04.2021

Podatek katastralny w Polsce? Czym jest podatek katastralny i co musisz o nim wiedzieć?

Czy w 2021 zostanie wprowadzony podatek katastralny? Czym różni się podatek katastralny od podatku od nieruchomości? Czy  decydując się na kredyt hipoteczny musisz obawiać sie o kolejny koszt w postaci podatku katastralnego?

Zobacz więcej
Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 22.04.2021

Jak szybko otrzymasz kredyt hipoteczny?

Ile czasu będzie potrzebować bank, zanim otrzymasz zgodę na kredyt hipoteczny? Kredyt na mieszkanie wymaga więcej cierpliwości niż kredyt na dowolny cel. Przekonaj się, ile czekać będziesz na podpisanie umowy kredytowej po wysłaniu wniosku o kredyt.

Zobacz więcej
PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty
Kredyty hipoteczne 16.04.2021

PKO Bank Polski kredyt hipoteczny 2021 - analiza oferty

Kredyt własny kąt hipoteczny w PKO Banku Polskim cieszy się dużym powodzeniem, czy warto z tej oferty skorzystać? Sprawdź, co do zaoferowania w ramach kredytu hipotecznego ma dla swoich klientów PKO Bank Polski.

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie
Kredyty hipoteczne 01.04.2021

Kredyt hipoteczny a dodatkowe koszty. Cross-selling a kredyt na mieszkanie

Kredyt hipoteczny często wiąże się z koniecznością skorzystania z dodatkowych usług banku lub wykupieniem ubezpieczenia. Czy produkty cross-selling mają negatywny wpływ na ostateczny koszt kredytu hipotecznego? 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj