Kredyt hipoteczny - wyższa zdolność kredytowa pomoże ci podpisać umowę

Opublikowano: 09.04.2021 14:40
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Czy masz szansę wpłynąć na to, jak bank oceni twoją zdolność kredytową? Przekonaj się, że bez wysiłku możesz sprawić, że scoring BIK będzie dla ciebie korzystniejszy, a bank będzie w stanie przedstawić ci atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego.

Zależy ci na kupnie mieszkania, ale wiesz, że zanim do tego dojdzie, musisz przejść przez całą procedurę związaną ze złożeniem wniosku o kredyt, a także przejść pozytywnie przez proces weryfikacji w banku? Kredyt hipoteczny jest usługą doskonale znaną i cieszącą się niesłabnącą popularnością, mimo sytuacji związanej z epidemią. Banki w ostatnich miesiącach odnotowały rekordową liczbę wniosków o kredyt na mieszkanie, co niewątpliwie wiąże się z tym, że do oferty banków wrócił kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym.

Jak maksymalnie zwiększyć swoje szanse na zawarcie umowy i realizację planów o kupnie mieszkania, działki, czy domu? Wyższa zdolność kredytowa pozwoli ci uzyskać pewność, że bank gotowy będzie przedstawić ci atrakcyjne warunki umowy. Przekonaj się, co możesz zrobić, jako przyszły kredytobiorca, by ułatwić sobie zdobycie zgody kredytowej.

Jak podwyższyć zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny?

Zdolność kredytowa pozwala bardzo szybko ocenić, czy klienta banku stać na spłatę zadłużenia, o jakie się stara. W przypadku kredytu hipotecznego ma niewątpliwie szczególne znaczenie, mając na uwadze charakter zobowiązania. Kredyt hipoteczny zapewnia bardzo wysoką kwotę kredytu, nawet do 90% wartości nieruchomości, jednocześnie oferując bardzo długi i elastyczny okres spłaty.

Czy jako klient banku masz jakieś możliwości, by przed złożeniem wniosku o kredyt wpłynąć na swoją zdolność kredytową? Okazuje się, że jak najbardziej, to możliwe. Sprawdź jakie kroki warto wykonać, jeśli masz w planach kredyt na mieszkanie:

  • Jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę na czas określony, postaraj się o otrzymanie promesy zatrudnienia;

  • Zrezygnuj przynajmniej na 3 miesiące przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny z korzystania z karty kredytowej, czy innych drobnych zobowiązań;

  • Zminimalizuj dodatkowe wydatki, obciążające twój miesięczny budżet;

  • Rozważ wykupienie polisy na życie;

  • Zgromadź jak najwyższy wkład własny;

  • Jeśli masz taką możliwość, złóż wniosek o kredyt wraz z współkredytobiorcą;

Wyższa zdolność kredytowa klienta to niższe ryzyko banku

Wystarczająco wysoka zdolność kredytowa jest wraz z dobrą historią kredytową, kluczowym warunkiem stawianym przyszłemu kredytobiorcy, niezależnie od rodzaju kredytu. Trzeba przy tym pamiętać, że bank decydując się na zawarcie umowy z klientem, podejmuje się ryzyka kredytowego, a wszystkie formalności związane z oceną kredytobiorcy, mają na celu obniżenie tego ryzyka. Im wyższa jest twoja zdolność kredytowa, tym wyższy scoring BIK, który pozwala ocenić każdego klienta banku, mając na uwadze spłatę innych kredytów, zaciągniętych przez osoby, które znajdują się w podobnej sytuacji finansowej do twojej.

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową? Okazuje się, że może to być dużo łatwiejsze, niż myślisz, wystarczy, że zdecydujesz się skorzystać z naszego darmowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Szukaj oferty dostosowanej do twoich potrzeb - kalkulator kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli ci zaoszczędzić dużo pieniędzy, jednocześnie zapewniając ci maksymalną ilość informacji o konkretnych ofertach banków, bez konieczności poświęcania na to niepotrzebnie twojego czasu. Zaledwie kilka minut dzieli cię od poznania przykładowej miesięcznej raty oraz RRSO kredytu hipotecznego.

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z kredytu hipotecznego powinno zostać poparte analizą dostępnych ofert, a pod tym względem bez porównania najkorzystniejsze okażą się narzędzie finansowe, które znajdziesz na naszej stronie. Ranking kredytów hipotecznych oraz kalkulator kredytu hipotecznego, pozwolą ci porównać wszystkie interesujące oferty i zastanowić się, który z banków ma w swojej ofercie zadłużenie o najkorzystniejszych warunkach.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny powinien zostać maksymalnie dostosowany do twoich potrzeb. Ważna będzie nie tylko kwota kredytu, ale także to, jak długi będzie okres kredytowania. Zależy ci na tym, by raty kredytu były możliwie jak najniższe? W takim razie wybierz bank, który gwarantuje maksymalnie długi okres spłaty. Warto także mieć na uwadze fakt, że dłuższy okres spłaty przyczyni się do zwiększenia twojej zdolności kredytowej.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 23.07.2021

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?

Pewnie niejeden zastanawia się, czy mając już jeden, można wziąć jeszcze drugi kredyt hipoteczny. Mówi się, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania i powiedzenie to sprawdza się również i w tym przypadku. Teoretycznie da się zaciągnąć kolejny kredyt hipoteczny, ale z pewnością nie jest on w zasięgu każdego. Kto może starać się o jeszcze jeden kredyt hipoteczny? I czy to się w ogóle opłaca? Odpowiadamy!

Zobacz więcej
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?
Kredyty hipoteczne 22.07.2021

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego to dla wielu kredytobiorców szansa na szybsze sfinansowanie zakupu mieszkania lub budowy domu. Dzięki niemu możesz obniżyć wkład własny z rekomendowanych 20 do 10%. Ubezpieczenie powoduje jednak podwyższenie łącznych kosztów kredytowania. Kiedy warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki
Kredyty hipoteczne 09.07.2021

Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki

Mieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet, ale też bywa bardzo męczące. Do kupowania nieruchomości w centrum zniechęcają również wysokie ceny za metr. Dlatego wielu mieszkańców miast podejmuje decyzję o wyprowadzce na obrzeża. Zanim jednak zacznie się pakować walizki, najpierw trzeba znaleźć ziemię, gdzie zostanie wzniesiony dom. Wcześniej warto też rozeznać się, gdzie można dostać kredyt na działkę i jakie warunki trzeba spełnić, by go otrzymać.

Zobacz więcej
Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?
Kredyty hipoteczne 05.07.2021

Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?

Sprzedałeś mieszkanie, a za uzyskane w ten sposób środki, zamierzasz nabyć kolejną nieruchomość? Nie zwlekaj przesadnie długo. Jeśli kupisz nowe mieszkanie lub dom w ciągu 3 lat, to możesz liczyć na przyznanie tzw. ulgi mieszkaniowej. Czym dokładnie jest ta ulga i na jakich zasadach funkcjonuje? Sprawdź, czy ulga mieszkaniowa jest dla Ciebie korzystna!

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj