Czy Twój dochód pozwoli na otrzymanie zgody kredytowej?

Opublikowano: 2019-03-01 11:26

Obawiasz się, że Twoje dochody nie wystarczą, by móc skorzystać z kredytu gotówkowego? Jak bank weryfikuje swoich Klientów i jakie dochody będą honorowane w przypadku starania się o kredyt konsumpcyjny? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości, dzięki czemu składając wniosek o zobowiązanie, będziesz mieć pewność, że bank nie odmówi Ci udzielenia pożyczki.

Czy Twój dochód pozwoli na otrzymanie zgody kredytowej?

Zdecydowana większość banków działających na Polskim rynku finansowym przed udzieleniem kredytu wymaga dostarczenia zaświadczenia o zarobkach, na tej podstawie możliwe jest obliczenie zdolności kredytowej. Ty też możesz swobodnie sprawdzić swoją zdolność kredytową i przekonać się, czy gotówka, której potrzebujesz, jest w zasięgu Twoich możliwości.

Kalkulator zdolności kredytowej

Na naszej stronie znajdziesz narzędzie finansowe, które z łatwością obliczy Twoją zdolność kredytową. Skorzystaj z kalkulatora zdolności i przekonaj się, czy kredyt, o który zamierzasz się ubiegać, nie generuje zbyt wysokich kosztów względem Twoich dochodów.

Kalkulator zdolności kredytowej wymaga podania kilku informacji, które pozwolą szybko sprawdzić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie bez żadnych przeszkód.

Pierwszą rubryką, jaką należy wypełnić, jest kwota kredytu, o jaką chcesz się ubiegać. Podaj także przybliżony okres kredytowania, pamiętając, że dłuższy termin spłaty pozwala uzyskać wyższą zdolność kredytową.

Kolejnym krokiem w kalkulatorze, jest uzupełnienie pola związanego z dochodem całego gospodarstwa domowego. Pamiętaj, że dla banku istotna jest wartość netto Twoich miesięcznych przychodów. Należy także zaznaczyć, jak dużo osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego, a także zaznaczyć ile miesięcznie wydajesz na opłaty, dzięki temu możliwe będzie obliczenie środków, które będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego.

Dlaczego bank weryfikuje swoich Klientów?

Zastanawiasz się, dlaczego banki tak dokładnie sprawdzają swoich potencjalnych Klientów? Kredyt gotówkowy posiada bardzo atrakcyjne warunki, co możliwe jest dzięki temu, że kredytobiorca nie stwarza wysokiego ryzyka finansowego. Obliczenie zdolności kredytowej pozwala szybko ustalić, czy usługobiorca będzie w stanie miesięcznie ponosić przewidziane opłaty.

Bank przed udzieleniem zgody kredytowej musi mieć potwierdzone informacje dotyczące dochodów swojego Klienta. Dzięki temu możliwe jest poznanie maksymalnej kwoty kredytu, a także ustalenie jak długi okres spłaty zadłużenia będzie najkorzystniejszy dla kredytobiorcy.

Wyślij elektroniczny wniosek o kredyt

Wciąż nie masz pewności czy warto skorzystać z kredytu na dowolny cel? Porównaj dostępne oferty pod względem całkowitych kosztów i przekonaj się, który z banków zagwarantuje Ci minimalne oprocentowanie, a także brak ukrytych opłat.

Wysyłając wniosek dostępny na naszej stronie, skontaktujesz się z konsultantem banku i poznasz dokładnie ofertę, która zostanie dostosowana do Twojej zdolności kredytowej. Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy z bankiem, z całą pewnością jednak pomoże Ci to zweryfikować dane o zadłużeniu, a także zminimalizować formalności związane z ofertą.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!