× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Czy Twój dochód pozwoli na otrzymanie zgody kredytowej?

Opublikowano: 01.03.2019 11:26
Średnia ocena: 5,60/6 Głosów: 10

Obawiasz się, że Twoje dochody nie wystarczą, by móc skorzystać z kredytu gotówkowego? Jak bank weryfikuje swoich Klientów i jakie dochody będą honorowane w przypadku starania się o kredyt konsumpcyjny? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości, dzięki czemu składając wniosek o zobowiązanie, będziesz mieć pewność, że bank nie odmówi Ci udzielenia pożyczki.

Zdecydowana większość banków działających na Polskim rynku finansowym przed udzieleniem kredytu wymaga dostarczenia zaświadczenia o zarobkach, na tej podstawie możliwe jest obliczenie zdolności kredytowej. Ty też możesz swobodnie sprawdzić swoją zdolność kredytową i przekonać się, czy gotówka, której potrzebujesz, jest w zasięgu Twoich możliwości.

Kalkulator zdolności kredytowej

Na naszej stronie znajdziesz narzędzie finansowe, które z łatwością obliczy Twoją zdolność kredytową. Skorzystaj z kalkulatora zdolności i przekonaj się, czy kredyt, o który zamierzasz się ubiegać, nie generuje zbyt wysokich kosztów względem Twoich dochodów.

Kalkulator zdolności kredytowej wymaga podania kilku informacji, które pozwolą szybko sprawdzić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie bez żadnych przeszkód.

Pierwszą rubryką, jaką należy wypełnić, jest kwota kredytu, o jaką chcesz się ubiegać. Podaj także przybliżony okres kredytowania, pamiętając, że dłuższy termin spłaty pozwala uzyskać wyższą zdolność kredytową.

Kolejnym krokiem w kalkulatorze, jest uzupełnienie pola związanego z dochodem całego gospodarstwa domowego. Pamiętaj, że dla banku istotna jest wartość netto Twoich miesięcznych przychodów. Należy także zaznaczyć, jak dużo osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego, a także zaznaczyć ile miesięcznie wydajesz na opłaty, dzięki temu możliwe będzie obliczenie środków, które będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego.

Dlaczego bank weryfikuje swoich Klientów?

Zastanawiasz się, dlaczego banki tak dokładnie sprawdzają swoich potencjalnych Klientów? Kredyt gotówkowy posiada bardzo atrakcyjne warunki, co możliwe jest dzięki temu, że kredytobiorca nie stwarza wysokiego ryzyka finansowego. Obliczenie zdolności kredytowej pozwala szybko ustalić, czy usługobiorca będzie w stanie miesięcznie ponosić przewidziane opłaty.

Bank przed udzieleniem zgody kredytowej musi mieć potwierdzone informacje dotyczące dochodów swojego Klienta. Dzięki temu możliwe jest poznanie maksymalnej kwoty kredytu, a także ustalenie jak długi okres spłaty zadłużenia będzie najkorzystniejszy dla kredytobiorcy.

Wyślij elektroniczny wniosek o kredyt

Wciąż nie masz pewności czy warto skorzystać z kredytu na dowolny cel? Porównaj dostępne oferty pod względem całkowitych kosztów i przekonaj się, który z banków zagwarantuje Ci minimalne oprocentowanie, a także brak ukrytych opłat.

Wysyłając wniosek dostępny na naszej stronie, skontaktujesz się z konsultantem banku i poznasz dokładnie ofertę, która zostanie dostosowana do Twojej zdolności kredytowej. Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy z bankiem, z całą pewnością jednak pomoże Ci to zweryfikować dane o zadłużeniu, a także zminimalizować formalności związane z ofertą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?
Kredyty gotówkowe 19.10.2020

Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?

Kredyt gotówkowy na wkład własny to nie jest korzystne rozwiązanie. Bank wymagając wkładu własnego, chce mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie samodzielnie zdobyć te środki finansowe, nie korzystając dodatkowo z...

Zobacz więcej