× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Czy Twój dochód pozwoli na otrzymanie zgody kredytowej?

Opublikowano: 01.03.2019 11:26
Średnia ocena: 5,79/6 Głosów: 19

Obawiasz się, że Twoje dochody nie wystarczą, by móc skorzystać z kredytu gotówkowego? Jak bank weryfikuje swoich Klientów i jakie dochody będą honorowane w przypadku starania się o kredyt konsumpcyjny? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości, dzięki czemu składając wniosek o zobowiązanie, będziesz mieć pewność, że bank nie odmówi Ci udzielenia pożyczki.

Zdecydowana większość banków działających na Polskim rynku finansowym przed udzieleniem kredytu wymaga dostarczenia zaświadczenia o zarobkach, na tej podstawie możliwe jest obliczenie zdolności kredytowej. Ty też możesz swobodnie sprawdzić swoją zdolność kredytową i przekonać się, czy gotówka, której potrzebujesz, jest w zasięgu Twoich możliwości.

Kalkulator zdolności kredytowej

Na naszej stronie znajdziesz narzędzie finansowe, które z łatwością obliczy Twoją zdolność kredytową. Skorzystaj z kalkulatora zdolności i przekonaj się, czy kredyt, o który zamierzasz się ubiegać, nie generuje zbyt wysokich kosztów względem Twoich dochodów.

Kalkulator zdolności kredytowej wymaga podania kilku informacji, które pozwolą szybko sprawdzić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązanie bez żadnych przeszkód.

Pierwszą rubryką, jaką należy wypełnić, jest kwota kredytu, o jaką chcesz się ubiegać. Podaj także przybliżony okres kredytowania, pamiętając, że dłuższy termin spłaty pozwala uzyskać wyższą zdolność kredytową.

Kolejnym krokiem w kalkulatorze, jest uzupełnienie pola związanego z dochodem całego gospodarstwa domowego. Pamiętaj, że dla banku istotna jest wartość netto Twoich miesięcznych przychodów. Należy także zaznaczyć, jak dużo osób wchodzi w skład gospodarstwa domowego, a także zaznaczyć ile miesięcznie wydajesz na opłaty, dzięki temu możliwe będzie obliczenie środków, które będziesz w stanie przeznaczyć na spłatę kredytu gotówkowego.

Dlaczego bank weryfikuje swoich Klientów?

Zastanawiasz się, dlaczego banki tak dokładnie sprawdzają swoich potencjalnych Klientów? Kredyt gotówkowy posiada bardzo atrakcyjne warunki, co możliwe jest dzięki temu, że kredytobiorca nie stwarza wysokiego ryzyka finansowego. Obliczenie zdolności kredytowej pozwala szybko ustalić, czy usługobiorca będzie w stanie miesięcznie ponosić przewidziane opłaty.

Bank przed udzieleniem zgody kredytowej musi mieć potwierdzone informacje dotyczące dochodów swojego Klienta. Dzięki temu możliwe jest poznanie maksymalnej kwoty kredytu, a także ustalenie jak długi okres spłaty zadłużenia będzie najkorzystniejszy dla kredytobiorcy.

Wyślij elektroniczny wniosek o kredyt

Wciąż nie masz pewności czy warto skorzystać z kredytu na dowolny cel? Porównaj dostępne oferty pod względem całkowitych kosztów i przekonaj się, który z banków zagwarantuje Ci minimalne oprocentowanie, a także brak ukrytych opłat.

Wysyłając wniosek dostępny na naszej stronie, skontaktujesz się z konsultantem banku i poznasz dokładnie ofertę, która zostanie dostosowana do Twojej zdolności kredytowej. Wypełnienie i wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy z bankiem, z całą pewnością jednak pomoże Ci to zweryfikować dane o zadłużeniu, a także zminimalizować formalności związane z ofertą.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej