Kredyt gotówkowy - najczęściej zadawane pytania

Opublikowano: 2019-05-09 10:27

Masz w planie pierwszy raz skorzystać z kredytu gotówkowego i dręczą cię pytania dotyczące zadłużenia? O co najczęściej pytają przyszli kredytobiorcy? Co powoduje, że obawiamy się podpisania umowy lub wysłania wniosku? Postaramy się w tym artykule udzielić odpowiedzi na pytania, które mogą pomóc ci podjąć decyzję o podpisaniu umowy kredytowej.

Kredyt gotówkowy - najczęściej zadawane pytania

Pamiętaj, że większa wiedza o usługach finansowych może być dla ciebie bardzo korzystna i mieć wpływ na to, czy twój kredyt gotówkowy zapewni ci najlepsze dostępne warunki.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Nie masz pewności czy bank będzie skłonny udzielić ci kredytu o wyznaczonej kwocie? Możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest na naszej stronie. To całkowicie darmowe narzędzie, które pozwoli ci szybko określić, czy twoje dochody będą wystarczające do otrzymania konkretnej kwoty gotówki. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, która stale zasila twoje konto, określisz liczbę domowników w gospodarstwie, a także orientacyjnie podasz koszt związany z wszystkimi miesięcznymi opłatami.

Źródło dochodu honorowane przez banki

Kredyt gotówkowy, dzięki dużej elastyczności dostępny jest dla osób, które posiadają różne źródła dochodów. Na kredyt mogą liczyć zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło oraz umowy zlecenie. W przypadku dwóch ostatnich często konieczne jest jednak potwierdzenie historii zatrudnienia.

Banki udzielają także kredytów gotówkowych osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Na pozytywną decyzję kredytową mogą także liczyć emeryci i renciści, którzy dzięki stałym dochodom cieszą się dużym zaufaniem ze strony banków.

Trzeba pamiętać, że dla banków mniejszym ryzykiem finansowym jest udzielenie kredytu osobom, które mogą zaświadczyć o stałym zatrudnieniu i równych wpływach na swój rachunek osobisty.

Czy zarabiając za granicą mogę wnioskować o kredyt w złotówkach?

Jesteś zatrudniony poza granicami kraju, ale chcesz skorzystać z usług finansowych dostępnych w Polsce? Nie wszystkie banki są skłonne udzielić kredytów w takim przypadku. Dodatkowo kredytobiorca musi spełnić więcej warunków, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka finansowego banku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do sprawdzenia całego artykułu poświęconego temu tematowi.

Oferta banku różni się od przykładu z rankingu - czemu?

Podczas wizyty w banku konsultant zaoferował ci inną ofertę niż ta, którą poznaleś śledząc ranking kredytów gotówkowych? Część usług dostępna jest wyłącznie online, warto zatem wnioskować o kredyt drogą elektroniczną. Jeśli mimo to bank zaproponuje ci inne warunki, musisz pamiętać, że oferta dostępna na naszej stronie przygotowana jest zgodnie z przykładem reprezentatywnym otrzymanym z banku. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter przykładowy, a dokładna oferta zostanie przedstawiona dopiero na podstawie indywidualnych obliczeń po wysłaniu wniosku.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!