Kredyt gotówkowy - najczęściej zadawane pytania

Zaktualizowano: 07.12.2020 13:11
Opublikowano: 09.05.2019 10:27
Średnia ocena: 5,95/6 Głosów: 20

Masz w planie pierwszy raz skorzystać z kredytu gotówkowego i dręczą cię pytania dotyczące zadłużenia? O co najczęściej pytają przyszli kredytobiorcy? Co powoduje, że obawiamy się podpisania umowy lub wysłania wniosku? Postaramy się w tym artykule udzielić odpowiedzi na pytania, które mogą pomóc ci podjąć decyzję o podpisaniu umowy kredytowej.

Pamiętaj, że większa wiedza o usługach finansowych może być dla ciebie bardzo korzystna i mieć wpływ na to, czy twój kredyt gotówkowy zapewni ci najlepsze dostępne warunki.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Nie masz pewności czy bank będzie skłonny udzielić ci kredytu o wyznaczonej kwocie? Możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest na naszej stronie. To całkowicie darmowe narzędzie, które pozwoli ci szybko określić, czy twoje dochody będą wystarczające do otrzymania konkretnej kwoty gotówki. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, która stale zasila twoje konto, określisz liczbę domowników w gospodarstwie, a także orientacyjnie podasz koszt związany z wszystkimi miesięcznymi opłatami.

Źródło dochodu honorowane przez banki

Kredyt gotówkowy, dzięki dużej elastyczności dostępny jest dla osób, które posiadają różne źródła dochodów. Na kredyt mogą liczyć zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło oraz umowy zlecenie. W przypadku dwóch ostatnich często konieczne jest jednak potwierdzenie historii zatrudnienia.

Banki udzielają także kredytów gotówkowych osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Na pozytywną decyzję kredytową mogą także liczyć emeryci i renciści, którzy dzięki stałym dochodom cieszą się dużym zaufaniem ze strony banków.

Trzeba pamiętać, że dla banków mniejszym ryzykiem finansowym jest udzielenie kredytu osobom, które mogą zaświadczyć o stałym zatrudnieniu i równych wpływach na swój rachunek osobisty.

Czy zarabiając za granicą mogę wnioskować o kredyt w złotówkach?

Jesteś zatrudniony poza granicami kraju, ale chcesz skorzystać z usług finansowych dostępnych w Polsce? Nie wszystkie banki są skłonne udzielić kredytów w takim przypadku. Dodatkowo kredytobiorca musi spełnić więcej warunków, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka finansowego banku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do sprawdzenia całego artykułu poświęconego temu tematowi.

Oferta banku różni się od przykładu z rankingu - czemu?

Podczas wizyty w banku konsultant zaoferował ci inną ofertę niż ta, którą poznaleś śledząc ranking kredytów gotówkowych? Część usług dostępna jest wyłącznie online, warto zatem wnioskować o kredyt drogą elektroniczną. Jeśli mimo to bank zaproponuje ci inne warunki, musisz pamiętać, że oferta dostępna na naszej stronie przygotowana jest zgodnie z przykładem reprezentatywnym otrzymanym z banku. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter przykładowy, a dokładna oferta zostanie przedstawiona dopiero na podstawie indywidualnych obliczeń po wysłaniu wniosku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj