× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy - najczęściej zadawane pytania

Opublikowano: 09.05.2019 10:27
Średnia ocena: 5,86/6 Głosów: 7

Masz w planie pierwszy raz skorzystać z kredytu gotówkowego i dręczą cię pytania dotyczące zadłużenia? O co najczęściej pytają przyszli kredytobiorcy? Co powoduje, że obawiamy się podpisania umowy lub wysłania wniosku? Postaramy się w tym artykule udzielić odpowiedzi na pytania, które mogą pomóc ci podjąć decyzję o podpisaniu umowy kredytowej.

Pamiętaj, że większa wiedza o usługach finansowych może być dla ciebie bardzo korzystna i mieć wpływ na to, czy twój kredyt gotówkowy zapewni ci najlepsze dostępne warunki.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Nie masz pewności czy bank będzie skłonny udzielić ci kredytu o wyznaczonej kwocie? Możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który dostępny jest na naszej stronie. To całkowicie darmowe narzędzie, które pozwoli ci szybko określić, czy twoje dochody będą wystarczające do otrzymania konkretnej kwoty gotówki. Wystarczy, że wpiszesz kwotę, która stale zasila twoje konto, określisz liczbę domowników w gospodarstwie, a także orientacyjnie podasz koszt związany z wszystkimi miesięcznymi opłatami.

Źródło dochodu honorowane przez banki

Kredyt gotówkowy, dzięki dużej elastyczności dostępny jest dla osób, które posiadają różne źródła dochodów. Na kredyt mogą liczyć zarówno osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło oraz umowy zlecenie. W przypadku dwóch ostatnich często konieczne jest jednak potwierdzenie historii zatrudnienia.

Banki udzielają także kredytów gotówkowych osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Na pozytywną decyzję kredytową mogą także liczyć emeryci i renciści, którzy dzięki stałym dochodom cieszą się dużym zaufaniem ze strony banków.

Trzeba pamiętać, że dla banków mniejszym ryzykiem finansowym jest udzielenie kredytu osobom, które mogą zaświadczyć o stałym zatrudnieniu i równych wpływach na swój rachunek osobisty.

Czy zarabiając za granicą mogę wnioskować o kredyt w złotówkach?

Jesteś zatrudniony poza granicami kraju, ale chcesz skorzystać z usług finansowych dostępnych w Polsce? Nie wszystkie banki są skłonne udzielić kredytów w takim przypadku. Dodatkowo kredytobiorca musi spełnić więcej warunków, które pozwolą na zmniejszenie ryzyka finansowego banku. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do sprawdzenia całego artykułu poświęconego temu tematowi.

Oferta banku różni się od przykładu z rankingu - czemu?

Podczas wizyty w banku konsultant zaoferował ci inną ofertę niż ta, którą poznaleś śledząc ranking kredytów gotówkowych? Część usług dostępna jest wyłącznie online, warto zatem wnioskować o kredyt drogą elektroniczną. Jeśli mimo to bank zaproponuje ci inne warunki, musisz pamiętać, że oferta dostępna na naszej stronie przygotowana jest zgodnie z przykładem reprezentatywnym otrzymanym z banku. Należy jednak pamiętać, że wyliczenia dokonane za pomocą kalkulatora mają charakter przykładowy, a dokładna oferta zostanie przedstawiona dopiero na podstawie indywidualnych obliczeń po wysłaniu wniosku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?
Kredyty gotówkowe 19.10.2020

Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?

Kredyt gotówkowy na wkład własny to nie jest korzystne rozwiązanie. Bank wymagając wkładu własnego, chce mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie samodzielnie zdobyć te środki finansowe, nie korzystając dodatkowo z...

Zobacz więcej